Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wniosek: trzeba szybko uruchamiac temat wlasnie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie dajcie juz chlopakowi zyc pierwszy raz mu sie takie cos trafilo ja mialem bardzo duzo przelewow od niego i nigdy nie bylo z nim problemu tak ze spokojnie dostal juz zjebe ostra nie trzeba mu bardziej jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. P-U-M-A, nie masz kompletnie nic na swoje usprawiedliwienie... dramat. W takim srodowisku jak klub nie powinno byc takich jazd z transakcjami. To nie jest manetka za 50PLN, tylko felgi za prawie 1000PLN. Nie dosc, ze nic nie wyszlo z transakcji, to jeszcze kolega popierdalal na zimowkach caly miesiac... Moim zdaniem i tak wykazal sie MEGA CIERPLIWOŚCIĄ. Jeśli uważasz inaczej, to niestety świadczy to tylko o Tobie...

Tu się nie mogę zgodzić, ponieważ nieistotna jest suma, a zachowanie, które nie powinno mieć miejsca.

P.S. Zadziwiająco szybko "rozwiązała się" sytuacja po interwencji na forum...

Temat rozwiązał by się bez tej "interwencji" tak samo jak się ugadałem z nim jutro więc było to zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie to co ostatnio obserwuje na forum to :thumbdown: nie tylko w kwestii kupna/sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie dajcie juz chlopakowi zyc pierwszy raz mu sie takie cos trafilo ja mialem bardzo duzo przelewow od niego i nigdy nie bylo z nim problemu tak ze spokojnie dostal juz zjebe ostra nie trzeba mu bardziej jechac

niestety nie pierwszy raz sie mu to trafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie to co ostatnio obserwuje na forum to :thumbdown: nie tylko w kwestii kupna/sprzedaży.

Idź poobserwować "Skoda Tuning Club", co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem zwrot pieniędzy od P-U-M-Y - 900 zł. Z mojej strony sprawa jest zakończona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zgrzewane a i nie bylo wyrywane tylko odlutowane lutownica.Tak jak kupujesz np nowy grill do jakiegos seata.to jest tak samo wsadzasz i zalutowujesz.

A dla mnie istotne bo piszesz na mnie a ja nie oszukałem Ciebie.

Nigdzie napisałem, że mnie oszukałeś. Takie nieporozumienie to mały miki przy sytuacjach tu opisywanych. Jednak straciłem na tej transakcji trochę czasu i pieniędzy, czego nie zapowiadało ogłoszenie, bo będę się upierał, że jeśli nie zaznaczono wyraxnie inaczej, to zderzak to poszycie + belka, koło to felga + opona, a komplet opon to 4 sztuki, nie dwie. Myslę, że temat wyczerpany.

miałem z tym kolega doczynienia .tylko ze ja chciałem kupic gwint.wpłaciłem zaliczke,i czekam.w ciagu 3 tygodni paczka miała byc u mnie.czekałem chyba 3 miesiace i sie nie doczekałem,argumenty które PUMA wymyslał sie w głowie nie miesciły.potem ok miesiac proszenia sie o zwrot zaliczki.dla mnie ten koles jest niesłowny i lepiej nie robic z nim tranzakcji.widze ze znowu kogos chce naciagnac.bo inaczej nie mozna tego nazwac.

Ja myslę, że to nie tyle próba naciagnięcia, co zupełna niedojrzałość i nieprzystosowanie do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji, ponoszenia konsekwencji. Te dzieci (P-U-M-A, Jawor36) niestety myslą, że wciąż się bawią z kolegami w gimnazjum... :facepalm:

Nie zycze sobie, azebys nazywal mnie dzieckiem, tylko dlatego ze zdarzyly sie przypadki, ze wysylka towaru sie opozniala. To wlasnie fakt, ze juz nie jestem dzieckiem czesto sprawia, ze nie ma sie czasu, a chcialbym zauwazyc, ze nie utrzymuje sie z handlu.

Z tego co pamietam nie zamowiles ode mnie niczego, a swoje opinie wystawiasz na podstawie opinii innych, a mnie nazywasz dzieckiem?

