Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede sie spieral ale jestem innego zdania.Dlaczego wiekszosc na forum pisze sprzedam Zderzak+belka na allegro to samo.Przeciez to taka oczywistosc ale dobra temat uwazam za zakonczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zgrzewane a i nie bylo wyrywane tylko odlutowane lutownica.Tak jak kupujesz np nowy grill do jakiegos seata.to jest tak samo wsadzasz i zalutowujesz.

A dla mnie istotne bo piszesz na mnie a ja nie oszukałem Ciebie.

Nigdzie napisałem, że mnie oszukałeś. Takie nieporozumienie to mały miki przy sytuacjach tu opisywanych. Jednak straciłem na tej transakcji trochę czasu i pieniędzy, czego nie zapowiadało ogłoszenie, bo będę się upierał, że jeśli nie zaznaczono wyraxnie inaczej, to zderzak to poszycie + belka, koło to felga + opona, a komplet opon to 4 sztuki, nie dwie. Myslę, że temat wyczerpany.

miałem z tym kolega doczynienia .tylko ze ja chciałem kupic gwint.wpłaciłem zaliczke,i czekam.w ciagu 3 tygodni paczka miała byc u mnie.czekałem chyba 3 miesiace i sie nie doczekałem,argumenty które PUMA wymyslał sie w głowie nie miesciły.potem ok miesiac proszenia sie o zwrot zaliczki.dla mnie ten koles jest niesłowny i lepiej nie robic z nim tranzakcji.widze ze znowu kogos chce naciagnac.bo inaczej nie mozna tego nazwac.

Ja myslę, że to nie tyle próba naciagnięcia, co zupełna niedojrzałość i nieprzystosowanie do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji, ponoszenia konsekwencji. Te dzieci (P-U-M-A, Jawor36) niestety myslą, że wciąż się bawią z kolegami w gimnazjum... :facepalm:

Śmiem twierdzić że wystawiają czeki bez pokrycia - byle tylko kupić następny towar. A jak się uda to lecimy dalej i tak w kółko (a po 3 tygodniach oddam frajerom kasę bo wreszcie się odkułem). Pewne przypadki nałożyły się ze sobą w czasie i bardzo dobrze że powstał ten temat.

Jak ktoś chce handlować za czyjeś pieniądze to niech odwiedzi Providenta albo inne lichwiarskie gówna. Ciekawy argument czyż nie ?? Nieoprocentowana pożyczka na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przypadek dopadł też i mnie. Ale po kolei rzeczowo.

7 maja zakupiłem poprzez forum komplet felg 17-tek od użytkownika P-U-M-A. Wpierw sprawdziłem czy jest wiarygodną osobą - obecność na forum od kilku lat, dużo sprzedanych rzeczy. Człowiek wypowiadał się w B6 division a więc realna osoba a nie ściema. Zadzwoniłem, wypytałem o wszelkie szczegóły - płacę przelewem 900zł i czekam na towar.

Dzisiaj mamy 30 maja, a ja nie otrzymałem ani felg ani zwrotu pieniędzy.

Z początku użytkownik P-U-M-A, zapewnił mnie iż szuka dobrych kartonów aby to wszystko porządnie spakować. Zadeklarował po kilku dniach że wszystko czeka na odbiór przez kuriera. A więc czekam.

Żadnych wieści, żadnego telefonu, PW więc zareagowałem po raz kolejny. P-U-M-A bardzo mnie przepraszał iż jest chwilowo za granicą, wysyłka towaru chwilę się przeciągnie i jak tylko wróci wysyła towar. Dobrze, jestem cierpliwy i bardzo zależy mi na towarze więc czekam.

Czekam dalej i znowu nic - mocno zaniepokojony znowu musiałem wykazać inicjatywę co z moimi kołami. Wysłałem smsa - zero odzewu, poruszyłem więc temat na B6 division gdzie lekko zawrzało oraz PW. Wymusiło to reakcję i otrzymałem odpowiedź na swoją wiadomość

Ja:

Witaj Patryk, nie będę więcej rozdrabniał tematu felg.

Proszę albo o konkretną informację kiedy będą u mnie, wraz z numerem listu przewozowego albo proszę o zwrot pieniędzy. Pomimo całej sytuacji rozumiem brak czasu i mówię o tym szczerze - sam wiem że w życiu różnie bywa.

Na drugą ewentualność podaje dane do przelewu (900 zł):

(nie ujawniam danych osobowych w tym poście, na PW dotarły wszystkie niezbędne do przelewu)

P-U-M-A

"Nie wyslalem ci felg nie mam czasu jadę z nowu do niemiec. Oddaje ci kasę. Fajnie że zrobiles ze mnie pierw na forum oszusta a potem PW pisałeś. Pozdro"

Ja;

Napisałem że jak sprawa się wyjaśni to usuwam wszystkie posty i zwracam honor - nie sądzę aby wiele osób wykazałoby się taką inicjatywą. I na pewno nie było moim zamiarem robienie z Ciebie oszusta. Czekam zatem na przelew.

