Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

 

Możesz odpowiedzieć na banalnie proste pytanie Prezesa?

Nie odpowiadając już odpowiedział.

 

@Hugo mam nadzieję, że tolerowanie takich sprzedawców na forum nie stało się normą.

 

A do reszty społeczności, nie kupujcie nic od tego tylu ludków z forum, lub zawsze, ale to zawsze proście o wystawienie poprzez znany portal aukcyjny (ochrona kupujących) lub odbierajcie osobiście.

 

Wykazałem maksimum dobrej woli, proponując zwrot lub wymianę, łącznie z pokryciem ponownej dostawy do mnie (wymiana), no nie pasi. Lepiej wziąc pieniądze i zapomnieć.

 

Co do pana Jarka.

 

Jak widać, u mnie tak się skończyło po stronie sprzedawcy.

Ale nie po mojej.

 

Korespondencja zachowana, linki, oraz dane z różnych portali pozbierane, z tego forum też.

Biorąc pod uwagę, ilość jaką sprzedajesz w perspektywie czasu, brak dowodów zakupu, uprę się, poświęcę czas być miał wkrótce miękko. Może się wybronisz, może nie, ale teraz chodzi mi, żeby uprzykszyć Ci życie, by te 240 zł wyszło Ci bokiem.

 

Na codzień pracuje w szeroko pojętej branży ecommerce i ze sprzedawcami różnej maści nam styczność.

Znam Twoje prawa, jak również obowiązki (handlując na czarno przez fora też je masz).

Jako prywatny sprzedający (nie sprzedawca) nie musisz przyjmować zwrotu, tylko jest produkt jest identyczny z tym, który otrzymałem w momencie składnia oferty. Zatajanie ważnych szczegółów (a takim jest otwór w podłokietniku oraz naklejka z datą produkcji sugerująca starszy model, nie montowany w modelu B7) obliguje Ciebie do podjęcia odpowiednich czynności (choćby takich, jakie zaproponowałem).

 

Natomiast Art. 60(1). oraz Dz.U.2023.2119 t.j. (akt obowiązujący) naraża Ciebie na poważniejsze konsekwencje.

Byłbyś bezkarny lepiej się chroniąc, ale masa aktywności na forach, allegro (lokalnie) oraz innych portalach, nr tel czy kont do wpłat nie czynią Ciebie anonimowym.

 

 

Nie musisz mi odpowiadać, poopowiadasz innnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...