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 01:29 ---------- Poprzedni post napisany at 01:08 ----------

To jest zgrzewane a i nie bylo wyrywane tylko odlutowane lutownica.Tak jak kupujesz np nowy grill do jakiegos seata.to jest tak samo wsadzasz i zalutowujesz.

A dla mnie istotne bo piszesz na mnie a ja nie oszukałem Ciebie.

Nigdzie napisałem, że mnie oszukałeś. Takie nieporozumienie to mały miki przy sytuacjach tu opisywanych. Jednak straciłem na tej transakcji trochę czasu i pieniędzy, czego nie zapowiadało ogłoszenie, bo będę się upierał, że jeśli nie zaznaczono wyraxnie inaczej, to zderzak to poszycie + belka, koło to felga + opona, a komplet opon to 4 sztuki, nie dwie. Myslę, że temat wyczerpany.

miałem z tym kolega doczynienia .tylko ze ja chciałem kupic gwint.wpłaciłem zaliczke,i czekam.w ciagu 3 tygodni paczka miała byc u mnie.czekałem chyba 3 miesiace i sie nie doczekałem,argumenty które PUMA wymyslał sie w głowie nie miesciły.potem ok miesiac proszenia sie o zwrot zaliczki.dla mnie ten koles jest niesłowny i lepiej nie robic z nim tranzakcji.widze ze znowu kogos chce naciagnac.bo inaczej nie mozna tego nazwac.

Ja myslę, że to nie tyle próba naciagnięcia, co zupełna niedojrzałość i nieprzystosowanie do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji, ponoszenia konsekwencji. Te dzieci (P-U-M-A, Jawor36) niestety myslą, że wciąż się bawią z kolegami w gimnazjum... :facepalm:

Śmiem twierdzić że wystawiają czeki bez pokrycia - byle tylko kupić następny towar. A jak się uda to lecimy dalej i tak w kółko (a po 3 tygodniach oddam frajerom kasę bo wreszcie się odkułem). Pewne przypadki nałożyły się ze sobą w czasie i bardzo dobrze że powstał ten temat.

Jak ktoś chce handlować za czyjeś pieniądze to niech odwiedzi Providenta albo inne lichwiarskie gówna. Ciekawy argument czyż nie ?? Nieoprocentowana pożyczka na forum.

Serio tak uwazasz?

Ciekawszej interpretacji opoznienia wysylki towaru za ok 40zl nie slyszalem. Rozumiem, jakby to setki czy tysiace zlotych, ale zebym robil klientow tylko po to, by zdobyc pieniadze i je za jakis czas oddac to wersja wydarzen co najmniej nie do przyjecia.

Kolejny forumowicz, ktory ze mna nie majac nic wspolnego wystawia jakies chore tezy.

Tyle wersji ile sie naczytalem w tym temacie to sie w zyciu nie nasluchalem, a co ciekawsze, nie odzywaja sie Ci "poszkodowani", tylko Ci, ktorzy za przeproszeniem w d*pie byli i .. widzieli.

Siedze w tym, czym sie hobbistycznie zajmuje, ok roku czasu. Nie mozliwe jest, zeby przes tak dlugi okres czasu nie zdarzyla sie wpadka, szczegolnie ze ostatnie chwile nie sa malowane zbyt kolorowo. Zdarzaja sie rozne sytuacje i zakrety w zyciu, co odbija sie tez na tym co sie robi. Jest to nie do ominiecia, ale zeby przez opozniona wysylke (opozniona wysylka, nie oszustwo i ucieczka z kasa) nazywac kogos zlodziejem, wyludzaczem pieniedzy celem darmowej pozyczki, dzieckiem, nie odpowiedzialnym czlowiekiem, to juz chyba lekkka przesada?

Kilka stron wczesniej podalem email pod ktory maja sie zglosic osoby poszkodowane przez moja osobe. Zglosily sie dwie osoby lub trzy osoby, nie chce teraz juz sklamac. Pierwsze dwie odezwaly sie z tego tematu, o opozniona wysylke, a trzecia o zwrot gotowki za wysylke towaru i nie odbranie paczki przez klienta, ktorego mu nagonilem, wiec wypadalo zwrocic, mimo dobrych checi, poprzez danie mu mozliwosci zarobienia.

