Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga , koledzy uważajcie na człowieka o nicu "Strazak990" ,

https://a4-klub.pl/index.php?/user/99544-strazak990/

niestety i ja zostałem oszukany przez niego a w dodatku na polubowne rozwiązanie problemu straszy mnie moderatorami forum.

Dobry miesiąc temu dałem ogłoszenie że kupie kabel ktory laczy sie z b7 i a6 c6 , po czym odezwał sie do mnie wyżej wspomniany strazak990 że posiada kabel który łaczy sie bez zadnego problemu z wyzej wymienionymi autami a sprzedaje bo kupił org itp. uzgodnilismy cene, pytałem się jak z gw , paczka doszła sprzęt niby działa , używałem go tylko sporadycznie lecz ma problemy z komunikacja CAN (raz jest, raz nie ma ) ale niestety, nie kosztowało to 30zl i wymagam stabilnego łącza ,

fakt nie byłem pewien czy to wina auta czy może lapka i troche mi zeszlo z napisaniem do wyżej wspomnianego kolegi o fakcie po czym mnie olewa i spławia.

W miedzy czasie napisałem do firmy która niby naprawia owe kable , lecz niestety uświadomili mnie że nie da się go naprawić bo to nie wina oprogramowanie lecz wykonania, mogą spróbować go naprawić lecz nie daja gw.

Chciałem zakończyć sprawę polubownie bez pisania tego postu ale niestety kolega nie chce iśc na zwrot ani dzielenie się kosztami

.

Teraz analizując nie dziwie się że nie chciał podać pełnych danych do przelewu za 1 razem

Więc koledzy uważajcie na tego użytkownika nacina ludzi w maliny sprzedajac bubel, po czym osądza nas zainteresowanych od naciagaczy ,

a mi pozostaje zwrócic ten kabel osobiscię gdy natrafi mi się tylko okazja

Witam Kolege widzę że tutaj chcesz nasze brudy wywalić okej...

Po pierwsze widziałem że szukałeś więc zainteresowałem się twoim ogłoszeniem i napisałem jakie mi kable zostały i sobie wybrałeś. Pamiętajmy że nie nalegałem tylko była luźna gatka co do sprzedania jednego z trzech wersji kabli.

Pełne dane? A kto teraz podaje pełne dane?? Napisałem swoje Imie Nazwisko i numer konta czego chcesz więcej ?

Tak Pytałem Teściowej kiedy wysłała Ci kabel (bo niestety jestem za granica jak to wie pare osób z forum) i tymi rzeczami wysyłaniem czy odbieraniem zajmuje się moja teściowa i poinformowała mnie że 14 Października wysłałą Tobie Kabel wraz z oprogramowaniem.

Więc teraz nachodzi się pytanie czy to jest miesiąc temu? czy więcej Kolego.

A tak szczerze to rozmawiamy o klonie i dobrze wiedziałeś co kupywałeś że to Klon więc czego ty się spodziewasz?? trzeba było kupić sobie ori. nie moja wina że nie spełnia twoich wymagań ten kabel no chyba że go spaliłeś? bo ja te kable używałem przez trzy lata i jakos nigdy nie pisałem tutaj do kolegi co mi sprzedał. Bo wszyscy wiemy co i jak działają KLONY!!

Odzywasz się kolego po 2 dobrych miesiącach ze zwrotem gotówki nie rozumiem Ciebie poużywałeś sobie kabel przez dwa miesiące i teraz chcesz zwrot gotówki?? za co??

Mogłeś również sam go spalić bo widziałem jakie masz pojęcie na ten temat gdy pisaliśmy co do sprzedaży...

Więc po co tutaj taki coś wypisujesz że Ciebie oszukałem?? jak oszukałem Normalnie sprzedałem Ci kabel dobry który był mi zbędny a ty mi się odzywasz po dobrych dwóch miesiącach o zwrot kasy to jest nie na miejscu kolego!

I szczerze mówiąc kabel działał na 100% i dobrze to wiemy bo jak by nie działał odrazu byś napisał po paru dniach a nie po dobrych dwóch miesiącach.

Spoko możesz go mi przywieść jeśli chcesz dam Ci adres więc pocałujesz klamke no chyba że do teściowej to niewiem czy Owczarki Ciebie wpuszczą.

