Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz przełącznika deaktywacji poduszki pasazera AIR BAG ON/OFF


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2019 o 14:49, Sensor77 napisał:

Czy wg wskazówek z pierwszego posta można ten przełącznik zainstalowac w B8 lift 2014 ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy ktoś na terenie Warszawy może mi zamontować wyłącznik poduszek? Lub polecić jakiś warsztat który może to zrobić? Ja nie mam do tego warunków ani drygu/sprytu. Byłem u dwóch mechaników ale boją się majstrować przy poduszkach.

Pacjent: audi A4 B8 przed lift.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup gotowy zestaw i podłącz sam - wszystko opisane jest w pierwszym poście :wink:.  Później tylko kodowanie - jedź na spota i ktoś ci zakoduje. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo nie rozumiem tego opisu do końca.

W czarnej kostce 3 przewody której mam teraz od lewej tj.niebieski, fioletowy i biały mam przenieść na prawą stronę, a przewody od wyłącznika podłączyć w miejsce tamtych? Przynajmniej tak to wynika ze zdjęć.

Tylko w takim razie po co mi ta brązowa kostka i kilka 2 pinowych?

Jakiś schemat połączeń uda się dostać?

Edytowane przez piko17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 10:45, piko17 napisał:

Panowie, bo nie rozumiem tego opisu do końca.

W czarnej kostce 3 przewody której mam teraz od lewej tj.niebieski, fioletowy i biały mam przenieść na prawą stronę, a przewody od wyłącznika podłączyć w miejsce tamtych? Przynajmniej tak to wynika ze zdjęć.

Tylko w takim razie po co mi ta brązowa kostka i kilka 2 pinowych?

Jakiś schemat połączeń uda się dostać?

Wyciąg czarna kostkę te drogą część co jest na stałe i zobacz od tyłu jak są kabelki podłączone. Brązowa kostka jest ci potrzebna do podświetlenia przestrzeni nóg i schowka. Jest opisane w pierwszym poście. Jeśli już masz podświetlenie schowka to tego nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą dezaktywacją, mam awaryjny z napisem od poduszki, na fisie informuje że jest wyłączona a w schowku brak stacyjki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wstawić schemat podłączenia poszczególnych pinów do kostek ponieważ w tej treści która jest w pierwszym poście tego nie ma (część zdjęć się nie wyświetla) - np. Kostka włącznika airbad pin 1 do pinu 5 w kostce brązowej itd. 

 

Dzięki za pomoc :hi:

Edytowane przez tomi790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wrzucił schematu to jest poniżej, może komuś się przyda:

Kostka żółtka wyłącznika/kostka brązowa schowka (000979025E => 000979019E)

PIN 1 => PIN 3

PIN 2 => PIN 6

PIN 3 => PIN 5

Kostka brązowa/kostka czarna slupka A (000979020E => 000979034E)

PIN 3 => PIN 13

PIN 6 => PIN 14

PIN 5 => PIN 12

:hi:

 

Edytowane przez tomi790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 16:25, tomi790 napisał:

Nikt nie wrzucił schematu to jest poniżej, może komuś się przyda:

Kostka żółtka wyłącznika/kostka brązowa schowka (000979025E => 000979019E)

PIN 1 => PIN 3

PIN 2 => PIN 6

PIN 3 => PIN 5

Kostka brązowa/kostka czarna slupka A (000979020E => 000979034E)

PIN 3 => PIN 13

PIN 6 => PIN 14

PIN 5 => PIN 12

:hi:

 

Czy tutaj aby w dobrym miejscu opisane są piny 000979019E oraz 000979020E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za montaż przełącznika, doszedłem do czarnej wtyczki T17g i mam pewne obawy, czy wszystko jest OK. Wydaje mi się, że brakuje pinów po stronie stałej.

 

20200929_172637.jpg

20201002_182710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka airbag off jest powiązana z matą zajętości fotela i stąd pewnie brak pinów do włącznika airbag off w schowku i ślupku A jeśli fura jest z USA.

Tak ma kolega w Q5 z USA. Ma airgab off powiazany z matą zajetości fotela. Wyłacza się airbag off jak ktoś siedzi na fotelu pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 11:52, tomi790 napisał:

Lampka airbag off jest powiązana z matą zajętości fotela i stąd pewnie brak pinów do włącznika airbag off w schowku i ślupku A jeśli fura jest z USA.

Tak ma kolega w Q5 z USA. Ma airgab off powiazany z matą zajetości fotela. Wyłacza się airbag off jak ktoś siedzi na fotelu pasażera.

U mnie sytuacja jest podobna - samochód z USA. Z tym że ja nie miałem lampki do airbag off, więc pewnie też nie mam tej maty w siedzeniu pasażera. Cały czas myślałem że zrobiłem gdzieś błąd w pinach, aż w końcu wpadłem na "genialny" pomysł zobaczyć drugą stronę czarnej wtyki i oczywiście pinów nie mam obsadzonych. I teraz pytanie - czy ktoś ciągnął dalej kable do sterownika airbag ? Czy sterownik airbag w ogóle to będzie obsługiwał, skoro kabli w czarnej wtyczce nie ma ? Jestem skłony zrobić rozpierdziel i dobrać się do sterownika airbaga, ale wolałbym wiedzieć że ma to sens ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem tunel, dołożyłem 2 piny i niestety w dalszym ciągu sterownik nie przyjmuje adaptacji - poza zakresem. Kod dostępu wpisuje wcześniej. Próbowałem tez odisem, ale też wyskakuje błąd- brak odpowiedzi od sterownika. Także chyba nie pozostaje nic innego jak się poddać. 

 

Masę podłączyłem przy slupku A. Chyba to bez znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zabieram się do zamontowania wyłącznika poduszki w moim b8. Cały proces montażu jest dla mnie zrozumiały i dobrze wyjaśniony. Jedyną rzeczą, która mnie zastanawia to dołączenie zasilania. Tak jak było wcześniej opisane, że należy odlączyć na włączonym zapłonie. Czy na czas odłączenia akumulatora do instalacji wyłącznika poduszki powinienem podłączyć z przodu prostownik w celu podtrzymania napięcia czy nie ma takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potrafi załatwić ten zestaw do wyłączania poduchy w dobrej kasie? W ASO sobie życzą 560zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, deny_yn napisał:

Ktoś potrafi załatwić ten zestaw do wyłączania poduchy w dobrej kasie? W ASO sobie życzą 560zł ?

Portale aukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Muskel1 napisał:

Portale aukcyjne.

Bida panie jeden na allegro w podobnej kasie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezaktywacja poduchy ogarnięta myślałem, że będzie gorzej ale szybko i sprawnie poszło ?

IMG_20220127_174922.jpg

IMG_20220127_203530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, włącznik świateł awaryjnych z diodą AIR BAG OFF pasuje tylko z A4B8 czy jeszcze z jakiegoś innego auta pasuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy wyłącznik  8K1 941 509 C to to samo co  8K1 941 509 A? 

 

Mogę go kupić w dobrej cenie a nie wiem czy będzie działał jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...