P-U-M-A;

"Hahaha dużo mi dają te posty. Naprawdę dzięki że robisz ze mnie nie wiadomo kogo. PW nie umiesz napisać. Jutro jak wrócę z niemiec to przeleje ci kase " Wiadomość z 27 maja godzina 21.05

Bezczelność, arogancja i buta na najwyższym poziomie.

29 maja o godzinie 11.23 wysłałem ostateczną informację:

Ja:

"Witam, do piątku czekam ostatecznie na zwrot moich pieniędzy"

Dzisiaj jest święto, a ja nie dostałem żadnej informacji o tym że P-U-M-A dokonał przelewu, że wysłał pieniądze - nic, kompletnie zero.

Na ten moment zostałem oszukany na kwotę 900zł, wykazując i tak wiele wyrozumiałości i cierpliwości. Zrozumiałem raz, zrozumiałem drugi, trzeci ale dalej nie pozwolę sobie wmawiać bezczelnych kłamstw. Gdyby P-U-M-I-E faktycznie zależało na zwrocie pieniędzy już dawno by to zrobił i wysłał jakiekolwiek powiadomienie, informację, potwierdzenie przelewu z banku. Ma to jednak daleko w poważaniu.

Każdy ma dzisiaj dostęp do telefonu, wystarczy jedna zasrana informacja że kasa w drodze. Druga rzecz przelew - co, może skończyły się kody albo nie ma dostępu do internetu ?? Przelew to kwestia 2-3 minut DOBREJ WOLI, CHĘCI i 900 ZŁ ŚRODKÓW NA KONCIE. Zwłaszcza że podałem wszelkie dane jak kleik dziecku w przedszkolu.

Gówno mnie obchodzi co P-U-M-A zrobisz w tej sytuacji, w piątek wieczorem zbieram wszystko co mam i zgłaszam się w sobotę rano na policję. Nie będzie tak że masz problem z oddaniem pieniędzy bo to bo tamto. Jak nie potrafisz dokończyć transakcji TO JEJ NIE ZACZYNAJ. Ja ze swojej strony dopełniłem wszystkich warunków umowy, kontaktowalem się, pisałem, przelałem od razu pieniążki. Ty miałeś to kompletnie w d*pie, jeszcze masz wielkie pretensje że napisałem w b6 division o całej sytuacji ?? Niech reszta użytkowników wyciągnie wnioski i oceni całą sytuację. Szkoda że zadowolonych było 99 osób a mnie 100 musiała spotkać taka farsa.

Albo gramy w jednej forumowej lidze i wspieramy się, gdzie kręcenie liczników i oszustwa są piętnowane, albo schodzimy na dno. Całe to wydarzenie to kupa gówna, która nie powinna się zdarzyć.

I jeszcze jedno, jakiekolwiek informacje na PW będą upubliczniane tak aby każdy mógł obiektywnie ocenić fakty.

Nie mam nic do ukrycia, chciałem rozwiązać sytuację ale się nie dało.

Koleś teraz wróciłem do domu. Cały dzień po za domem z rodziną. Rano zrobiłem ci przelew jak obiecałem. Nie ma to jak zrobić ze mnie oszusta. Pozdr:facepalm:

---------- Post dopisany at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany at 17:51 ----------

To jest zgrzewane a i nie bylo wyrywane tylko odlutowane lutownica.Tak jak kupujesz np nowy grill do jakiegos seata.to jest tak samo wsadzasz i zalutowujesz.

A dla mnie istotne bo piszesz na mnie a ja nie oszukałem Ciebie.

Nigdzie napisałem, że mnie oszukałeś. Takie nieporozumienie to mały miki przy sytuacjach tu opisywanych. Jednak straciłem na tej transakcji trochę czasu i pieniędzy, czego nie zapowiadało ogłoszenie, bo będę się upierał, że jeśli nie zaznaczono wyraxnie inaczej, to zderzak to poszycie + belka, koło to felga + opona, a komplet opon to 4 sztuki, nie dwie. Myslę, że temat wyczerpany.

miałem z tym kolega doczynienia .tylko ze ja chciałem kupic gwint.wpłaciłem zaliczke,i czekam.w ciagu 3 tygodni paczka miała byc u mnie.czekałem chyba 3 miesiace i sie nie doczekałem,argumenty które PUMA wymyslał sie w głowie nie miesciły.potem ok miesiac proszenia sie o zwrot zaliczki.dla mnie ten koles jest niesłowny i lepiej nie robic z nim tranzakcji.widze ze znowu kogos chce naciagnac.bo inaczej nie mozna tego nazwac.

