Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komp nie chce odpalić na DDR III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki procesor

http://allegro.pl/am2-athlon-x2-6000-i2025969843.html

taką płytę główną

http://asrock.com/mb/overview.pl.asp?Model=N68C-S UCC&cat=Specifications

I 2GB DDR II . Chciałem dokupić ramu i kupiłem DDR III , bo teraz są tańsze niż DDR II. Niestety komp na nich nie chce się odpalić. Nie wskakuje nawet ekran startowy ( jest tylko czarny ekran i wiatraki szaleję na maksa ) .

Czy ten procek nie byłby kompatybilny z DDR III . Niestety nigdzie tego nie mogę znaleść. Proszę o pomoc. [br]Dopisany: 03 Styczeń 2012, 17:46_________________________________________________Dodam, że nie łączę pamięci DDR II z III , ale jak przełożę i zamontuję ponownie II to komp odpala normalnie.

A to pamięć kupiona przeze mnie , może ona nie współdziałą z prockiem ??

http://allegro.pl/pamiec-corsair-vengeance-4gb-ddr3-1600mhz-cl9-i1995780388.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięć nie współpracuje z twoim prockiem, masz procesor na sockecie AM2, a pamięć DDR III tylko z procesorem na sockecie AM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wywalić DDR2 i procek AM2 i kupic procek AM3 i włożyc DDR3.

boshe :facepalm:

że niby co?? Nie można tuningowac komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wywalić DDR2 i procek AM2 i kupic procek AM3 i włożyc DDR3.

boshe :facepalm:

że niby co?? Nie można tuningowac komputera?

Tak biorąc pod uwagę, że kolego kupił DDR3 bo są tańsze od DDR2 to pomysł jest świetny. Najlepiej zostawić sobie DDR3 a kupić nową płytę główną i procka... wyjdzie taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wywalić DDR2 i procek AM2 i kupic procek AM3 i włożyc DDR3.

boshe :facepalm:

że niby co?? Nie można tuningowac komputera?

Tak biorąc pod uwagę, że kolego kupił DDR3 bo są tańsze od DDR2 to pomysł jest świetny. Najlepiej zostawić sobie DDR3 a kupić nową płytę główną i procka... wyjdzie taniej...

A po co płyta? W opisie jest że obsługuje socket AM3. Więc sprzedaje droższą pamieć DDR2 i procesor AM2 i kupuje procesor AM3 i może jeszcze starczy na 4GB DDR3. Więc niewielkim wkładem finansowym ma duży szybszy i wydajniejszy komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wywalić DDR2 i procek AM2 i kupic procek AM3 i włożyc DDR3.

boshe :facepalm:

że niby co?? Nie można tuningowac komputera?

Tak biorąc pod uwagę, że kolego kupił DDR3 bo są tańsze od DDR2 to pomysł jest świetny. Najlepiej zostawić sobie DDR3 a kupić nową płytę główną i procka... wyjdzie taniej...

A po co płyta? W opisie jest że obsługuje socket AM3. Więc sprzedaje droższą pamieć DDR2 i procesor AM2 i kupuje procesor AM3 i może jeszcze starczy na 4GB DDR3. Więc niewielkim wkładem finansowym ma duży szybszy i wydajniejszy komputer.

Przy kupnie procka chcesz coś osiągnąć niewielkim wkładem :blink:

Spoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli 50-100zł to dużo to lepiej nie wymieniać i zostawić jak jest. Po wymianie pamieci na DDR3 i procka AM3 była by dużo wieksza różnica niż tylko 2G ramu na 4G. Ja bym wymienił procka. Kolega zrobi jak chce. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast się drapać, lepiej zapytac autora wątku co by chciał zrobić z komputerem? Bo wyraźnie zapytal czemu ddr3 nie działają a nie co lepiej zrobić.. czy kupic to i to czy może lepiej to i to

Po za tym to chyba pw jest lepsze od rozstrzygania takich sporów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta teoretycznie obsługuje DDR 3 a komp nie odpala to w pierwszej kolejności proponuję odpalić kompa na innych DDR 3 (inny producent, inna częstotliwość), jak to nie zadziała to można zrobić jeszcze upgrade BIOS-u do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz też może przeszkadzać. Jest tyle rzeczy które mogą nie "grać" że można by napisac o tym książkę. Najłatwiejszym sposobem był by: zapnij vaga wrzuć logi :)

Jaki masz zasilacz , od tego zacznijmy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta teoretycznie obsługuje DDR 3 a komp nie odpala to w pierwszej kolejności proponuję odpalić kompa na innych DDR 3 (inny producent, inna częstotliwość), jak to nie zadziała to można zrobić jeszcze upgrade BIOS-u do najnowszej wersji.

Kolego spojrzałeś na specyfikacje płyty? Obsługuje DDR3 ale z procesorem AM3 a kolego obecnie ma procek AM2 dlatego napisałem żeby

wywalić DDR2 i procek AM2 i kupic procek AM3 i włożyc DDR3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...