Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI


FANTOMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Sam łańcuch i napinacz wymień szklanka jak jest nówka to bez sensu ruszać. Rozrządu nie musisz wymieniać tylko po prostu jak się robi rozrząd to przy okazji można było to wymienić a tak to za robociznę musisz zapłacić sporo ;).

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch głównie słychać jak silnik jest gorący. Temperatura otoczenia nie powinna mieć nic do pracy łańcucha. Przykładowo u mnie na mrozach po odpaleniu jest cicho a po rozgrzanie silnika łańcuch bardzo głośno pracuje i klekocze. Sprecyzuj czy zaraz po odpaleniu Ci klekocze czy na ciepłym silniku. Jeśli zaraz po odpaleniu to coś jest nie tak. Zmieniłeś dam rozrząd czy olej też?

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpale z rana to słychać takie cykanie przez 3 sekundy , potem ustaje i to jest tylko przy pierwszym opalaniu , rozrząd był zrobiony ale nie przezemnie. Mechanik wymieniał oleje wszystkie paski , rozrząd z napinacz ami tak samo. Ale od razu po zmianie rozrządu tego nie było dopiero teraz jakoś 2 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a orientuje się ktoś jaki jest koszt wymiany łańcucha w ASO ? Koszt samej robocizny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to też nie będzie szklanka popychacza od pompy paliwa? słychać taki głuchy metaliczny stukok z początku filmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w ASO i zamówiłem części, będą dopiero w poniedziałek, bo lecą z Poznania. Łańcuch, napinacz, uszczelka, te oringi x3 i śruby - 960 zł. Ewidentnie dźwięk dochodzi z tyłu silnika i występuje dopiero po rozgrzaniu. Dołożyć do zamowienia ten popychacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć też okiem na wałek rozrządu przy okazji wymiany czy nie wyciera się ja mam auto z końcówki 2005 modelowo 2006 a przy wymianie łańcucha i napinacza okazało się, że wałek też jest do wymiany bo ma wytarcia od szklanki.. mimo, że szklanka nówka sztuka. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest problem, wałek też szlag trafia czasami i będzie później rzucać błędami jak wytarty.

Ja właśnie wyjąłem szklankę :

fe0949f8ac4e6f05e8b21181b4bb9747.jpg

d916d8d169b2ec00237df375492affb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zamówiona

jaki koszt w aso? i jaki ma numer?

co sądzicie o moim stukaniu? pojawia się ono jak auto postoi min 2-3 dni, z dnia na dzień jak jeżdżę to nie słychać, rozrząd kompletny wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko pisząc, dostała po piz....e ;-p

Kupował ktoś kiedy wałki na eBay? Są za 100f nowe.

I drugie pytanie, naprawiał ktoś kółko, wariator? Został pin w środku, ułamany. Jak do tego się zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wałek kupowałem w ASO kosztował 1330zł poprawiona wersja, która już się nie wyciera. Były oferty po ok ~1100zł wałka zamienniki bodajżę AMC ale dzwoniłęm po hurtowniach to się okazało, że niedostępne i zostało tylko w ASO na szczęście 200zł więcej to jeszcze nie tragedia.

Jak wałek oryginalny i wersja poprawiona to ok. To tylko raz się wymienia a potem tylko sprawdzasz stan szklanki. U Ciebie szklanka mocno dostała .. dobrze, żę się nie rozpadła bo była by kaplica ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wałek kupowałem w ASO kosztował 1330zł poprawiona wersja, która już się nie wyciera. Były oferty po ok ~1100zł wałka zamienniki bodajżę AMC ale dzwoniłęm po hurtowniach to się okazało, że niedostępne i zostało tylko w ASO na szczęście 200zł więcej to jeszcze nie tragedia.

Jak wałek oryginalny i wersja poprawiona to ok. To tylko raz się wymienia a potem tylko sprawdzasz stan szklanki. U Ciebie szklanka mocno dostała .. dobrze, żę się nie rozpadła bo była by kaplica ;).

Arek a pamiętasz jaki miałeś numer wałka i jaki teraz masz? Pytam z ciekawości bo za miesiąc planuje zrobić duży serwis B7 i sprawdzę przy okazji stan wałków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...