Mowie krótko i otwarcie tutaj na forum że się nie dogadam z Tobą bo napewno żadnej kasy ode mnie nie dostaniesz bo ja zrobiłem wszystko dobrze sprzedałem Ci kabel sprawny i tyle mam do powiedzenia. I nie oczerniaj!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tyle hałasu to wszystko przez kolesia olx ktory mial mi na dwa kominy wyslac dokladke czekalem tyle czasu i niby wyslana a czesci brak, na dniach oddam Ci kase i nie jest istotne czy tu ten post sie pojawil czy nie, nikt nikogo nie oszukal dno to komentarz powyzej

Dalej uważasz, że mnie nie oszukałeś? Minął kolejny miesiąc a kasy dalej nie ma. Trafiłem przypadkowo na twój post w temacie "oszuści na olx" w którym to piszesz:

"Pożegnaj się z konsolą a co do policji to nie licz na cud , mnie oszukali to nie chcieli nawet zgłoszenia przyjac mowiac że moze mnie nie chciał oszukać albo że odda pieniądze. Za głupote się płaci ja jeden jedyny raz przelałem kase na olx (na szczescie 100zł) i nigdy już tego nie zrobię.

Jeżeli chcesz coś kupić na olx kupujesz za pobraniem z możliwością sprawdzenia przesyłki jeżeli przelejesz kase zostaniesz na 80 % wydymany i to juz jest normalne !!!

Co innego na allegro tam nie ma obaw."

Czyżby w ten sam sposób ja się dałem naciąć? A ty sobie odrobiłeś 100 zł z lekką nawiązką? Dno to twoje zachowanie i myślę, że powinieneś mieć również zakaz wstępu do innych działów, w których nie wstydzisz się prosić o pomoc a z których wynika, że biedny nie jesteś i 110 zł nie powinno być problemem

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/381895-przeladowanie-turbo-po-wymianie-vacum/

Pyra111, zablokowałeś mnie i nie mogę do ciebie wysłać PW, więc informuję Ciebie na forum ogólnym, że po konsultacji z dzielnicowym, czekam na przelew do czwartku tj. 12.01.2017, jeżeli nie to w piątek zgłaszam sprawę na Policję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie to w piątek zgłaszam sprawę na Policję

Zgłaszaj kolego śmiało, to jest przestępstwo z art. 286 KK.

KaMjEd polecam Ci mimo wszystko zgłosić to na policję, żebyś Ty nie miał później problemów w związku z paserstwem.

Dno to twoje zachowanie i myślę, że powinieneś mieć również zakaz wstępu do innych działów, w których nie wstydzisz się prosić o pomoc a z których wynika, że biedny nie jesteś i 110 zł nie powinno być problemem

Również uważam, że dla oszustów powinien być ban na całe forum. Poza tym jak można za 100zł zrobić z siebie takiego śmiecia...

Edytowane przez donalex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja jestem zmuszony opisać swoją sytuację.

Kupiłem od użytkownika Szewczenko7 części do A4 B5, a mianowicie dywan, schowek, listwy progowe, zaślepki przy nogach kierowcy i pasażera oraz słupki B. Paczka dotarła, ale dostałem tylko dywan, schowek i dwa plastiki (słupkiB).
Wszystkie rzeczy jak zapewniał sprzedający miały być w idealnym stanie. Jak się okazało, dywan był przecięty w dwóch miejscach, pod nogami kierowcy strasznie wydeptany (na zdjęciu nie było tego widać), a schowek tak tragicznie porysany, że szkoda opisywać. Może komuś by to nie przeszkadzało, ale jeśli szukam rzeczy idealnych i gość pisze, że jego rzeczy takie są to tego wymagam, a jako, że robię auto na ideał to tylko takie rzeczy montuję. Wymienione rzeczy w moim aucie są w 100 razy lepszym stanie i to w jasnym kolorze (dlatego zmieniam na czarny, nie mój klimat).  Oczywiście posiadam zdjęcia wszystkiego

(link do galerii: https://postimg.org/gallery/1exmnsbku/).

Od razu napisałem wiadomość, że rzeczy w tym stanie nie nadają się do montażu, a poza tym brakuje czterech elementów. Szewczenko7 zgodził się na zwrot razem z kosztami wysyłki. Spakowałem i chciałem od razu odesłać, ale twierdził, że go nie ma w domu. W końcu dogadałem się i odesłałem paczkę 20. grudnia, powiedział, że rozliczymy się między świętami i nowym rokiem. W międzyczasie szukałem prawej tylnej lampy poliftowej. Znowu napisał do mnie Szewczenko7. Pisze, że ma taką lampę, stan idealny. Od razu zapaliła mi się lampka i zapytałem czy też taki igła stan jak dywan i schowek. Sprzedający skwitował to stwierdzeniem, cytuję: "jak znajdziesz na tej lampie chocby jakas rysy to CI doloze do niej 200zl".  Myślę - spoko, jeśli tak mówi to może naprawdę tym razem jest w dobrym stanie. Umówiliśmy się, że wysyła mi lampę, a pozostałą różnicę, którą ma mi oddać za tamte rzeczy zwraca na konto.  Lampa dotarła i znowu zawód... Rysy są i to nie jedna