Dwa emaile od razu zalatwilem, trzecia paczka wyslana na nastepny dzien priorytetem.

Codziennie dzwonia do mnie ludzie z forum, mimo zablokowanej mozliwosci sprzedazy tutaj, czyt nie ma moich ogloszen na forum, co oznacza, ze sa to klienci z polecenia lub Ci, ktorzy wczesniej byli zadowoleni z moich uslug.

Mam zamiar zmodernizowac system zamowien tu na forum, wysylek, czas przeznaczony na wysylki, a takze PW, a zeby kontakt ta droga nie byl utrudniony. Jak to wszystko "ogarne" bede starac sie odzyskac mozliwosc wystawiania ponownie przedmiotow tu na forum.

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miano dorosłego, czyli odpowiedzialnego trzeba sobie zasłużyć. Reszty nie chce mi się czytac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją święty nie jestem ale też kupiłem od Pumy jakiś czas temu Ps3 kompletna i z grą gt5 w zestawie. To przelewie czekałem prawie tydzień na wysyłkę ale to zrozumiałem bo miałeś auto w serwisie itd itp więc spoko. Jak już paczka przyszła to bez kabla do pada i bez gry :grin:

Napisałem Ci Patryk o tym to dostałem odpowiedź że zapomniałes i że znajdziesz i doslesz ;-) czekałem kilka dni i nic nie dostałem więc odpuściłem temat i kupiłem na allegro bo mi dzieciak na głowę wchodził. Może nie jesteś oszustem i tego nie powiedziałem ale k**wa ogarnij się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją święty nie jestem ale też kupiłem od Pumy jakiś czas temu Ps3 kompletna i z grą gt5 w zestawie. To przelewie czekałem prawie tydzień na wysyłkę ale to zrozumiałem bo miałeś auto w serwisie itd itp więc spoko. Jak już paczka przyszła to bez kabla do pada i bez gry :grin:

Napisałem Ci Patryk o tym to dostałem odpowiedź że zapomniałes i że znajdziesz i doslesz ;-) czekałem kilka dni i nic nie dostałem więc odpuściłem temat i kupiłem na allegro bo mi dzieciak na głowę wchodził. Może nie jesteś oszustem i tego nie powiedziałem ale k**wa ogarnij się .

Trzeba było przypomnieć niestety mam dużo na głowie i nie zawsze o wszystkim pamiętam. Dokładnie róbcie dalej ze mnie złodzieja i oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją święty nie jestem ale też kupiłem od Pumy jakiś czas temu Ps3 kompletna i z grą gt5 w zestawie. To przelewie czekałem prawie tydzień na wysyłkę ale to zrozumiałem bo miałeś auto w serwisie itd itp więc spoko. Jak już paczka przyszła to bez kabla do pada i bez gry :grin:

Napisałem Ci Patryk o tym to dostałem odpowiedź że zapomniałes i że znajdziesz i doslesz ;-) czekałem kilka dni i nic nie dostałem więc odpuściłem temat i kupiłem na allegro bo mi dzieciak na głowę wchodził. Może nie jesteś oszustem i tego nie powiedziałem ale k**wa ogarnij się .

Trzeba było przypomnieć niestety mam dużo na głowie i nie zawsze o wszystkim pamiętam. Dokładnie róbcie dalej ze mnie złodzieja i oszusta.

Przecież Ci przypomniał :facepalm:. Chyba nikt nie będzie się prosił o rzecz, która jest jego. W Twoim za***nym interesie jest o tym pamietać.

