Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem od Bruuuum komplet foteli z B7, sport z regulowanymi udami i odcinkiem lędźwiowym w materiale.

Niestety miały być w pełni sprawne, a gdy podłączyłem fotel kierowcy, grzeje tylko oparcie a całe siedzisko zimne, fotel pasażera grzeje w pełni.Od razu piszę że użytkownika Bruuuum zwykły oszust, mimo dużego stażu. Jak on to mówił, Allegro jest niepotrzebne, bo nie chce sobie przecież popsuć opinii - jednak całe szczęście zakup był przez Allegro, na moją prośbę.

Podłączyłem pod VAG, nie wykazuje żadnych błędów. Okienko 20, pokazuję prawidłowo pokrętło w % przy klimatroniku, aktualną temperaturę siedziska, temperaturę docelową w zależności od ustawienia od 1 do 6 i po przełączeniu przynajmniej na 1 mamy napis ON.

Niestety temperaturę nie rośnie, bo mata pod siedziskiem nie grzeje w ogóle, a oparcie bardzo mocno jest ciepłe, oczywiście w zależności od ustawień na klimatroniku.

Zgodnie z zaleceniami na forum sprawdziłem kostkę od fotela i zmierzyłem piny 3 i 4 omomierzem wykazuję 4,6 Ohma a powinna sprawna mata pokazać ok. 2 Ohma.

Ewidentnie to pokazuje że mata siedziska jest niesprawna.

Zaznaczam że instalacje podgrzewanych foteli mam oryginalnie montowaną i moje poprzednie fotele grzały bez problemu.

Jednak to nie wszystko, Dodatkowe rozbieżności to że wtyczki airbag są uszkodzone (kierowca i pasażer) i muszę być wymienione na nowe aby była możliwość ich podłączenia do panelu, co powoduje cały czas błąd AIRBAG - przecież tak nie można jeździć! Sprzedawca Bruuuum powiedział, że nie ma czego się obawiać, bo inne wtyczki będą trzymać, tak można jeździć, a jak nie to żebym sobie przełożył od swoich foteli - nie no ręce opadają. Jak tak to ja się zastanawiam czy w ogóle są poduszki w fotelach?

Następnie fotel, tylnej kanapy ma poważne wgniecenie materiału, fotel kierowcy zmęczony materiał zewnętrzy bok siedziska, oraz trochę rozerwany materiał, tylnej kanapy.

Kanapa tylna jest wyposażona w dwa uchwyty na kubki w podłokietniku. Oczywiście nie działają! Nie można za nic ich wysunąć. Gdy przyświeciłem latarką widać, wyrobione zatrzaski, porysowany plastik od dużego śrubokrętu. Ktoś, coś próbował metodą partactwa naprawić. Kubek jest całkowicie zatrzaśnięty, widać że plastik jest wygięty, tak więc być może jest na chama wciśnięty dla sztuki.

Dla Bruuuum to jest właśnie w 100% sprawne technicznie w idealnym stanie fotele, śmiech na sali.

Tak więc przestrzegam przed Bruuuum, wszystko ładnie pięknie było dopóki się kupowało.

Chciałem odesłać, ale koszty pokrywa sprzedawca, ale przecież on nie będzie pokrywał żadnych wysyłek. Czyli mam zapłacić kolejne ok. 180 zł za wysyłkę, czyli w sumie stracić 360 zł na tego oszusta!

Sprawa jest zgłoszona do Allegro, a w poniedziałek idę na Policje, zgłosić całe zajście - gdy o tym fakcie wcześniej poinformowałem to taką otrzymałem odpowiedź:

"Nie rozsmieszaj mnie z policja, tak możesz sobie dzieci straszyć i co im powiesz ze Ci nie grzeje pół maty w używanych fotelach. Z resztą chcesz się sądzić proszę bardzo, ja mam z sądami na codzień do czynienia, więc nie musisz się wygrazac."

