Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki drzwi przednich


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ok:-) ok w pt się zabieram do roboty, głośniki pilnie potrzebują naprawy:-) Co ja bym bez was zrobił:-)

A głośników na przód Ci nie trzeba? :naughty: mam na zbyciu L+P :]

Kup sobie kilka klipsów do tapicerki bo lubią się połamać :)

mówisz o tych z białym łebkiem? Nie wiem co trzeba zrobić żeby pękły;) swoją droga zajebiaszczy patent wymyślili z tymi spinkami ;)

Teraz już wiem jak te spinki trzeba rozpinać więc ja ich nie zepsuję ale przedtem to połamałem prawie wszystkie :facepalm: więc jak chłopak nie rozbierał jeszcze tapicerek to pewnie coś zepsuje zanim się nauczy, dlatego podpowiadam żeby sobie kilka kupił majątku nie kosztują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto przed rozbiórką tapicerki zorientować się gdzie kołki są połozone na boczku tak żeby nie pchać tego widelca plastikowego tam gdzie nie ma kołka. Swoją drogą bardzo szybko gościowi z filmu poszło odkołkowanie tapicerki, ale z dekorem to pojechał ładnie;) Mi to nawet ze dwa kołki zostały bo zmieniałem na boczki z polifta i tam sie jeden kołek na przodzie nie zgadza z otworem w drzwiach i trzeba go pominąć.

Edytowane przez edraven
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yato zestaw 5pcs tylko trzeba go trochę pogłębić żeby dosięgał do spinki. Chyba ze ktoś zna innej firmy odpowiednio długi. Musi mieć ok 2 cm wglebienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak myślałem przy demontażu ulamalem 2 spinki, ciężko siedziały skubane:-) właśnie po to rozbieram boczki bo głośniki dalej do regeneracji:-) poprzedni właściciel nie oszczędzał vol.:-) :-) :-) Tak jak mowisz bez sciagaczy ciężko by było rozebrać tapicerkę bez inwazyjnie:-) kupilem yato 5 szt, tak szczerze to niewiem czy uda się złożyć to tak jak w fabryce....

Edytowane przez Kierzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zamów spinki i ma być dobrze! Jak tylko wszystkie spinki złapią ładnie to musi siedzieć. Nasłuc**j ile razy zaklikną się spinki to będziesz wiedział czy wszystkie trzymają. do tego wkręty jeszcze i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z naszych forumowiczów rozklejał tą część z materiałem od całości boczku i może się podzialić relacjami jak to wyszło i jak to spowrotem skleił razem? Chodzi mi o to jak na tym zdjęciu:

http://postimg.org/image/lbrh98vg1/

Mam u siebie w poprzednich boczkach rolety przeciwsłoneczne a w nowych nie mam i zastanawiam się nad przełożeniem tej części z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzies kiedyś wklejałem zdjęcia z takiej rozbiórki (znalezione na forum zagranicznym) tylko zabij mnie a nie wiem gdzie to wkleiłem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem to nie jest zgrzewane?Tak mi się coś kojarzy. Myśle że gra warta świeczki bo wersje z roletą są dosyć rzadkie. Dużo zalezy od Twoich umiejętności;) zgrzewy zetniesz nożykiem, ale później już musisz coś przypatencić ...może poksilina? :) Musi to być coś to da połączenie dosyć szerokie a nie tylko punktowe jak zwykła kropelka.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś opisał taką rzeźbę w B6. Sposób montażu bardzo podobny - plastiki są zgrzewane. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/278318-montaz-roletek-w-tylne-drzwi-avant/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podrzucenie dobrego tematu. Mam w domu stację lutownicza na ciepłe powietrze i juz wczoraj testowalem rozklejenie pierwszych zgrzewow. Powiem ze wyszlo super. Stacja ma malutkie koncowki wiwc mozna spaw nagrzac i i szpachelka scisnac go razem a pozniej spowrotem rozlac na boki więc powinno wyjść jak z fabryki. W przyszłym tygodniu się za to zabieram bo czekam jeszcze na maty wygluszajace. Jak zrobie jakis boczek to zdam foto relacje jak to wyszlo u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/org-spinka-spinki-tapicerki-drzwi-audi-vw-skoda-i4986615903.html

7L6 868 243, na Allegro zaczynają się od złoty pisiont...

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/org-spinka-spinki-tapicerki-drzwi-audi-vw-skoda-i4986615903.html

7L6 868 243, na Allegro zaczynają się od złoty pisiont...

a W ASO masz po 2,16 bez zniżek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/org-spinka-spinki-tapicerki-drzwi-audi-vw-skoda-i4986615903.html

7L6 868 243, na Allegro zaczynają się od złoty pisiont...

a W ASO masz po 2,16 bez zniżek :wink:

witam panowie mam pytanie odnośnie wymiany tapicerki a mianowicie zamiana środka tzn boczki fotele itd chciałbym zamienić obecną na wersje z s line czy ktoś z kolegów wykonywał już taką operację i czy po zamianie na wersje s line będzie pasować tzn fotele i kanapa.z góry dzięki za odpowiedz chodzi o model audi a4 b8 avant rok 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje. Jak kupisz tapicerkę od polifta może Ci nie pasować wtyczka od poduch w fotelach (ale może tez być wszystko OK) Reszta praktycznie bez problemów. Uprzedzę pytanie, avanty pasuja do sedanów i odwrotnie z tym że sedan nie ma mocowania w kanapie z tyłu na roletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje. Jak kupisz tapicerkę od polifta może Ci nie pasować wtyczka od poduch w fotelach (ale może tez być wszystko OK) Reszta praktycznie bez problemów. Uprzedzę pytanie, avanty pasuja do sedanów i odwrotnie z tym że sedan nie ma mocowania w kanapie z tyłu na roletę.

dzieki za odpowiedz wersja combi z roletą dużo zabawy jest z wyciąganiem foteli przyznam że laik ze mnie pod względem takich rzeczy a na co zwrócić uwagę podczas kupna foteli ,z pewnością oba fotele są podgrzewane w obu wersjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy maja lędźwie regulowane. Nie moga być wysiedziane czyli oparcia mocno powyginane na zewnątrz, siedzisko podobnie. Oczywiście nie moga być wytarte itp.

Jak masz małe dzieci szukaj z isofixem i roletami z tyłu, jak jeździsz na nartach szukaj z tunelem na narty, jak lubisz lampeczki szukaj z lampkami w klamkach i w dole boczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy maja lędźwie regulowane. Nie moga być wysiedziane czyli oparcia mocno powyginane na zewnątrz, siedzisko podobnie. Oczywiście nie moga być wytarte itp.

Jak masz małe dzieci szukaj z isofixem i roletami z tyłu, jak jeździsz na nartach szukaj z tunelem na narty, jak lubisz lampeczki szukaj z lampkami w klamkach i w dole boczka.

sprawdz czy maja lędźwie regulowane. Nie moga być wysiedziane czyli oparcia mocno powyginane na zewnątrz, siedzisko podobnie. Oczywiście nie moga być wytarte itp.

Jak masz małe dzieci szukaj z isofixem i roletami z tyłu, jak jeździsz na nartach szukaj z tunelem na narty, jak lubisz lampeczki szukaj z lampkami w klamkach i w dole boczka.

znalazłem coś takiego tylko widac palmy na siedzeniach po rozmowie z gościem powiedział że powinno zejśc podczas prania tapicerki co myślisz o tej aukcji

http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-s-line-fotele-kanapa-tapicerka-kombi-i5009759700.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...