Nie mogę poprostu jak to czytam, też kilka rzeczy wysyłałem ludziom z forum i nikt nie miał do mnie pretensji. Nie robią z Ciebie oszusta czy złodzieja tylko osobę niepoważną. Jak coś robisz to zrób to dobrze, żeby nikt nie mógł Ci nic zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejesze jest to, że oni wciąż nie rozumieją, ze robią coś źle. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na tym forum mnóstwo interesów, normalne że zdarzą się takie gdzie nie wszystko nie wyjdzie. 90% osób jest zadowolone po transakcjach ze mną więc proszę mnie nie osądzać takimi tekstami typu osoba nie poważna.

---------- Post dopisany at 14:26 ---------- Poprzedni post napisany at 14:23 ----------

Najfajniejesze jest to, że oni wciąż nie rozumieją, ze robią coś źle. :facepalm:

Boże jak ty coś napiszesz to mam wrażenie że piszę jak ty to napisałeś z "dzieckiem"

Dokładnie rozumiem co zrobiłem źle ale była to pojedyncza sytuacja która wynikła z mojego braku czasu tylko i wyłącznie. Pieniądze zostały oddane jak się umówiłem z kolegą wiec temat jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją święty nie jestem ale też kupiłem od Pumy jakiś czas temu Ps3 kompletna i z grą gt5 w zestawie. To przelewie czekałem prawie tydzień na wysyłkę ale to zrozumiałem bo miałeś auto w serwisie itd itp więc spoko. Jak już paczka przyszła to bez kabla do pada i bez gry :grin:

Napisałem Ci Patryk o tym to dostałem odpowiedź że zapomniałes i że znajdziesz i doslesz ;-) czekałem kilka dni i nic nie dostałem więc odpuściłem temat i kupiłem na allegro bo mi dzieciak na głowę wchodził. Może nie jesteś oszustem i tego nie powiedziałem ale k**wa ogarnij się .

Trzeba było przypomnieć niestety mam dużo na głowie i nie zawsze o wszystkim pamiętam. Dokładnie róbcie dalej ze mnie złodzieja i oszusta.

Przecież Ci przypomniał :facepalm:. Chyba nikt nie będzie się prosił o rzecz, która jest jego. W Twoim za***nym interesie jest o tym pamietać.

Nie mogę poprostu jak to czytam, też kilka rzeczy wysyłałem ludziom z forum i nikt nie miał do mnie pretensji. Nie robią z Ciebie oszusta czy złodzieja tylko osobę niepoważną. Jak coś robisz to zrób to dobrze, żeby nikt nie mógł Ci nic zarzucić.

I tym akcentem proponuję zakończyć ten wątek, bo on najlepiej podsumowuje całą sprawę.

P-U-M-A, nie miej pretensji do ludzi, że piszą takie rzeczy. Jako sprzedawca masz psi obowiązek dopilnować wszystkiego od a do z, jak coś zawalisz, to powinieneś nie tylko wywiązać się z umowy, ale również zaproponować rekompensatę. Póki co... nie widziałem z Twojej strony nawet grama skruchy, ani słowa "przepraszam". W oczach ludzi z boku, którzy obserwują tą sprawę [np. ja] jesteś mało wiarygodnym człowiekiem do robienia jakichkolwiek transakcji i tego nie zmienisz. Sam pogrążasz się kolejnymi postami - "sprawa zamknięta", "90% transakcji się udało", kaman... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją święty nie jestem ale też kupiłem od Pumy jakiś czas temu Ps3 kompletna i z grą gt5 w zestawie. To przelewie czekałem prawie tydzień na wysyłkę ale to zrozumiałem bo miałeś auto w serwisie itd itp więc spoko. Jak już paczka przyszła to bez kabla do pada i bez gry :grin:

Napisałem Ci Patryk o tym to dostałem odpowiedź że zapomniałes i że znajdziesz i doslesz ;-) czekałem kilka dni i nic nie dostałem więc odpuściłem temat i kupiłem na allegro bo mi dzieciak na głowę wchodził. Może nie jesteś oszustem i tego nie powiedziałem ale k**wa ogarnij się .

Trzeba było przypomnieć niestety mam dużo na głowie i nie zawsze o wszystkim pamiętam. Dokładnie róbcie dalej ze mnie złodzieja i oszusta.

