Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że niedługo uda się uruchomić nowy system do zarządzania sprzedażą na forum. Jedną z opcji będzie system komentarzy

15x2yq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek - nie pitol.

Sam również często kupuję od Gości z Forum i jak dotąd nigdy się nie zawiodłem.

Po prostu fajnie było by zabrać coś od "swojego" mając pewność że dostaniesz dokładnie to co chcesz kupić. Reklamy nie potrzebuję, nie jestem zawodowym handlarzem ale jeśli coś mam to schodzi od ręki z jednego powodu - jest dokładnie takie jak w opisie i na zdjęciach. I nawet jeśli cena jest wyższa niż np. na alledrogo to Każdy wie co ma - zamiast kupować coś co widzi na jednym zdjęciu uświnione w błocie i smarze z opisem "idealne".

Pomyśl czasem zanim walniesz taką uwagę nie znając adwersarza Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, w takim razie sugeruję założyć na Forum temat o rzetelnych Sprzedających - dla równowagi :wink:

Wrzuć temat w ogłoszenia komercyjne będą tam komentarze Twoich transakcji :good:

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem oszukany przez użytkownika "Abmcars1". http://a4-klub.pl/index.php?/user/88233-abmcars1/

Sprawa dotyczy poduchy airbag kierownicy. Otóż użytkownik ten zapewniał, iż owa poducha jest idealna. Poniżej dowód:

image.jpg

Po odpakowaniu paczki ukazał mi się taki o to widok:

20141030_111821.jpg

na załączonym zdjęciu wyraźnie widać , iż jest to efekt zużycia.

Ponadto użytkownik wysyła airbag (rzecz , która swoje waży i poprzez swoją wagę dodatkowo jest jeszcze bardziej narażona na uszkodzenia), jedynie owinięty w stretch, bez jakichkolwiek zabezpieczeń typu karton czy folia bąbelkowa. Ewidentnie widać, iż użytkownik od samego początku zawierania transakcji miał na celu oszukać potencjalnego kupca.

Po poinformowaniu go o tym, iż przesyłka została odebrana w takowym stanie- brak jakiegokolwiek kontaktu z użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To może i ja opiszę swoją sprawę.

Ok. miesiąca temu w moim temacie (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/290618-kupie-caly-przod-a4-b6-w-kolorze-lz9w/) kolega rufek84 napisał, że posiada zderzak, który mógłby mnie zainteresować.

Według tego wpisu zderzak miał być bez halogenów i sprysków, z belką i kratkami. Zarejestrowałem informację i dalej szukałem całego przodu.

Dobiłem targu z innym kolegą, ale brakowało mi zderzaka. Toteż zapytałem rufka, czy nadal ma ten zderzak (17.10.14). Potwierdził i wstępnie dobiliśmy targu.

Do transakcji doszło 26.10, aczkolwiek niestety nie mogłem uczynić tego osobiście, dlatego zderzak zakupił mój znajomy z rodzinnych stron kolegi rufka.

Jako, że obecnie mam rozbity samochód i nie mam nic w zastępstwie, zderzak przeleżał chwilę w magazynie i ostatecznie dotarł do celu wczoraj. Okazało się, że jest bez bocznych kratek i ,przede wszystkim, bez belki.

Kolega rufek84 tłumaczy się, że w momencie, gdy pisał odpowiedź w temacie, nie wiedział, że do swojego "nowego" zderzaka jednak będzie potrzebował kratek i belki.

Ok, rozumiem. Tylko dlaczego mnie o tym nie poinformował, gdy już konkretnie dogrywaliśmy transakcję?

Przecież mógł napisać nawet dzień wcześniej, że warunki uległy zmianie i sprzedaje tak, a nie inaczej.

Bał się, że wtedy zrezygnuję, czy co? :decayed:

Nawet gdybym kupował zderzak osobiście, to zrobiłbym sobie niepotrzebną wycieczkę, bo samej skorupy na pewno bym nie wziął w takiej cenie.

