Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego JawoR36 jeszcze nie miałem okazji robić z tobą interesów ale powiem ciże zniechęciło mnie jak kolega (majkel1993) czekał na maskownice ponad 3 tygodnie pisząc sporo PW i nie raz wykonywał połączenie do ciebie nie raz przy mnie na głośno mówiącym odpowiedzi były różne i często dziwne jak cytuje: wysłałem w czwartek ale paczka nie pojawaiła się przez tydzień, co mi jeszcze utkwiło w pamięci to tekst Firma Jawor pracuje od 15 do godziny 19 kolega dzwonił po 20 i jak tu się nie wkurzać troszkę olewanie sprawy, słuchaj sprzedajesz dużo rzeczy wiec ogarnij sobie jakoś przyjmowanie PW i wysyłek i nikt nie będzie miał do ciebie pretensji a pamiętaj że wiele przypadków nie może czekać tak długo na towar

pozdrawiam i bez urazy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale brednie. Najpierw piszesz w temacie zeby wszystko na PW pisac, a teraz mowisz ze PW to nie najlepsza forma. Niezle.

Poza tym, chyba oczywistym jest, ze ktos kto robi zakup liczy sie z tym ze moze Poczta zawalic sprawe, albo sprzedajacy nie wysle towaru w ciagu 2 dni a on nie dojdzie w ciagu 5 dni. Ale jak juz sprawa toczy sie ponad 3 tygodnie to juz jest porazka.

towaru masz duzo (i chyba za duzo) na sprzedaz i nie ogarniasz - to pisz w tematach ze wysylka potrwa jakby szla z Chin - okolo 2 miesiecy. Ale niestety, mnie nikt o tym nie informowal ze bede czekal miesiac albo wiecej na rzecz.

ale tez nie moge tyle czekac, bo to za dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że inni sprzedający wysyłąją paczki pocztą i jakos zawsze dochodzą w kilka dni. Sam dobrze wiesz że lecisz w bambuuko to jeszcze piszesz jakies wywody na forum :facepalm: Sam ponad miesiąc czekałem na paczke , w przypadku której potrafiłeś zadzwonic po miesiącu , mówiąc że kurier pomylił adres i pojechała gdzie indziej , po czym zadzwoniles 5 minut pozniej mówiąc że idziesz ją odebrać z poczty bo był zwrot.. jesteś niepoważny i tyle a najgorsze że ludzie się wk***iają a Ty sobie z tego nic nie robisz . Z drugiej strony wcale mi nie szkoda osob ktore cos kupiły a potem wielce płaczą , widzą jaką masz opinie na forum a i tak kupują więc powinni sami sobie pluć w brode a najlepsze jest to że znajdą się następni.. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylam inne rzeczy (elektornika)Poczta Polska, kilka paczek w tygodniu (za pobraniem i bez) i jeszcze nie zdarzylo mi sie zeby paczka nie dotarla. Baaa, poczta dziala bardzo sprawnie, kazda paczka wyslana do 15stej jest u odbiorcy nastepnego dnia. Paczki wyslane po 15stej sa po dwoch dniach. Jesli JAWOR jestes taki uczciwy i pewny ze wyslales paczke to do kazdej transkacji z poczta masz potwierdzenie wyslania paczki na ktorym jest nr. Wystarczy podac go zainteresowanemu a ten sobie sprawdzi na stronie www poczty co sie dzieje z paczka.

Robie duzo zakupow na allegro i tez czasem ludzie opowiadaja bzdury ze paczka wyslana ale poczta opoznia sprawe... przychodzi paczka po kilku tyg a tam stempel z data sprzed dwoch dni.

Jak sie chce robic uczciwie interesy to trzeba ogarnac sprawe wysylek, przelewow itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te wywody, bardzo wiele osób narzeka na "Jawora" więc prosta sprawa, odebrać "koledze" prawo sprzedaży na forum i sprawa załatwiona, niech sobie handluje na znanych portalach internetowych skoro nie potrafi na czas wysłać paczki lub zrobić przelewu zwrotnego z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny są skargi. Ostatnio było ostrzeżenie, a teraz pożegnałeś się z forum ogłoszeń. Nie mam czasu ani ochoty, aby odpisywać na pw od ludzi, którzy robili u Ciebie zakupy i są nie zadowoleni z transakcji. Jeżeli nie potrafiłeś docenić miejsca gdzie mogłeś do woli handlować za darmo i gdzie miałeś docelową grupę odbiorców, to trudno. Allegro czeka na Ciebie z otwartymi ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja dodam od siebie ze kupilem od kolegi JawoR36 kierownice od S-ki i na zdjeciach wygladala jak czarna i myslalem ze taka kupuje a jak przyszla okazalo sie ze granatowa. Napisalem do kolegi ze nic o tym nie napiasal a on ze byly zdjecia. Mysle ze jakbym chcial ja zwrocic to by ja przyjal i oddal kase ale nie mialem juz nerwow i czasu na pakowanie tego spowrotem i wysylanie. Moze i nie powinienem tego pisac bo nie oddalem mu jej ale jednak to troche nie wporzadku bylo z jego strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko sie dopiszę, bo poza działem sprzedaży zawsze można jeszcze dostać PW od kolegi Jawor36.