(foto: https://postimg.org/gallery/1xgstbbsk/),

ale to nie byłoby problemem, bo takie rysy na lampie zawsze można wypolerować w końcu swoje lata ma (przynajmniej te mikrorysy, bo 2 głębsze rysy też są, ale ciężko to uchwycić), tylko po co pisać, że coś jest w stanie idealnym skoro nie jest? Gość nigdy nie widział rzeczy w idealnym stanie, chyba musiałby zobaczyć jak wygląda moja sprawna lampa tylna, która nie była nawet polerowana. Jednak nie w tym problem. Lampa jest jakaś wyblaknięta, pewnie od starości i zwyczajnie różni się od moich poliftowych lamp

(foto: https://postimg.org/image/4wep6almr/,

mam więcej, ale chyba jedna wystarczająco to obrazuje). Napisałem do niego wiadomość, że jednak taka idealna nie jest to mi każe składać reklamacje u kuriera, bo od niego wyjechała idealna. Niepoważny gościu… Powiedziałem, że nie będę się wykłócał i chcę normalnie zwrócić lampę i sam pokryję koszty wysyłki, bo mam takie prawo. Szewczenko7 nie zgodził się na zwrot. Resztę pieniędzy podobno przelał, gdy pytałem o to w poniedziałek 09.01., a do tej pory nie ma ich u mnie na koncie... Prosiłem o potwierdzenie – również nie wysłał. Nie chodzi tu o pieniądze, bo i tak je odzyskam bez problemu, ale po prostu nie polecam zakupów u tego gościa.

Zrzut wszystkich rozmów: https://postimg.org/gallery/3b3rxogyq/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stanowczo odradzam zakupy u "gościa" Duds , gościu szuka części w takim stanie ze nawet nowe z salonu nie sa w takowym.

Sprzedałem mu dywan który jak na swój wiek niespełna 20lat moim zdaniem i pewnie wielu jest w stanie bdb. Poza rozdarciem gdzies w miejscu które nie jest widoczne po montażu, które prawdopodobnie sam uszkodziłem podczas demontażu,no coz trudno kazałem zwrocic towar, kase odeslalem (jest potwierdzenie) . Sprawa zalatwiona.

Poźniej robiliśmy biznes z lampa jak wyżej , lampa wyszla ode mnie w stanie jak nowym,0 jakich kolwiek wad...no ale po tym co napisał gościu Duds padlem ze smiechu...Moja lampa według niego jest ciemniejsza a raz wypłowiała , jakies problemy ze wzrokiem?? a na dodatek mi pisze ze jest czyms oklejone i nie da się tego zerwac.. hehe tu już przeszedł sam siebie,smiem twierdzic ze ten człowiek nigdy nie miał w rekach ori lampy polifcie.Ma na swoim aucie jakies chińskie podjeby lub tak je spolerowal ze zrobily się kolorowe.

Zwrotu lampy nie przyjume bo wyslalem towar zgodny z opisem ani tez nie uszkodzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co, zrobić ci jeszcze foty oznaczeń z moich lamp? :) ja mogę zwrócić lampę bez podania przyczyny, a ty nie zwracasz kosztu wysyłki. Jak ci to nie pasuje to oddasz z nawiązką w najbliższym czasie :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

A potwierdzenia jak nie było tak nie ma.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo potwierdzenie:


 
Kwota 85,00
Prowizja [PLN] 1,50
Prowizja BluePay [PLN] 0,31
Prowizja agenta [PLN] 1,19
Kwota całkowita [PLN] 86,50
Szczegóły
 
Tytuł zwrot
Odbiorca
 
Numer rachunku bankowego  
Nazwisko, imię/Nazwa Piotr Duda
Miejscowość  
Ulica, numer  
Kod pocztowy  
Nadawca

Czlowieku,co mnie interesuja Twoje lampy??? Nie wiem co Ty tam z nimi robiles,ja wyslalem Ci ori lampe bez uszkodzen i tyle w temacie,wywiazalem sie 100% z transakcji i "czesc piesni"

I daj juz zyc czlowieku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być za potwierdzenie? [emoji23][emoji23][emoji23] hahaha dobre. Nawet jakbyś się wywiązał w 100% (a tak nie jest) to zwrot przyjąć i tak musisz, bo ja np. mam takie widzi mi się i wtedy nie zwracasz mi kosztów wysyłki, ale jak to do ciebie nie dociera to podwioze ci lampe, daleko nie mam ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelew robilem u agneta/poczta.Wiec takie mam potwierdzenie , bylem tam wczoraj i zapewnili ze dzis maja byc pieniadze na koncie.