Czyli według sprzedawcy, można tak oszukiwać, wysyłać uszkodzony towar, niezgodny z opisem i spać spokojnie, bo i tak nie mamy żadnych szans, bo to towar używany.

NIE POLECAM, wręcz PRZESTRZEGAM przed Bruuuum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne.

Proponowałem sprzedaż mojego kompletu foteli po oględzinach na miejscu i odbiorze osobistym, aby nie było nieporozumień. Chłopak namówił mnie na wysyłkę foteli, bo "nie miał czasu przyjechać", miał zamówić kuriera, a ja jedynie wydać spakowane fotele. Nie zamówił, sam musiałem całość organizować, zapłaciłem 30zł więcej za wysyłkę niż dostałem, dodatkowo oddałem swoją prywatną paletę do transportu. Przy odbiorze palety nie sprawdził w ogóle zawartości przy kurierze, mimo, że całość była w pełni ubezpieczona, następnie pisał o jakichś śladach, których przed wysyłką nie było, a których nie spisał z kurierem. Pytał się jak montować fotele, pewnie zrobił to nieumiejętnie i rzekomo nie grzeje mu część maty, która kilka dni wcześniej grzała bez problemu. Mogła się również uszkodzić od wgnieceń w fotelu, które powstały w transporcie i mogły uszkodzić matę wewnątrz. Zamiast obejrzeć i najwyżej od razu zwrócić zaczął coś z nimi modzić. Nie unikałem kontaktu, cały czas odpowiadałem na wszystkie pytania. Mimo to zaproponowałem, że mogę przyjąć zwrot foteli, ale nie pokryję wysokich kosztów wysyłki, o którą sam prosił zamiast odbioru osobistego. Zaczął straszyć mnie policją i sądami i to by było na tyle. Również nie polecam GregoryFx, jeśli nie chcecie potem czytać elaboratów na tematy w stylu "na fotelu widać milimetrową linię". Jak sam stwierdził za każdym razem jak coś kupuje ma jakiś problem, ja nigdy żadnych przy sprzedaży nie miałem, co mogą potwierdzić inne osoby z forum, którym zdarzyło mi się coś sprzedać.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający jest zobowiązany zwrócić jedynie koszt przesyłki zwrotnej ale wyłącznie jeśli kupujesz nowy towar w firmie. W przypadku prywatnej osoby oraz używanych gratów nie jest do tego zobowiązany .

Nie staję po żadnej stronie - podaję jedynie info ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostałem oszukany przesz użytkownika pyra111. Zainteresowałem się jego ogłoszeniem o sprzedaży dokładki,

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/375104-dokladka-zderzaka-a4-b6-tanio/

https://www.olx.pl/oferta/dokladka-zderzaka-a4-b6-hokej-idealna-CID5-IDigz7R.html#0b5630c984

Dogadaliśmy szczegóły, ja ze swojej części umowy się wywiązałem, wysłałem przelew 30 października. Kolega pyra111 napisał, że wyślę dokładkę 2 listopada, przystałem na to gdyż wiadomo, że 1 listopada święto. 2 listopada dostaję wiadomość:

"Siema sprawa wygląda tak koleś miał mi wysłać dokladke od 1.8t i paczki nie widać jak nie dojdzie do piątku odesle Ci kasę jak dojdzie to wyślę dokladke ok?"

Napisałem, że ok. 4 listopada czyli piątek piszę do kolegi pyra111 czy coś wiadomo? Dostaję odpowiedź:

"Siema odesle Ci kasę w pon nie bądź zły ale ktoś z olx mnie wydymal"

Napisałem, że rozumiem i czekam na przelew.