Próbowałem porozmawiać o tym ze sprzedającym, ale ostatecznie uznał temat za zamknięty.

Oczywiście mogę udostępnić PW dla zainteresowanych :).

Kolego X18XET.Piszesz że próbowałeś porozmawiać ze sprzedającym a przecież rozmawialiśmy o tym temacie na pw...w swoim temacie tutaj nie wspomniałeś słowem-no chyba że ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem- że Twój znajomy który odbierał dla Ciebie zderzak, z ceny na którą się umówiliśmy utargował 100zł co w przypadku tego że nie miałeś wspomnianej belki i bocznych kratek kompensuje Ci brak tych elementów.Sprzedałem tu na forum sporo różnych części zarówno do b5 jak i b6,7 i nikt wcześniej nie miał pretensji.Piszesz także że samej skorupy w tych pieniądzach byś nie kupił to nie rozumiem w jakiej cenie byś chciał kupić?Patrząc na Twoje dane w profilu mogę stwierdzić że jesteś trochę krócej niż ja na forum-może nieznacznie ale po liczbie napisanych przez Ciebie postów i liczbie -o ile coś tutaj komuś sprzedałeś- sprzedanych części to jesteś trochę w tyle.Także pisząc pół prawdę kolego robisz mi tutaj bardzo fajną opinię za co Ci z góry dziękuję.Także zanim następnym razem coś napiszesz to zastanów się dwa razy.

P.S. Przepraszam Cię serdecznie za tutejszy mój wpis którym Cię podejrzewam rozczarowałem bo myślałeś że obsmarujesz kogoś nie do końca opisaną sprawą.Pozdrawiam.

Edytowane przez rufek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rufek84. Nikogo tutaj nie obsmarowuję, tylko napisałem jak było. Odnośnie tego, co napisałeś : cena zeszła z 300PLN na 250PLN, co daje nam różnicę 50PLN. Boczne kratki, nawet od kogoś z forum, to pewnie ze 30PLN, za belkę dałem 80PLN. W myśl Twojej kompensacji wisisz mi jeszcze, niech będzie moja strata, 50 PLN.

Nie bez powodu wspomniałem, że samej skorupy za taką cenę bym od Ciebie nie wziął. Zderzak miał być w stanie bardzo dobrym, a jak się okazało, dół widział krawężnik (dokładka przejechana od spodu), a róg przy łączeniu z prawym błotnikiem lekko odstaje, tak jakby ktoś za niego ciągnął przy ściąganiu. Z resztą po tej samej stronie jest też rysa, może nie do podkładu, ale jest widoczna.

Wiadomo, że to nie jest nowa część i w sumie nie przykuwałem do niej większej uwagi, ale gdybyś był w 100% uczciwy, to byś o tym wspomniał, żeby nie było żadnych nieporozumień.

Swego czasu kupowałem zderzak w takim samym kolorze od kolegi Artuditu. Przesyłkę dostałem dokładnie taką, na jaką się umawialiśmy. Nie było żadnych znikających kratek. Dodatkowo zostałem poinformowany o wszelkich jego mankamentach. Żadnych "nadprogramowych" uszkodzeń nie było.

Wniosek - da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMUNIKAT



Chcialbym przeprosci uzytkownika Audi8020


Kolega uczciwy i rzetelny kupil u mnie deske poliftowa do B5. Pieniazki wplacil bardzo szybko, dlugo czekal na paczke ale sie nie doczekal... czlowiek bardzo cierpliwy


Pieniadze, zwrot otrzymal juz na konto



Jeszcze raz przepraszam



Pozdrawiam :hi:


Edytowane przez mariuszsmietana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie doczekał się? :huh:

Z przyczyn osobistych paczki nie otrzymal - nie zostala wyslana. Dlugo czekal na zwrot pieniedzy. Stad podziw dla jego cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rufek84. Nikogo tutaj nie obsmarowuję, tylko napisałem jak było. Odnośnie tego, co napisałeś : cena zeszła z 300PLN na 250PLN, co daje nam różnicę 50PLN. Boczne kratki, nawet od kogoś z forum, to pewnie ze 30PLN, za belkę dałem 80PLN. W myśl Twojej kompensacji wisisz mi jeszcze, niech będzie moja strata, 50 PLN.