ja chcialem ostrzec przed panem JawoR36, [...] bo jak widze na forum chetnie odpowiada na wszystkie potrzeby innych uzytkownikow w dziale Kupie.

Nie kupowałem nic, ale próbowałem i to mi wystarczy. Kolega sam napisał na PW info, ze ma część, której szukam. Niestety (albo na szczęście) kontakt urwał się na etapie dopytywania szczegółów odnosnie części. Najpierw odpowiedź, że jutro sprawdzę, potem, że nie zdążyłem, ale jutro rano masz, potem już nic. Na szczęście straciłem tylko kilka dni czasu, na takie zwodzenie i mogłem sobie spokojnie zamówić na znanym serwisie aukcyjnym.

Jeszcze była sprawa odnosnie bodajże samopoziomu, o który sam pytałem i dostawałem jakieś głupawe odpowiedzi, jakby kolezka nie rozumiał pytania. Kolejna, na szczęście tylko, strata czasu.

Podsumowując: niepoważny gość

A skoro juz taki wątek istnieje i wspomniano w nim o koledze vauxhall95, to dodam jeszcze trzy grosze.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/zderzak-tylny-lz9u-100zl-stan-igla-avant-255223/

Kiedy zderzak "igła" do mnie dotarł okazało sie, ze nie ma belki (wyrwana), jest to samo poszycie. Jako, że poszycie i belka stanowią (teoretycznie) nierozerwalną całość i jako nowe elementy nie są dostępne oddzielnie, przez mysl mi nie przyszło, że kupując zderzak kupię tak naprawde pół zderzaka.

Po wymianie kilku PW dostałem info, ze kolega poszuka belki, bo ma miliony części do A4. Niestety chyba nie znalazł, bo juz sie nie odezwał, a ja z braku mozliwości dalszego czekania wysupłałem kolejne 100 złotych i dokupiłem drugie pół zderzaka, czyt. belkę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam fakt, ze gosc sie udziela wlasnie w odpowiedziach na kupie, w dziale sprzedam rowniez, a w swoim watku czego tu nie zmodzi - nie dziwie sie, ze chce modzic, jak jest za czyjes pieniadze...

Takze jezeli JawoR36 tu jeszcze zajrzy to bedzie swiadomy, ze ludzie czekaja na pieniadze wydane w bloto. ja osobiscie poczekam pare dni i ide na policje. 50 zl bo 50zl, ale takim sie poblaza i czuja sie bezkarni.

A Wam pozostalym oszukanym przez niego, ktorzy wieksze pieniadzw wydali i nic z tego nie maja - tez radze tak zrobic, dane macie takze to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przypadek dopadł też i mnie. Ale po kolei rzeczowo.

7 maja zakupiłem poprzez forum komplet felg 17-tek od użytkownika P-U-M-A. Wpierw sprawdziłem czy jest wiarygodną osobą - obecność na forum od kilku lat, dużo sprzedanych rzeczy. Człowiek wypowiadał się w B6 division a więc realna osoba a nie ściema. Zadzwoniłem, wypytałem o wszelkie szczegóły - płacę przelewem 900zł i czekam na towar.

Dzisiaj mamy 30 maja, a ja nie otrzymałem ani felg ani zwrotu pieniędzy.

Z początku użytkownik P-U-M-A, zapewnił mnie iż szuka dobrych kartonów aby to wszystko porządnie spakować. Zadeklarował po kilku dniach że wszystko czeka na odbiór przez kuriera. A więc czekam.

Żadnych wieści, żadnego telefonu, PW więc zareagowałem po raz kolejny. P-U-M-A bardzo mnie przepraszał iż jest chwilowo za granicą, wysyłka towaru chwilę się przeciągnie i jak tylko wróci wysyła towar. Dobrze, jestem cierpliwy i bardzo zależy mi na towarze więc czekam.