7 listopada wiadomość od pyra111:

"Siema odesle hajs na dniach"

Pytam dlaczego nie zrobił tego skoro obiecywał, on na to 8 listopada:

"Bo czekam na kasę za lampy bo wyslalem pobraniem i Kupilem inne za 500 a nie śpię na hajsie spokojnie oddam Ci na dniach nie badz zly :)"

a potem:

"Chyba że Ci mam ją wysłać bo chyba na forum koleś ma dokladke na 2 rury wstrzymajmy się chyba ze juz zamówiłes jakaś? sory za krecenie"

a ja na to, że Też nie spie na kasie, więc ruchy mam ograniczone, jak to pewne to czekam na wysyłkę. Wyślesz ją dzisiaj czy jak tamta dojdzie do Ciebie?

pyra111

Jak wytrzymasz kilka dni to wyślę Ci swoją bo on ma mi ją dziś lub jutro wysłać lub odwale Ci hajs jak juz wolisz ?

więc mu odpisałem

To w takim razie parzę melisę :) i czekam spokojnie na rozwój wydarzeń. Daj znać co i jak

13 listopada piszę do pyra111 gdyż on milczy

Kolego, weź mi odeslij kasę, szukam tej dokladki już gdzie indziej

on na to:

"Ok a nie wytrzymasz do piątku w tym tyg bym Ci wyslal"

14 listopada odpisuję

Nie, nie wytrzymam, poproszę o przelew

pyra111 na to

"Ok daj dane"

17 listopada piszę

Dwa ni minęły i przelewu nie ma. Co ty kombinujesz?

pyra111

"Przepraszam nie denerwuj sie po 20 Ci oddam spokojnie"

I to ostatnia informacja od pyra111

23 listopada piszę do niego

Ty byś się nie denerwował? Przelałem Ci kasę za dokładkę, a ty zwodzisz, że już na dniach wysyłasz, po czym moją kasę inwestujesz w swoje zakupy. Jest po 20 a kasy dalej nie ma. Mnie te pieniądze też są potrzebne. Kiedy zobaczę przelew?

30 listopada ponownie piszę

Już grubo po 20 a kasy nie ma, 28 byłeś dostępny nie raczysz nawet odpisać. Pewnie wiesz gdzie na forum opisuje się takie sytuację do jakiej doprowadziłeś. Także niedługo możesz odwiedzić odpowiedni temat na forum.

W momencie pisanie tego posta pyra111 jest cały czas Dostępny, udaje chyba, że nic się nie stało.

A na olx posiada świeżo wystawione przedmioty:

https://www.olx.pl/oferta/listwy-dolne-drzwi-lx7z-a4-b6-b7-CID5-IDj3TEW.html

https://www.olx.pl/oferta/opony-4szt-nexen-225-40-18-CID5-IDj4bad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tyle hałasu to wszystko przez kolesia olx ktory mial mi na dwa kominy wyslac dokladke czekalem tyle czasu i niby wyslana a czesci brak, na dniach oddam Ci kase i nie jest istotne czy tu ten post sie pojawil czy nie, nikt nikogo nie oszukal dno to komentarz powyzej

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach to ty mi już od 14 listopada oddajesz pyra111. Piszesz do mnie zadowolony na PW"

"Oddam Ci mozesz usunac :D"

a ja zapytam czy zrobiłeś przelew?

Oddasz mi kasę to ja poinformuję o tym na forum, ty nie trafisz na czarną listę, będziesz mógł dalej wystawiać w dziale sprzedaży, a postu nie usunę. Zostanie i będzie przestrogą dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem felgi od sprzedawcy Keteo z tego ogłoszenia http://a4-klub.pl/in...8/#entry4967846noi niestety jest to jakiś żart. Dwie felgi są ale krzywe jAK cholera, jedna peknieta. Czyli praktycznie nic z nich Ne będzie. Koła przywiózł zapakowane nic gołym okien nie było widać, zawiózłem je do kumpla na wulkanizacje żeby założyć nowe opony i się okazało. Felge trzeba by spawac. A odpowiedz sprzedającego jest po prostu z d..y.

Wiesz co gościu. Zachowales się trochę jak oszust. Wrzuciłem dziś felgi na maszynę żeby wymienić kłopoty i wiesz co dwie są rąk krzywe ze masakra. Zachowales sieć trochę nie fajnie.

