Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach (RKA czyli TPMS)


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w niczym nie koliduje. Zamontowałem sam i działa wszystko ok. Problem tylko był z dograniem pompy abs. ale za 3 próbą poszło i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, EndriuGiz napisał:

u mnie w niczym nie koliduje. Zamontowałem sam i działa wszystko ok. Problem tylko był z dograniem pompy abs. ale za 3 próbą poszło i jest ok :)

A możesz mi podać nr pompy jaki założyłeś  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 907 379 AC ta jak dobrze pamiętam

leciałem od góry nr ze spisu z 1strony , szukałem na allegro i kupiłem najtańsza z nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Sterowniki pasują bez problemu z przedlifta do polifta ?

2. Działanie tego systemu zależy tylko od sterownika pompy nie ma nic z tym wspólnego sama pompa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Wymieniłem tylko moduł pompy abs na 8K0907379AC, zakodowane poprawnie bez żadnych błędów i przypisuje nowe wartości ciśnienia opon przez MMI.
Po zmianie opon na letnie nie wyskoczył komunikat o nieprawidłowym ciśnieniu opon. Dodatkowo zauważyłem ze podczas startu silnika nie zapala się na ułamek sekundy TPMS wraz z innymi kontrolkami, które następnie gasną.

Tak jak widać na filmiku z kilku postów wyżej. O dziwo numer pompy ten sam.

Wiecie może w czym jest problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja niestety mam inny problem.  Ciągle mi miga TPMS. Wcześniej było dobrze, Najpierw migało pozwoli, po paru miesiącach zaczęło skakać jak stroboskop. Kupiłem go już z uruchomionym systemem, vcds nie ma żadnych błędów. Na postoju/ na zapłonie też miga.  Resetowanie ciśnienia w Mmi nic nie daję.  Filmik w załączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć a co odnośnie kodowania sterownika ABS. Kiedy zaznaczamy Audi Drive Select oraz Automatic Headlight levelling ? Mam dołożony ADS i fabrycznie ksenon skrętny z poziomowaniem. W starym sterowniku abs nie było to zaznaczone. Czy zaznaczyć te opcje?

20210707_173731.jpg

20210707_173726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...