Przecież Ci przypomniał :facepalm:. Chyba nikt nie będzie się prosił o rzecz, która jest jego. W Twoim za***nym interesie jest o tym pamietać.

Nie mogę poprostu jak to czytam, też kilka rzeczy wysyłałem ludziom z forum i nikt nie miał do mnie pretensji. Nie robią z Ciebie oszusta czy złodzieja tylko osobę niepoważną. Jak coś robisz to zrób to dobrze, żeby nikt nie mógł Ci nic zarzucić.

I tym akcentem proponuję zakończyć ten wątek, bo on najlepiej podsumowuje całą sprawę.

P-U-M-A, nie miej pretensji do ludzi, że piszą takie rzeczy. Jako sprzedawca masz psi obowiązek dopilnować wszystkiego od a do z, jak coś zawalisz, to powinieneś nie tylko wywiązać się z umowy, ale również zaproponować rekompensatę. Póki co... nie widziałem z Twojej strony nawet grama skruchy, ani słowa "przepraszam". W oczach ludzi z boku, którzy obserwują tą sprawę [np. ja] jesteś mało wiarygodnym człowiekiem do robienia jakichkolwiek transakcji i tego nie zmienisz. Sam pogrążasz się kolejnymi postami - "sprawa zamknięta", "90% transakcji się udało", kaman... :facepalm:

...i wszystko jasne. Ja mam taką propozycję. Nie wiem czy technicznie jest to możliwe, ale może jest. Chodzi o to żeby oceniać tranzakcje tak jak na allegro, czyli dajemy pozytywy lub negatywy. Powiem szczerze, trochę zakupiłem rzeczy poprzez forum i jak do tej pory problem miałem jedynie z JawoR36em. Nie będę opisywał tutaj dokładnie naszego deal`a, ale fakt faktem dogadaliśmy się po długim czasie i z tego co wiem wysłał mi rekompensatę za wadliwy towar (paczkę odebrał mój szwagier, więc nie wiem czy to jest to o czym rozmawialiśmy - zakładam że tak). ...ale zgadzam się ze wszystkimi poszkodowanymi kolegami, co to za tłumaczenie że nie miałem czasu ... ku...a przez tydzień !!! WTF. Osobiście prowadzę 2 swoje firmy i jeśli nie wyślę oferty do mojego klienta prze tydzień to moge zapomnieć o jakimkolwiek kliencie, nie mówiąc już o spóźnieniu w realizacji zlecenia.

Panowie handlarze... zdajcie sobie sprawę, że jeżeli decydujecie się na tranzakcję wiązaną jaką jest umowa (nawet słowna) kupna sprzedaży, to z takiej umowy musicie się wywiązywać w terminie...bo może tak się zdażyć, że ktoś was pozwie do sądu, i będziecie bulić nie tylko odsetki, ale i rekompensatę za pracę prawników.

Jeśli mowa tu o JawoR36 i P.UM.ie to tylko JawoR36 się zreflektował i postanowił zmienić cokolwiek w systemie sowjej sprzedaży, jak będzie dalej...kto to wie, natomiast Pan P.U.M.A, odnotowuje kolejny spadek w popoularności - 2 miesiące temu było 99% zadowlonych w tym jest już tylko 90%. Proponuję restrukturyzację zakładu :)

Chciałbym jednak zaznaczyć z wyraźnym wykrzyknikiem !!! że jest bardzo duże grono kolegów którzy pomagają nam w dostawie części i są nie tylko bardzo uczciwi i rzetelni, ale i koleżeńscy. I śmiało moge tu zarekomedować kolegę huzioo00, który służy także dobrą i fachową radą w doborze produktów :D Pozdrawiam również innych kolegów, z którymi udało mi się bezproblemowo zakończyć tranzakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie róbmy z forum allegro czy innego bazaru,

Hugo w końcu się wk..rwi i zamknie dział sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos przegina powinien dostac bana i po sprawie

A jak sie obrazi to jest to juz jego zmartwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos przegina powinien dostac bana i po sprawie

A jak sie obrazi to jest to juz jego zmartwienie

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...