Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach (RKA czyli TPMS)


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.04.2018 o 09:02, wrclaguna napisał:

To sa czujniki do starszych modeli AUDI  :hi:

Oprocz czujników system potrzebuje jeszcze sterownik

z tego co pamietam to AUDI Q5 miała to

ok rozumie. Jeżeli nie byuło tej opcji w audi a4 b8, to odpuszcze sobie sprawe po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.                                      Prosze was o pomoc w rozwiązaniu problemu wczoraj zmieniałem koła na letnie (zmieniłem tylnie na przednią oś bo są w lepszym stanie) dzisiaj wywaliło mi błąd na fisie i na zegarach po lewej stronie za chiny nie idzie wykasować błedów po skasowaniu VAGIEM błąd odrazu powraca.ciśnienie w kołach takie same a w MMI resetowanie ciśnienia jest na szaro.podmieniłem zpowrotem przód na tył pojeździłem troche i dalej błąd. Co moge jeszcze zrobić prosze o pomoc Dodam jeszcze ze wymieniłem odrazu klocki tylne, kable,i wtyczki od abs sprawne

Edytowane przez Emilio323323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie wywala błąd spadku ciśnienia? Dzisiaj z ciekawości spuściłem ciśnienie w kole z 2.4 bara na 1.5 bara przejechałem z 2 kilometry i nie pokazało żadnego komunikatu. Dopompowałem zaraz bo za dlugo nie chciałem tak jechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, inhosik napisał:

Po jakim czasie wywala błąd spadku ciśnienia?

Mi wywaliło praktycznie od razu ale dopiero po przekroczeniu 120km/h może przy mniejszych prędkościach nie ma aż takiej różnicy w owalizacji koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2018 o 13:13, pilKOZAK napisał:

Mi wywaliło praktycznie od razu ale dopiero po przekroczeniu 120km/h może przy mniejszych prędkościach nie ma aż takiej różnicy w owalizacji koła...

A jak odpalasz codziennie auto to na liczniku pojawia ci sie kontrolka TPMS? Ja zakodowalem wszystko, w mmi dziala mi zapamietywanie ciśnienia opon, dzisiaj na jednym kole spuściłem z 2.2 do 1 bara przejechałem jakies 5 kilometrów z prędkością 130 i nic zero komunikatow od tpms, w vcds żadnych błędów, licznik mmi 2g high i pompa abs zakodowana funkcja tpms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pojawia się na parę sekund żółty kapeć, a potem gaśnie. a spróbuj dopompować do 3 a na drugiej 1. może masz opony run flaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Mam zwykłe opony. U mnie przy odpalaniu nie pojawia się ikona żółty kapeć. Coś jest nie tak. Dziwne bo jak wykodowalem z pompy abs tpms to na liczniku pojawila sie ikona żółtego kapcia i błąd w vcds ze nie ma komunikacji że sterownikiem abs czyli licznik ma zakodowany tpms. Muszę jeszcze wykodoować i zakodować na nowo. Jak w mmi na postoju jak zapisuje się ciśnienie w oponach to system zapisuje ciśnienie w pamięci na postoju czy po przejechaniu kilku km on wyliczy sobie ciśnienie/obwód koła? 

U mnie wygląda to tak przy odpalaniu:

 

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam sterownik ABS : 8K0 907 379 AE . Sterownik przyjął pięknie kodowanie pod kontrolę ciśnienia . W instruments też mi poszło gładko , ale na swoim mmi 2g Basic nie mogę uruchomić żeby mi pokazał funkcję odnośnie zapisu ciśnienia w kołach . Czy jest jakiś myk odnośnie tego ? Zrobiłem wszystko zgodnie z postem pierwszym w tym temacie dla 2G . No ale to chyba było dla 2G High ?