Czekam dalej i znowu nic - mocno zaniepokojony znowu musiałem wykazać inicjatywę co z moimi kołami. Wysłałem smsa - zero odzewu, poruszyłem więc temat na B6 division gdzie lekko zawrzało oraz PW. Wymusiło to reakcję i otrzymałem odpowiedź na swoją wiadomość

Ja:

Witaj Patryk, nie będę więcej rozdrabniał tematu felg.

Proszę albo o konkretną informację kiedy będą u mnie, wraz z numerem listu przewozowego albo proszę o zwrot pieniędzy. Pomimo całej sytuacji rozumiem brak czasu i mówię o tym szczerze - sam wiem że w życiu różnie bywa.

Na drugą ewentualność podaje dane do przelewu (900 zł):

(nie ujawniam danych osobowych w tym poście, na PW dotarły wszystkie niezbędne do przelewu)

P-U-M-A

"Nie wyslalem ci felg nie mam czasu jadę z nowu do niemiec. Oddaje ci kasę. Fajnie że zrobiles ze mnie pierw na forum oszusta a potem PW pisałeś. Pozdro"

Ja;

Napisałem że jak sprawa się wyjaśni to usuwam wszystkie posty i zwracam honor - nie sądzę aby wiele osób wykazałoby się taką inicjatywą. I na pewno nie było moim zamiarem robienie z Ciebie oszusta. Czekam zatem na przelew.

P-U-M-A;

"Hahaha dużo mi dają te posty. Naprawdę dzięki że robisz ze mnie nie wiadomo kogo. PW nie umiesz napisać. Jutro jak wrócę z niemiec to przeleje ci kase " Wiadomość z 27 maja godzina 21.05

Bezczelność, arogancja i buta na najwyższym poziomie.

29 maja o godzinie 11.23 wysłałem ostateczną informację:

Ja:

"Witam, do piątku czekam ostatecznie na zwrot moich pieniędzy"

Dzisiaj jest święto, a ja nie dostałem żadnej informacji o tym że P-U-M-A dokonał przelewu, że wysłał pieniądze - nic, kompletnie zero.

Na ten moment zostałem oszukany na kwotę 900zł, wykazując i tak wiele wyrozumiałości i cierpliwości. Zrozumiałem raz, zrozumiałem drugi, trzeci ale dalej nie pozwolę sobie wmawiać bezczelnych kłamstw. Gdyby P-U-M-I-E faktycznie zależało na zwrocie pieniędzy już dawno by to zrobił i wysłał jakiekolwiek powiadomienie, informację, potwierdzenie przelewu z banku. Ma to jednak daleko w poważaniu.

Każdy ma dzisiaj dostęp do telefonu, wystarczy jedna zasrana informacja że kasa w drodze. Druga rzecz przelew - co, może skończyły się kody albo nie ma dostępu do internetu ?? Przelew to kwestia 2-3 minut DOBREJ WOLI, CHĘCI i 900 ZŁ ŚRODKÓW NA KONCIE. Zwłaszcza że podałem wszelkie dane jak kleik dziecku w przedszkolu.

Gówno mnie obchodzi co P-U-M-A zrobisz w tej sytuacji, w piątek wieczorem zbieram wszystko co mam i zgłaszam się w sobotę rano na policję. Nie będzie tak że masz problem z oddaniem pieniędzy bo to bo tamto. Jak nie potrafisz dokończyć transakcji TO JEJ NIE ZACZYNAJ. Ja ze swojej strony dopełniłem wszystkich warunków umowy, kontaktowalem się, pisałem, przelałem od razu pieniążki. Ty miałeś to kompletnie w d*pie, jeszcze masz wielkie pretensje że napisałem w b6 division o całej sytuacji ?? Niech reszta użytkowników wyciągnie wnioski i oceni całą sytuację. Szkoda że zadowolonych było 99 osób a mnie 100 musiała spotkać taka farsa.

Albo gramy w jednej forumowej lidze i wspieramy się, gdzie kręcenie liczników i oszustwa są piętnowane, albo schodzimy na dno. Całe to wydarzenie to kupa gówna, która nie powinna się zdarzyć.

I jeszcze jedno, jakiekolwiek informacje na PW będą upubliczniane tak aby każdy mógł obiektywnie ocenić fakty.

Nie mam nic do ukrycia, chciałem rozwiązać sytuację ale się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nim do czynienia, ale z postów wnioskuje, że niestety to dzieciak, i to rozpieszczony dzieciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglaszaj sprawe na policji... niestety i ja kiedys musialem tak zrobic. Jak nie moglem sie doczekac towaru albo zwrotu gotowki a i kontakt byl zerowy przez miesiac czasu, tak po zgloszeniu na policji doslownie w ciagu kilki dni mialem towar w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie było napisane ze wzmocnienie jest do zderzaka.Tylko ze z hokejem.Pare osob pytało czy jest belka to mowilem ze zostala do mojego zderzaka przelozona bo ja kupilem i było bez belki.