Po drugie poczytaj troszke w KC i dowiesz sie co mozesz a czego nie .

Po trzecie jak bedziesz sie juz do mnie wybieral daj znac zebym byl naj miejscu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będzie mnie uczył co mogę, a co nie... Odsyłasz mnie do kodeksu, uwierz, że znam go znacznie lepiej od ciebie. Ja zatem odsyłam ciebie do ustawy o prawach konsumenta, jak poczytasz to wtedy się wypowiadaj.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie badz mądrzejszy niż jestes bo kiepsko Ci to wychodzi..jeżeli masz problem z odnaleziem prawidłowego paragrafu to zrobie to i Ci go przytocze tu..

Poczytaj dokładnie o prawach jakie masz kupujac u osob prywatnych a jakie u osob prowadzacych dziala. gosp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Duds napisał:

Jeszcze będzie mnie uczył co mogę, a co nie... Odsyłasz mnie do kodeksu, uwierz, że znam go znacznie lepiej od ciebie. Ja zatem odsyłam ciebie do ustawy o prawach konsumenta, jak poczytasz to wtedy się wypowiadaj.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Odbiegając od tematu sporu, w który się nie wtrącam, to kupując od osoby prywatnej nie jesteś konsumentem, tylko kupującym i prawa konsumenta do zwrotu tu nie przysługują, jedynie może to być dobra wola sprzedającego, ewentualnie reklamacja do rozpatrzenia przez sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ma działalność skoro sprzedaje ciągle części na forum :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wiele osób sprzedaje na forum i na różnych portalach aukcyjnych i wielu niestety nie ma DG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bruuuum napisał:

Odbiegając od tematu sporu, w który się nie wtrącam, to kupując od osoby prywatnej nie jesteś konsumentem, tylko kupującym i prawa konsumenta do zwrotu tu nie przysługują, jedynie może to być dobra wola sprzedającego, ewentualnie reklamacja do rozpatrzenia przez sprzedającego.

Dokladnie jest tak jak napisałes własnie kolego.

Ale Duds jest oczywiscie mądrzejszy...udaje tu jakiegos prawnika a nie ma zielonego pojecia o prawie.

Otoż oznajmiam Cie Duds że nie mam DG , a częsci które tu sprzedaje sa jedynie z mojego auta także tez nie jestem jakims handlarzem.

Dogadaj sie jak czlowiek z czlowiekiem i nie cwaniakuj jaki Ty prawnik jestes bo nie w tym rzecz...

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego auta? :) to dużo masz tych b5, bo pisałeś, że masz kilka kompletow takich lamp. Ukroci sie takie sprzedawanie na lewo :) Ja juz temat zakonczylem, wszystko wiesz :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uważajcie na użytkownika o ksywie tobias.

Gość sprzedaje szmelc na forum i czuje się bezkarny.

Kupiłem od niego wahacze ze zdjęcia : https://zapodaj.net/d803a423cbbf9.jpg.html

W opisie było: " przebieg: 141kkm. wahacze są w 100% sprawne, nie powybijane, gumy całe, bez luzów. końcówki stawiają opór także spokojnie do pojeżdżenia na 3-4lata "

Wczoraj odebrałem i wyglądają one tak :

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=vhtjr6&s=9#.WMF2JqKmnIU

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2ly270k&s=9#.WMF2JaKmnIU

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=nownq1&s=9#.WMF2H6KmnIU

Jak się upomniałem o zwrot pieniędzy słyszę takie tłumaczenia:

" człowieku jak Ty tam powpyhałes raz przy raz  śrubokręt, narobiłes dziur i teraz żadasz zwrotu pieniędzy, trzeba było nie ingerować w towar "

" a Ty je tak sprawdzałeś, że aż popękały "

" każda część używana gdzie są tuleje jak zaczniesz sprawdzać to popęka  "

To jest jego tłumaczenie. I pomyśleć że to wszystko dla 92 zł.

Uważajcie na niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale takie elementy kupuje się nowe a nie liczy na sprawne używki niewiadomego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale nie raz kupiłem oryginały w super stanie dlatego się skusiłem.

Ale nie w tym rzecz, lecz w tym że ktoś sprzedaje uszkodzony towar na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...