Pozdrawiam was ciepło i może coś pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zmiana kół. Kupiłem nowe felgi i opony  które chce zamontować i teraz pytanie. Z tego co czytam prawdopodobnie mam czujniki i co teraz muszę kupić do nowych felg czujniki. Przełożyć że starczy czy jak. Jak zamontuje felgi bez czujników to będzie wywala błędy 

A4 b8  2009 r 

Edytowane przez Ju86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ju86 napisał:

Z tego co czytam prawdopodobnie mam czujniki i co teraz muszę kupić do nowych felg czujniki.


Napisz chociaz jakie auto masz i który rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ju86 napisał:

A4 b8 2009r. 

Nigdy w takim roczniku nie było czujnków w kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak wyłączyć tpms w vcds? Bo miałem w zimówkach czujniki ciśnienia we feldze, założyłem letnie i jest błąd, a szkoda kasy na kolejne czujniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dam radę uruchomić to w A6 C6 (2010 r.)? Sterownik 4F0614517AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Ess napisał:

Czy dam radę uruchomić to w A6 C6 (2010 r.)? Sterownik 4F0614517AT.


przeciez to inna platforma AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozkodowanym VINie wyszlo
kod 7K6 L RDK wskaźnik płaskiej opony
a na wlepie jest 1AT

czyi mam czujniki RDK i kupując felgi na zimę musze kupić z czujnikami lub felgi w których moge takie czujniki zamontować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2017 o 15:59, BANDZIOR143 napisał:

Witam. Otóż dzisiaj próbowałem zakodować u siebie TPMS. wszystko zrobione ze wskazówkami z pierwszego postu. Kod ABS z wklejki w bagażniku to 1AT Sterownik 8K0 907 379 AQ ESP8 FRONT H03 0210. Radio MMI 2G. Wszystkie kodowania przyjęte prawidłowo - niestety na blacie zaraz po odpaleniu wyskakuje żółta kontrolka ciśnienia oraz komunikat Tire Presure! System Malfunction.

Za Chiny nie mogę tego wyłączyć.  Nadmieniam, że próbowałem kilkukrotnie przejść całą procedurę i nic nie pomaga. W tej chwili TPMS jest wykodowany we wszystkich sterownikach, a błąd mimo wszystko się pokazuje (zaraz po włączeniu zapłonu) wraz z komunikatem na blacie. Poniżej błąd z ABS.  W [07] i [17] błędów nie ma. POMOCY.

 
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
                Address 03: ABS Brakes       Labels: 8K0-907-379-V1.clb
Control Module Part Number: 8K0 907 379 AQ    HW: 8K0 907 379 AQ
  Component and/or Version: ESP8 front    H03 0210
           Software Coding: 16CD00
            Work Shop Code: WSC 06280 995 89687
                      VCID: 0818000FBB209C7E15-805C
1 Fault Found:
03159 - TPMS Functionality in ESP
            000 -  -
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100000
                    Fault Priority: 4
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 252
                    Mileage: 213663 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.09.12
                    Time: 12:45:15
             Freeze Frame:
                    Hex Value: 0x0000
                    Hex Value: 0x47A2
                    Hex Value: 0x001A
                    Hex Value: 0x0DB5
                    Hex Value: 0x00FF

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------

 

Odepnij kleme przy akumulatorze, i podepnij spowrotem mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić czy TPMS działa ? 

Wszystko się zakodowało , zapisuje ciśnienie , trochę pojeździłem , obniżyłem ciśnienie do 1.2 bara pojechałem ok 3 km w celu sprawdzenia i nic nie wykrywa .... napiszcie jak to u Was działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam na wlepce oznaczenie 1AT oraz sterownik 8k0 907 379 J niestety nie obsługuje tpms. Mam pod ręką sterownik 8k0 907 379 CA czy on bedzie pasowal do a5 3.0 tdi 240 km quattro z 2008r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. przeczytałem temat i już wiem ze czeka mnie wymiana sterownika abs. Posiadam pompę o nr 8K0614517 CP, Auto posiada stop/start. Czy po wymianie sterownika na któryś z listy tpms będzie działać i czy stop/start nie koliduje w niczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...