Zderzak niektorzy sprzedaje z belka lub bez mozna sobie wejsc nawet na allegro.Wiec niewiem skad te pretensje.:facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładkę można ze zderzaka zdjąć, jest na zatrzaskach, można tez ja dokupić w ASO. Belkę ze zderzaka się WYRYWA, bo jest zgrzana na stałe z poszyciem, więc ZDERZAK = poszycie + belka.

A to co wyprawiają złodzieje handlarzyny na allegro mnie nie interesuje i nie jest dla mnie argumentem. Samej dokładki tez nie chcą często sprzedać, chyba, ze sie zdarzy, że zderzak peknie, a dokładka przeżyje.

Dla mnie to juz nie istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zgrzewane a i nie bylo wyrywane tylko odlutowane lutownica.Tak jak kupujesz np nowy grill do jakiegos seata.to jest tak samo wsadzasz i zalutowujesz.

A dla mnie istotne bo piszesz na mnie a ja nie oszukałem Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przypadek dopadł też i mnie. Ale po kolei rzeczowo.

7 maja zakupiłem poprzez forum komplet felg 17-tek od użytkownika P-U-M-A. Wpierw sprawdziłem czy jest wiarygodną osobą - obecność na forum od kilku lat, dużo sprzedanych rzeczy. Człowiek wypowiadał się w B6 division a więc realna osoba a nie ściema. Zadzwoniłem, wypytałem o wszelkie szczegóły - płacę przelewem 900zł i czekam na towar.

Dzisiaj mamy 30 maja, a ja nie otrzymałem ani felg ani zwrotu pieniędzy.

Z początku użytkownik P-U-M-A, zapewnił mnie iż szuka dobrych kartonów aby to wszystko porządnie spakować. Zadeklarował po kilku dniach że wszystko czeka na odbiór przez kuriera. A więc czekam.

Żadnych wieści, żadnego telefonu, PW więc zareagowałem po raz kolejny. P-U-M-A bardzo mnie przepraszał iż jest chwilowo za granicą, wysyłka towaru chwilę się przeciągnie i jak tylko wróci wysyła towar. Dobrze, jestem cierpliwy i bardzo zależy mi na towarze więc czekam.

Czekam dalej i znowu nic - mocno zaniepokojony znowu musiałem wykazać inicjatywę co z moimi kołami. Wysłałem smsa - zero odzewu, poruszyłem więc temat na B6 division gdzie lekko zawrzało oraz PW. Wymusiło to reakcję i otrzymałem odpowiedź na swoją wiadomość

Ja:

Witaj Patryk, nie będę więcej rozdrabniał tematu felg.

Proszę albo o konkretną informację kiedy będą u mnie, wraz z numerem listu przewozowego albo proszę o zwrot pieniędzy. Pomimo całej sytuacji rozumiem brak czasu i mówię o tym szczerze - sam wiem że w życiu różnie bywa.

Na drugą ewentualność podaje dane do przelewu (900 zł):

(nie ujawniam danych osobowych w tym poście, na PW dotarły wszystkie niezbędne do przelewu)

P-U-M-A

"Nie wyslalem ci felg nie mam czasu jadę z nowu do niemiec. Oddaje ci kasę. Fajnie że zrobiles ze mnie pierw na forum oszusta a potem PW pisałeś. Pozdro"

Ja;

Napisałem że jak sprawa się wyjaśni to usuwam wszystkie posty i zwracam honor - nie sądzę aby wiele osób wykazałoby się taką inicjatywą. I na pewno nie było moim zamiarem robienie z Ciebie oszusta. Czekam zatem na przelew.

P-U-M-A;

"Hahaha dużo mi dają te posty. Naprawdę dzięki że robisz ze mnie nie wiadomo kogo. PW nie umiesz napisać. Jutro jak wrócę z niemiec to przeleje ci kase " Wiadomość z 27 maja godzina 21.05

Bezczelność, arogancja i buta na najwyższym poziomie.

29 maja o godzinie 11.23 wysłałem ostateczną informację:

Ja:

"Witam, do piątku czekam ostatecznie na zwrot moich pieniędzy"

Dzisiaj jest święto, a ja nie dostałem żadnej informacji o tym że P-U-M-A dokonał przelewu, że wysłał pieniądze - nic, kompletnie zero.