KeteO

Wysłano 20 listopad 2016 - 12:47

Po pierwsze felgi prostowałem w maju tego roku i wszystkie były proste. Po drugie kolego były ściągnięte od razu z auta i szły na sprzedaż więc nie sprawdzałem ich w jakim są stanie w dniu gdy je brałeś. Poza tym 18 mają to do siebie,że na polskich drogach po sezonie już mogą być lekko krzywe. Naprawialem je u goscia w krzymowie w BLACHMECH coś tam. Poza tym za 1100 zł to i tak śmiesznie tanio. Sorry nie wiedziałem,że są krzywe.

Misiek11

Wysłano 20 listopad 2016 - 13:13

A po trzecie to nie są ori rs tylko repliki także nie jest to wcale tak tanio. Także nie wiem może gość cie w konia zrobił a może nie i tylko Ty mnie. Sa krzywe jak cholera dwie i tyle .

KeteO

Wysłano 20 listopad 2016 - 19:00

Nie wiem jak to możliwe,że 2 są krzywe. Chyba,ze ojciec jak pożyczał auto to wpadł w jakąś dziórę bo ja 2 miesiące przed sprzedażą zamieniałem opony na wulkanizacji i wszystkie były proste. Gość mi powiedział,że jedna z felg tylko lekko niedomaga ale poza tym jest okej.. O tym,że są to repliki to nie wiedzialem bo aż tak w temacie nie siedzę a gość od którego kupiłem pisał,że RSy tak samo jak to,ze miały być proste a 3 musiałem prostować i dolożyłem do interesu 350 zl. Poza tym 2 felgi wyprostujesz za max 150 zl.

Ogolnie nie polecam. Bardzo przepraszam ale jakbym chciał kupić felgi do prostowania to kupiłbym je na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni minęło, przelewu od pyra111 dalej nie ma. Na PW nie odpowiada, a piszę do niego gdy jest online. Może trzeba już rozpocząć procedurę wypraszania z Forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym ostrzec was wszystkich przed transakcjami z kolegą kozak21.12

https://a4-klub.pl/index.php?/user/108505-kozak2112/

Zdecydowałem się na zakup nawigacji oferowanej pod tym linkiem:

https://a4-klub.pl/index.php?%2Ftopic%2F380235-nawigacja-mmi-3g-basic%2F

Jako że znajomy elektronik obiecał mi zamontować taką nawigację do jednego z moich samochodów.

Na zdjęciach wyglądało całkiem dobrze i forumowicz już z stażem stwierdziłem że biorę.

Dopytałem tylko o pochodzenie dostałem odpowiedz że 100% z legalnego źródłka.

Przesyłka dotarła do mnie. Zabrałem części i pojechałem na montaż. Elektronik wszystko zamontował do samochodu i potem chciał ściągnąć ochronę komponentu.

Niestety okazało się że nie było możliwe wykonanie ochrony komponentu. Prawdopodobnie pochodzi z kradzieży.

15536704_10202469497536278_1018782367_o.
15554853_10202469496496252_1810928407_n.
15555580_10202469496776259_1334474884_o.

Nawigacji nie da się dopisać do samochodu nadaje się tylko na śmietnik. Jak widać na zdjęciach sprzedawca chyba coś chciał ukryć zamazując kody kreskowe z części.

Jako że pracuję za granicą musiałem mieć samochód poskładany kupiłem w firmie co montowałem drugą nawigację którą bez problemu już dopisaliśmy do samochodu.

Jestem teraz stratny 1050zł 750zł nawigacja oraz 300zł ochrona komponentu i prawdopodobnie na dniach zostane odwiedzony przez Policję w celu zeznań.

Kolega który na forum nazywa się Staszek nie chcę oddać gotówki za towar który sprzedał chciałem odesłać przesyłkę za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości.

Niestety odmówił mi współpracy uważa że kupił na allegro i nie ma zamiaru oddać gotówki.