Nie bez powodu wspomniałem, że samej skorupy za taką cenę bym od Ciebie nie wziął. Zderzak miał być w stanie bardzo dobrym, a jak się okazało, dół widział krawężnik (dokładka przejechana od spodu), a róg przy łączeniu z prawym błotnikiem lekko odstaje, tak jakby ktoś za niego ciągnął przy ściąganiu. Z resztą po tej samej stronie jest też rysa, może nie do podkładu, ale jest widoczna.

Wiadomo, że to nie jest nowa część i w sumie nie przykuwałem do niej większej uwagi, ale gdybyś był w 100% uczciwy, to byś o tym wspomniał, żeby nie było żadnych nieporozumień.

Swego czasu kupowałem zderzak w takim samym kolorze od kolegi Artuditu. Przesyłkę dostałem dokładnie taką, na jaką się umawialiśmy. Nie było żadnych znikających kratek. Dodatkowo zostałem poinformowany o wszelkich jego mankamentach. Żadnych "nadprogramowych" uszkodzeń nie było.

Wniosek - da się.

No właśnie że obsmarowujesz...Wystarczy że wcześniej już napisałeś półprawdę także to mi wystarczy -bo w Twojej powyższej odpowiedzi napisałeś że "tylko napisałem jak było" i tymi słowami znowu piszesz półprawdę bo o upuście na zderzak nie napisałeś w pierwszej odpowiedzi.Także to jest moja ostatnia odpowiedź w tym temacie bo szkoda strzępić języka bo jak to mówią: "nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem". Przykro mi niezmiernie że to piszę ale tak jest. Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpisałem na Twoje argumenty, a Ty napisałeś tylko jakieś czcze teksty i tyle. Nie rozumiem, czemu się tak uczepiłeś tego upustu. Innych argumentów brakło?

Widzę, że stosujesz tutaj tę samą technikę, co w naszej wymianie PW - "Nie mam nic do dodania, żegnam...'.

Edytowane przez X18XET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłki realizowane są dwa razy w miesiącu, mniej więcej co dwa tygodnie bez bliżej określonego dnia i godziny ( nie więcej jak 25 sztuk jednorazowo ).

Gadgetami zajmuję się w wolnym czasie, którego jak wiadomo nikt dzisiaj nie ma w nadmiarze, dlatego bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Listy z zamówieniami aktualizuję raz w tygodniu, zaś informacje odnośnie terminu wysyłki staram się umieszczać na bieżąco w wątkach, dlatego też nie odpisuję na prywatne wiadomości typu: kiedy wysyłka, czemu nie ma mnie na liście i czy wpłata już dotarła...

Pozwoliłem sobie wkleić z działu w którym sprzedaje się gadżety klubowe, a dokładniej które sprzedaje jarko, no cóż większych bzdur dawno już nie czytałem.

Wysyłki nie są realizowane 2 razy w miesiącu, nie są nawet realizowane raz na dwa miesiące.

Kolega jarko prosi o wyrozumiałość z tym tylko że czekając ponad 2 miesiące na 2 naklejki to nawet anioł by się wku....ł :facepalm:

Kolejną bzdurą jest aktualizacja czegokolwiek raz w tygodniu albo na bieżąco (ostatnia aktualizacjia 07.11.2014)

Żeby nie było że ja sobie coś tutaj ubzdurałem jest kilku kolegów na tym forum którzy pozamawiali różne rzeczy 15 - 20 - 22 październik i do dziś niczego nie otrzymali.

Jarko na pewno nie umarł bo na forum się pojawia, a skoro ma czas na przeglądanie forum to i na wysłanie kilku kopert tez znalazł by czas.