Na ten moment zostałem oszukany na kwotę 900zł, wykazując i tak wiele wyrozumiałości i cierpliwości. Zrozumiałem raz, zrozumiałem drugi, trzeci ale dalej nie pozwolę sobie wmawiać bezczelnych kłamstw. Gdyby P-U-M-I-E faktycznie zależało na zwrocie pieniędzy już dawno by to zrobił i wysłał jakiekolwiek powiadomienie, informację, potwierdzenie przelewu z banku. Ma to jednak daleko w poważaniu.

Każdy ma dzisiaj dostęp do telefonu, wystarczy jedna zasrana informacja że kasa w drodze. Druga rzecz przelew - co, może skończyły się kody albo nie ma dostępu do internetu ?? Przelew to kwestia 2-3 minut DOBREJ WOLI, CHĘCI i 900 ZŁ ŚRODKÓW NA KONCIE. Zwłaszcza że podałem wszelkie dane jak kleik dziecku w przedszkolu.

Gówno mnie obchodzi co P-U-M-A zrobisz w tej sytuacji, w piątek wieczorem zbieram wszystko co mam i zgłaszam się w sobotę rano na policję. Nie będzie tak że masz problem z oddaniem pieniędzy bo to bo tamto. Jak nie potrafisz dokończyć transakcji TO JEJ NIE ZACZYNAJ. Ja ze swojej strony dopełniłem wszystkich warunków umowy, kontaktowalem się, pisałem, przelałem od razu pieniążki. Ty miałeś to kompletnie w d*pie, jeszcze masz wielkie pretensje że napisałem w b6 division o całej sytuacji ?? Niech reszta użytkowników wyciągnie wnioski i oceni całą sytuację. Szkoda że zadowolonych było 99 osób a mnie 100 musiała spotkać taka farsa.

Albo gramy w jednej forumowej lidze i wspieramy się, gdzie kręcenie liczników i oszustwa są piętnowane, albo schodzimy na dno. Całe to wydarzenie to kupa gówna, która nie powinna się zdarzyć.

I jeszcze jedno, jakiekolwiek informacje na PW będą upubliczniane tak aby każdy mógł obiektywnie ocenić fakty.

Nie mam nic do ukrycia, chciałem rozwiązać sytuację ale się nie dało.

miałem z tym kolega doczynienia .tylko ze ja chciałem kupic gwint.wpłaciłem zaliczke,i czekam.w ciagu 3 tygodni paczka miała byc u mnie.czekałem chyba 3 miesiace i sie nie doczekałem,argumenty które PUMA wymyslał sie w głowie nie miesciły.potem ok miesiac proszenia sie o zwrot zaliczki.dla mnie ten koles jest niesłowny i lepiej nie robic z nim tranzakcji.widze ze znowu kogos chce naciagnac.bo inaczej nie mozna tego nazwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekałem kiedy sie ktoś na jawora wqrwi :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zgrzewane a i nie bylo wyrywane tylko odlutowane lutownica.Tak jak kupujesz np nowy grill do jakiegos seata.to jest tak samo wsadzasz i zalutowujesz.

A dla mnie istotne bo piszesz na mnie a ja nie oszukałem Ciebie.

Nigdzie napisałem, że mnie oszukałeś. Takie nieporozumienie to mały miki przy sytuacjach tu opisywanych. Jednak straciłem na tej transakcji trochę czasu i pieniędzy, czego nie zapowiadało ogłoszenie, bo będę się upierał, że jeśli nie zaznaczono wyraxnie inaczej, to zderzak to poszycie + belka, koło to felga + opona, a komplet opon to 4 sztuki, nie dwie. Myslę, że temat wyczerpany.

miałem z tym kolega doczynienia .tylko ze ja chciałem kupic gwint.wpłaciłem zaliczke,i czekam.w ciagu 3 tygodni paczka miała byc u mnie.czekałem chyba 3 miesiace i sie nie doczekałem,argumenty które PUMA wymyslał sie w głowie nie miesciły.potem ok miesiac proszenia sie o zwrot zaliczki.dla mnie ten koles jest niesłowny i lepiej nie robic z nim tranzakcji.widze ze znowu kogos chce naciagnac.bo inaczej nie mozna tego nazwac.

Ja myslę, że to nie tyle próba naciagnięcia, co zupełna niedojrzałość i nieprzystosowanie do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji, ponoszenia konsekwencji. Te dzieci (P-U-M-A, Jawor36) niestety myslą, że wciąż się bawią z kolegami w gimnazjum... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...