Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wycieraczki do A4 B6 B7


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież je trzeba tylko minimalnie naprostować, cyknij fotę, jak to u Ciebie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem fote na poprzedniej stronie :D

edit

Idę nią pogmerać. Tak w ogóle to od początku coś było nie tak z lewym ramieniem.

Edytowane przez Jack0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia zupełnie nic nie pokazują. Zrób jak piszę, zdemontuj pióro i sprawdź, jak dokładnie przylega ramię do szyby, odstępy między obiema krawędziami mają być takie same, właśnie dlatego ustawianie z piórem założonym to według mnie, metoda 'na oko'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wyregulowałem i jest lepiej, wycieraczka nie skacze, ale mam wrażenie że to ramie jest opadnięte, tak jak by ktoś "miły" mi je wykrzywił.

W tym ramieniu jest taki mały bolec, przez który ramie nie dotyka całkiem szyby.

IMG_20210202_150038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to ramię nie ma dotykać szyby, zbyt duży nacisk będzie powodować szybsze zużycie piór, do tego woda nie będzie tak dobrze zbierana, bo guma na piórach nie będzie pracować w swojej płaszczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie po przewertowaniu niemalże całego tematu dochodzę do wniosku, że: Jak ramię ma cztery podłużne otwory i końcówkę w numerze części "C" to są to ramiona AERO ?

A jeśli są to AERO to wystarczy że szukam wycieraczek do B7

i między innymi takie będą pasować ?

ALLEGRO.PL

Kup teraz Wycieraczki samochodowe HEYNER Hybrid SET-R 22/22 z Katowice na Allegro.pl, za 64,59 zł w kategorii Wyposażenie i akcesoria samochodowe - Pióra wycieraczek. Opinie i recenzje czy warto kupić...

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 06:43, pelonek1 napisał:

Moja lewa wycieraczka też drży. Rozumiem że należy skręcić ramię tak żeby pióro było prostopadle do szyby?

Poszedłem dzisiaj do auta bo już wkurzało mnie to że lewa wycieraczka tak bardzo hałasuje. Zdjąłem prawe pióro - ustawienie idealne, zdjąłem lewe - jakiś 1 mm różnicy chociaż tutaj ciężko ustawić porządnie (chyba że szczelinomierzem, w sumie to zapomniałem go użyć a leży w bagażniku) bo ramię ma taki bolec z jednej strony. Troszkę skręciłem żeby było w miarę równo, odtłuściłem porządnie i w końcu cisza. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 21:14, indyczes napisał:

W tych piórach bez problemu da się wymienić same gumki, a to one się tylko zużywają. Tylko trzeba zakupić dobrej jakości np. Wurth, lub w ASO dostaniecie te gumki, są takie same w całej grupie VAG różnią się tylko długością, kupujemy dłuższe i przycinamy i po sprawie. Ja od lat tak robię i zdaje to egzamin. Mowa oczywiście o wycieraczkach płaskich tkzw. AERO.

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 36 zł - GUMA WYCIERACZEK AERO VW ORYGINALNA (9132302066). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 40 zł - GUMKA GUMA WYCIERACZKI GUMKI BOSCH GYT 2x700mm (9676877028). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

W związku z możliwością wymiany samych gumek, postanowiłem spróbować przeprowadzić taką operację. Co prawda kształ tych oryginalnych z VW nie zgadzał mi się (brak gumowego spoilera) więc znalazłen na allegro poniższe. Da się je zamontować po skróceniu końcow i podcięciu gumy pod mocowanie. Sama wymiana gumek w wycieraczkach zajęła pół godziny spokojniej pracy.

Zobaczymy ile to wytrzyma (tuż po zamontowaniu zbiera idelanie) ale za 15 pln postanowiłe zaryzykować. 

ALLEGRO.PL

Jak ktoś ma wycieraczkę tylną od Q5 to podejdą oryginały VW z linku kolegi lub takie:

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał to mam ori gumki do wycieraczek aero

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pióra polecicie, które w ogóle nie hałasują i płynnie chodzą? Moje doprowadzą mnie do szału są tak zarzyte i nie chcę kupić badziewia.

Raz trafiłam dosłownie na ideał do C5, ale nie pamiętam firmy. Mieli do różnych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lauretta napisał:

Jakie pióra polecicie, które w ogóle nie hałasują i płynnie chodzą? Moje doprowadzą mnie do szału są tak zarzyte i nie chcę kupić badziewia.

Raz trafiłam dosłownie na ideał do C5, ale nie pamiętam firmy. Mieli do różnych marek.

Bosch Aero Twin lub Valeo XTRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lauretta napisał:

Jakie pióra polecicie, które w ogóle nie hałasują i płynnie chodzą? Moje doprowadzą mnie do szału są tak zarzyte i nie chcę kupić badziewia.

Raz trafiłam dosłownie na ideał do C5, ale nie pamiętam firmy. Mieli do różnych marek.

Zmienić ramiona wycieraczek na takie jak są w b7 (aero),po tym otwiera się możliwości zakupu lepszych i często tańszych wycieraczek niż tych z b6. Ja używam visee pod ramiona aero i dają radę,a koszt to jakieś 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pila24 napisał:

Ja używam visee pod ramiona aero i dają radę,a koszt to jakieś 40 zł.

Przed chwilą zamówiłem i ja, zobaczę jak się sprawują. Koszt równe 40 zł z allegro SMART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Sama ramion nie wymienię, ale rozejrze się. Teraz tak mi warczą, że dreszcze mam. Mi w aucie nic nie może stukać, piszczeć. Jak to mówi mój mechanik - najgorszy sort klienta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lauretta napisał:

Dzięki koledzy. Sama ramion nie wymienię, ale rozejrze się. Teraz tak mi warczą, że dreszcze mam. Mi w aucie nic nie może stukać, piszczeć. Jak to mówi mój mechanik - najgorszy sort klienta ?

To zleć komuś wymianę ramion,bo naprawdę warto. U mnie był dramat z ori wycieraczkami-skakały,piszczały,mazały kilka dni po wymianie.... do tego dysze spryskiwaczy zapychały się niemiłosiernie. Wymiana ramion na aero,wymiana spryskiwaczy na mgiełkowe dały w końcu efekt należyty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

Przed chwilą zamówiłem i ja, zobaczę jak się sprawują. Koszt równe 40 zł z allegro SMART.

Jakby coś źle zbierały po wymianie to sprawdź ustawinie ramion,z czasem lekko się odginają i trzeba je wyrównać,wychodzi to często po zmianie wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o inna rzecz a mianowicie czy w tym mechanizmie wycieraczek są jakieś tulelki które można wymienić? Bo jedno ramię ma jakiś duży luz i trochę źle zbiera a po za tym trochę hałasuje. Jakby się tam coś wyrobiło i teraz nie wiem czy po rozebraniu będę w stanie to naprawić czy muszę szukać innego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pieterb napisał:

A ja zapytam o inna rzecz a mianowicie czy w tym mechanizmie wycieraczek są jakieś tulelki które można wymienić? Bo jedno ramię ma jakiś duży luz i trochę źle zbiera a po za tym trochę hałasuje. Jakby się tam coś wyrobiło i teraz nie wiem czy po rozebraniu będę w stanie to naprawić czy muszę szukać innego mechanizmu.

A dobrze jest ramię dokręcone? Ściągnij osłonkę nakrętki i przy ruszaniu ramieniem zobacz czy rusza się samo ramię,czy rusza się również sworzeń na którym jest gwint. On potrafi się z czasem obrobić,i ramię wówczas nie będzie trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...