Ja myslę, że to nie tyle próba naciagnięcia, co zupełna niedojrzałość i nieprzystosowanie do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji, ponoszenia konsekwencji. Te dzieci (P-U-M-A, Jawor36) niestety myslą, że wciąż się bawią z kolegami w gimnazjum... :facepalm:

Śmiem twierdzić że wystawiają czeki bez pokrycia - byle tylko kupić następny towar. A jak się uda to lecimy dalej i tak w kółko (a po 3 tygodniach oddam frajerom kasę bo wreszcie się odkułem). Pewne przypadki nałożyły się ze sobą w czasie i bardzo dobrze że powstał ten temat.

Jak ktoś chce handlować za czyjeś pieniądze to niech odwiedzi Providenta albo inne lichwiarskie gówna. Ciekawy argument czyż nie ?? Nieoprocentowana pożyczka na forum.

Masakra jakie ty bzdury wypisujesz:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takim czasie to niejeden by Cię uznał za oszusta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takim czasie to niejeden by Cię uznał za oszusta..

Dogadałem się z nim 2 dni temu dał mi czas do piątku na oddanie pieniędzy a teraz wypisuje kim ja to nie jestem.

Jeżeli daje mi czas to niech poczeka czy pieniądze są przelane. Jak już mu napisałem bo teraz mam wyjazd. Rano do godz 11 dnia 31.05.2013 dostanie potwierdzenie przelewu. Jeżeli nie będzie to proszę wtedy obrażać moją osobę a nie robić ze mnie oszusta i złodzieja. To tyle w temacie z mojej strony.

Co do komentarzy innych osób to po prostu brak mi słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ci słów, bo jak można jakimi słowami można zanegować niezaprzeczalne fakty?

Myślisz, że jestes fajny i czysty, bo po 3-4 tygodniach oddajesz kasę za niezrealizowaną transakcję? Nikogo raczej nie obchodzą twoje wyjazdy czy jakiekolwiek inne zajęcia. Nawet jakbys leżał chory w łóżku, to masz zasrany obowiazek wywiazać się z transakcji! Rozumiesz co to jest umowa i wywiazanie sie z niej? Co to sa konsekwencje? Mozesz poprosić choćby mamusię, zeby wysłała koledze te koła, albo zrobiła przelew, mogłes zrobić 1000 innych rzeczy, żeby pokazać dojrzałość i profesjonalizm. Ale nie zrobiłeś nic...

PS. To samo tyczy się innych pseudo handlarzy gimbusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ci słów, bo jak można jakimi słowami można zanegować niezaprzeczalne fakty?

Myślisz, że jestes fajny i czysty, bo po 3-4 tygodniach oddajesz kasę za niezrealizowaną transakcję? Nikogo raczej nie obchodzą twoje wyjazdy czy jakiekolwiek inne zajęcia. Nawet jakbys leżał chory w łóżku, to masz zasrany obowiazek wywiazać się z transakcji! Rozumiesz co to jest umowa i wywiazanie sie z niej? Co to sa konsekwencje? Mozesz poprosić choćby mamusię, zeby wysłała koledze te koła, albo zrobiła przelew, mogłes zrobić 1000 innych rzeczy, żeby pokazać dojrzałość i profesjonalizm. Ale nie zrobiłeś nic...

PS. To samo tyczy się innych pseudo handlarzy gimbusów.

Nie muszę się tłumaczyć a tym bardziej przed tobą bo nikogo nie oszukałem post wyżej jest data gdzie zostanie wrzucone potwierdzenie przelewu. Po wrzuceniu potwierdzania uważam sprawę za zamkniętą.

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:23 ----------

Potwierdzenie udostępnie oczywiście jeżeli kolega Tommy Gun wyrazi na to zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tłumaczenie, chodzi o podejście. Zwaliłes na całej linii TY, nie kto inny, a wyjezdzasz tu z pretensjami, za to słowa "przepraszam, zawalilem i dziś to naprawię" nie przechodza ci przez gardło (klawiaturę). :kwasny:

Nie, to ty masz pretensje do kolegi, że opisał sprawę. Nie masz za grosz poczucia co jest dobre, a co złe... Szkoda słów... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tłumaczenie, chodzi o podejście. Zwaliłes na całej linii TY, nie kto inny, a wyjezdzasz tu z pretensjami, za to słowa "przepraszam, zawalilem i dziś to naprawię" nie przechodza ci przez gardło (klawiaturę). :kwasny:

Nie, to ty masz pretensje do kolegi, że opisał sprawę. Nie masz za grosz poczucia co jest dobre, a co złe... Szkoda słów... :facepalm:

Tu akurat przyznam ci rację jest to tylko i wyłącznie moja. Wina ale zaproponowałem wyjaśnienie sprawy, kolega się zgodził dał konkret termin. I po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze mna było to samo .cały czas miał pretensje ze upominam sie o swoje pieniadze.a jezeli nie wywiazał sie z umowy to sie upominałem.jak by dostał w koncu kare za niewywiazanie sie z umowy to by sie nauczył.a jezeli wyjezdzam za granice to załatwiam wszystkie zaległe sprawy.chyba ze on dopiero jechał szukac tych felg.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kasa się znalazła.

Ale niesmak pozostał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie mogę zrozumieć jednego. Jak już jest odsyłka kasy to co to za tłumaczenie, że "nie miałem czasu zrobić przelewu bo wyjeżdżam" albo "bo on dał mi czas do xx.xx.xxxx to tego dnia dostanie potwierdzenie".

Wysłanie przelewu to jakieś 2 minuty (a przelew można zrobić z każdego miejsca nawet z zagranicy i nawet z telefonu) a wydrukowanie/zapisanie na kompie potwierdzenia przelewu to 10 sec.

Z tego wynikałoby, że osoba, która kasę ma odesłać po prostu jej nie ma i musi na szybko jakąś skołować (przynajmniej takie jest moje odczucie) a to już podchodzi pod oszustwo.

Logiczne jest, że jeżeli zawalę jakąś sprzedaż i ktoś chce kasę z powrotem to odsyłam mu ją jeszcze w tym samym dniu bo trudno, żeby ktoś czekał na swoje własne pieniądze. Tak przynajmniej zachowuje się osoba dorosła i dojrzała bo jak widać można być dorosłym i dziecinnym zamiast dojrzałym

Ps. Przepraszam za OT ale szlag mnie trafia jak widze takie zachowanie na poziomie mniej więcej 5-cio latka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ci słów, bo jak można jakimi słowami można zanegować niezaprzeczalne fakty?

Myślisz, że jestes fajny i czysty, bo po 3-4 tygodniach oddajesz kasę za niezrealizowaną transakcję? Nikogo raczej nie obchodzą twoje wyjazdy czy jakiekolwiek inne zajęcia. Nawet jakbys leżał chory w łóżku, to masz zasrany obowiazek wywiazać się z transakcji! Rozumiesz co to jest umowa i wywiazanie sie z niej? Co to sa konsekwencje? Mozesz poprosić choćby mamusię, zeby wysłała koledze te koła, albo zrobiła przelew, mogłes zrobić 1000 innych rzeczy, żeby pokazać dojrzałość i profesjonalizm. Ale nie zrobiłeś nic...

PS. To samo tyczy się innych pseudo handlarzy gimbusów.

Dokladnie. P-U-M-A, nie masz kompletnie nic na swoje usprawiedliwienie... dramat. W takim srodowisku jak klub nie powinno byc takich jazd z transakcjami. To nie jest manetka za 50PLN, tylko felgi za prawie 1000PLN. Nie dosc, ze nic nie wyszlo z transakcji, to jeszcze kolega popierdalal na zimowkach caly miesiac... Moim zdaniem i tak wykazal sie MEGA CIERPLIWOŚCIĄ. Jeśli uważasz inaczej, to niestety świadczy to tylko o Tobie...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy ma potwierdzenie na PW. Kto uważa mnie za oszusta to niech uważa. Jest mnóstwo osób na forum które znają mnie osobiście i wiedzą że nigdy nie miałem zamiaru nikogo oszukać. Po prostu z braku czasu ostatnio nie mogłem się tym zająć. Przepraszam za to że nie dało rady szybciej odesłać pieniędzy. Uważam sprawę za zamkniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. P-U-M-A, nie masz kompletnie nic na swoje usprawiedliwienie... dramat. W takim srodowisku jak klub nie powinno byc takich jazd z transakcjami. To nie jest manetka za 50PLN, tylko felgi za prawie 1000PLN. Nie dosc, ze nic nie wyszlo z transakcji, to jeszcze kolega popierdalal na zimowkach caly miesiac... Moim zdaniem i tak wykazal sie MEGA CIERPLIWOŚCIĄ. Jeśli uważasz inaczej, to niestety świadczy to tylko o Tobie...

Tu się nie mogę zgodzić, ponieważ nieistotna jest suma, a zachowanie, które nie powinno mieć miejsca.

P.S. Zadziwiająco szybko "rozwiązała się" sytuacja po interwencji na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...