Ostrzegam przed nim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Niestety odmówił mi współpracy uważa że kupił na allegro i nie ma zamiaru oddać gotówki
jeśli kupił na allegro- to pewnie ma jakiś rachunek, czy inne potwierdzenie transakcji, nie wiem, czy w takiej sytuacji masz jakieś Prawo ubiegać się o chociaż częściowy zwrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mnie to nie interesuje. Jak coś sprzedaje i jest uszkodzone lub coś nie tak jest z towarem to trzeba przyjąć towar z powrotem. To chyba logiczne myślenie jest.

Gościu jest na tyle bezczelny że nawet nie odezwie się bo ma to po prostu gdzieś. Kasę zebrał i siedzi sobie zadowolony na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo ty nie jesteś stratny na 1000 zł dlatego masz ważniejsze sprawy. Może zainteresuj się tym że jesteś komuś dłużny kasę.. Swoją drogą zebrałem dowody na to że nie byłeś pewny pochodzenia tego co mi sprzedałeś bo chciałeś to kiedyś zamontować u znajomego w firmie i mu pisałeś że jesteś przekonany że pochodzi z kradzieży a mimo wszystko byłeś bezczelny sprzedać to komuś na forum żeby sobie problemów narobił i stracił pieniądze i czas. Co jak co ale coraz bardziej jestem przekonany że dobrze wiedziałeś co sprzedajesz a teraz olewasz sprawę. Nie chcę od ciebie zwrotu gotówki bo i tak już sobie zaplanowałem że cię odwiedzę i osobiście odbiorę sobie gotówkę. Ale uważam że taka osoba jak ty nie ma prawa bytu na tym Klubie i powinna zostać wypisana na samym początku tego tematu razem z resztą oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi niby da policja? Oni mi kase oddają za to ze navi jest coś nie ten tego? Jesteś ty normalny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do administracji czy ten oszust poniesie jakieś konsekwencje swoich lewych interesów na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga , koledzy uważajcie na człowieka o nicu "Strazak990" ,

https://a4-klub.pl/index.php?/user/99544-strazak990/


niestety i ja zostałem oszukany przez niego a w dodatku na polubowne rozwiązanie problemu straszy mnie moderatorami forum.

Dobry miesiąc temu dałem ogłoszenie że kupie kabel ktory laczy sie z b7 i a6 c6 , po czym odezwał sie do mnie wyżej wspomniany strazak990 że posiada kabel który łaczy sie bez zadnego problemu z wyzej wymienionymi autami a sprzedaje bo kupił org itp. uzgodnilismy cene, pytałem się jak z gw , paczka doszła sprzęt niby działa , używałem go tylko sporadycznie lecz ma problemy z komunikacja CAN (raz jest, raz nie ma ) ale niestety, nie kosztowało to 30zl i wymagam stabilnego łącza ,

fakt nie byłem pewien czy to wina auta czy może lapka i troche mi zeszlo z napisaniem do wyżej wspomnianego kolegi o fakcie po czym mnie olewa i spławia.

W miedzy czasie napisałem do firmy która niby naprawia owe kable , lecz niestety uświadomili mnie że nie da się go naprawić bo to nie wina oprogramowanie lecz wykonania, mogą spróbować go naprawić lecz nie daja gw.

Chciałem zakończyć sprawę polubownie bez pisania tego postu ale niestety kolega nie chce iśc na zwrot ani dzielenie się kosztami

.

Teraz analizując nie dziwie się że nie chciał podać pełnych danych do przelewu za 1 razem

Więc koledzy uważajcie na tego użytkownika nacina ludzi w maliny sprzedajac bubel, po czym osądza nas zainteresowanych od naciagaczy ,

a mi pozostaje zwrócic ten kabel osobiscię gdy natrafi mi się tylko okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w sprawie pyra111 zostały podjęte działania?

Tak :hi: ma m.in. zakaz wstepu do DZIAŁU OGŁOSZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...