Jak się nie ma czasu na zarobek na boku to się nie powinno pisać ludziom bzdur że się robi coś czego się nie robi i jeszcze bezczelnie pisać że nie zawracajcie mi tyłka wiadomościami PW bo nie mam zamiaru odpisywać.

Ogólnie rzecz biorąc czujemy się (wraz z innymi kolegami na forum) oszukani i totalnie olani.

Bardzo chętnie posłucham jaką wymówkę znajdzie sobie tym razem jarko

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega andyl ma rację, ile można zwlekać z wysyłką?

Tak jak podawanie informacji na temat tego, że przesyłki regularnie będą wysyłane raz na dwa tygodnie. Może to błąd i powinno być raz na dwa miesiące? :thumbdown:

Można zrozumieć, choroba, problemy rodzinne, praca itp, ale wystarczyło dodać jakieś info.

Z reszta widać że kolega jarko dość często zagląda na forum i 1 minuta na napisanie posta by życia nie zrujnowała.

Więc widać totalna olewka z Jego strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłki realizowane są dwa razy w miesiącu, mniej więcej co dwa tygodnie bez bliżej określonego dnia i godziny ( nie więcej jak 25 sztuk jednorazowo ).

Gadgetami zajmuję się w wolnym czasie, którego jak wiadomo nikt dzisiaj nie ma w nadmiarze, dlatego bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Listy z zamówieniami aktualizuję raz w tygodniu, zaś informacje odnośnie terminu wysyłki staram się umieszczać na bieżąco w wątkach, dlatego też nie odpisuję na prywatne wiadomości typu: kiedy wysyłka, czemu nie ma mnie na liście i czy wpłata już dotarła...

Pozwoliłem sobie wkleić z działu w którym sprzedaje się gadżety klubowe, a dokładniej które sprzedaje jarko, no cóż większych bzdur dawno już nie czytałem.

Wysyłki nie są realizowane 2 razy w miesiącu, nie są nawet realizowane raz na dwa miesiące.

Kolega jarko prosi o wyrozumiałość z tym tylko że czekając ponad 2 miesiące na 2 naklejki to nawet anioł by się wku....ł :facepalm:

Kolejną bzdurą jest aktualizacja czegokolwiek raz w tygodniu albo na bieżąco (ostatnia aktualizacjia 07.11.2014)

Żeby nie było że ja sobie coś tutaj ubzdurałem jest kilku kolegów na tym forum którzy pozamawiali różne rzeczy 15 - 20 - 22 październik i do dziś niczego nie otrzymali.

Jarko na pewno nie umarł bo na forum się pojawia, a skoro ma czas na przeglądanie forum to i na wysłanie kilku kopert tez znalazł by czas.

Jak się nie ma czasu na zarobek na boku to się nie powinno pisać ludziom bzdur że się robi coś czego się nie robi i jeszcze bezczelnie pisać że nie zawracajcie mi tyłka wiadomościami PW bo nie mam zamiaru odpisywać.

Ogólnie rzecz biorąc czujemy się (wraz z innymi kolegami na forum) oszukani i totalnie olani.

Bardzo chętnie posłucham jaką wymówkę znajdzie sobie tym razem jarko

Pozdrawiam wszystkich

ja tez kupowałem i wiecej nie kupie nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ostatnio zaniedbałem temat gadżetów a już szczególnie aktualizację list i tu przepraszam. Nie będę pisał dlaczego tak się stało, ani też odpisywał na zaczepki kolegów powyżej. Zwrócę Wam pieniądze skoro czujecie się oszukani. Wyprostuję jedynie temat wysyłek, bo tutaj sporo mijacie się z prawdą. Wysyłam dwa razy w miesiącu, czasami nawet częściej. Tak było we wrześniu, październiku ale nie w listopadzie kiedy tylko raz dotarłem na pocztę z paczkami. Zaległa jest na dzień dzisiejszy jedna wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...