Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz przełącznika deaktywacji poduszki pasazera AIR BAG ON/OFF


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

MONTAŻ PRZEŁĄCZNIKA DEAKTYWACJI PODUSZKI PASAŻERA AIR BAG ON/OFF

zestawairbag.jpg

Wyłacznik AIR BAG ON/OFF deaktywacji poduszki pasazera był niestety jako doposażenie w naszych Beósemkach :) No i zawiatał u mnie taki bayer

Na szczęście :audi: doprowadziło nam instalacje i nie musimy targac tunelu srodkowego aby dostac się do sterownika AIR BAG bo własnie on tam sie znajduje :wink4:

Ja byłem królikiem doswiadczalnym i musialem niepotrzebnie wyciągać tunel :( Nawet nie uzyskałem takiego info z ASO :wink4: Ale koniec końcem mile byłem zaskoczony

prawie juz gotową instalacją po włacznik AIR BAG ON/OFF :thumbup:

Zatem przyjdzmy do poszczególych części :)

W serwisie jest do kupienia cały zestaw do doposazenia uruchamiany kluczykiem 8K1 098 237 Cena w ASO około 311 PLN

airbag65.jpg

przycisk1.jpg

Spis potrzebnych części

- 1K0 919 237 D przełącznik na kluczyk dodezaktywacji poduszki pasazera

- 8K1 941 509 A włacznik swiateł awaryjnych z napisem AIR BAG

- 7L0 972 776 oprawka wtyczki 6 PIN do przełacznika na kluczyk

- 000 979 025 E Piny 3 szt. czyli 2 kabelki

- 6Q0 972 726 wtyka 12 PIN

- 000 979 019 E Piny 3 szt. czyli 2 kabelki

- 6Q0 972 736 wtyka 12 PIN

- 000 979 020 E Piny 3 szt. czyli 2 kabelki

- 000 979 034 E Piny 3 szt. do wtyki 17 PIN CZARNA w dolnym słupku A

- Przewody 0.5 mm ok . 2.5 mb dopasować do długosci

- VAG-COM

- Klucz 8 , srubokręt

- Tasma izolacyjna , lutownica , cyna

*** Wazne !!!

Jezeli mamy Pakiet oswietlenie tzn. m.in.

schowek podswietlany nie musimy kupować wtyk : 6Q0 972 726 6Q0 972 736 :)

Na poczatek zaczniemy od demontazu schowka pasazera aby miec oczywiscie dostep do instalacji . Odciągamy boczna osłonę deski rozdzielczej oraz dolną osłonę progu aby miec dostep do czarnej wtyki 17 PIN tam gdzie sie wepniemy kabelkami :wink4:

schoweksruby22.png

schoweksruby.png

– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie przedniego pasażera.

– Otworzyć pokrywę podręcznego schowka i wykręcić śruby .

- Wyjąć podręczny schowek na tyle, aż będzie można rozłączyć elektryczne złącze wtykowe przy wtyczce centralnej.

oslonaschowkamala.png

Odczepić osłonę tablicy przyrządów 1 po stronie przedniego pasażera od podręcznego schowka i zdjąć ją.

schowek545.jpg

sckoeczek.jpg

air1x.jpg

schow2.jpg

air4.jpg

Jak juz wyciagnęlismy schowek pasazera przystępujemy do rezania otworu na przełacznik AIR BAG ON/OFF :) Mierzymy długości szerokość przełącznika robiąc odpowedni otwor w schowku dopasowujac go . Mysle ze nie bedzie z tym problemu ja uzyłem malej wiertarki robiąc kilka otworow a póżniej obcęgami wyciąłem plastik . Ranty podszlifowałem małym pilnikiem i dopasaowałem na tip top :naughty:

poduszka1.png

airbag4.jpg

Jezeli to już wykonamy zabieramy sie za instalację . Wtyka do włącznika dezaktywacji poduszki pasazera 7L0 972 776 i Piny 000 979 025 E

wtyka6pin.jpg

Wtyki łaczące schowek z reszta instalacji 6Q0 972 726 6Q0 972 736 i Piny 000 979 019 E 000 979 020 E

wtyka12pin.jpg

air11.jpg

Teraz przechodzimy do przedniego słupka A :) Interesuje nas czarna wtyka 17 PIN numer 4

airbagprzelacznik.png

air4.jpg

air6.jpg

air7.jpg

air8.jpg

air5e.jpg

air9b.jpg

Odpinamy wtyki ze słupka A odbezpieczamy wtyczkę i zakładamy Piny 000 979 034 E

Wszystko ładnie lutujemy i izolujemy jak ORI

Oczywiscie składamy wszystko do qpy i skręcamy schowek w odwrotnej kolejności :)

Teraz przechodzimy do włacznika swiateł awaryjnych z możliwościa wyłączenia poduszki pasazera 8K1 941 509 A

oslonamonitora.png

Odciągamy osłone ekranu MMI i odpinamy stary włacznik .

air2s.jpg

Po sprawdzeniu instalacji ( schematu ) i ściagnieciu niepotrzebnie tunelu ( 2 godziny stracone :wallbash: ) okazuje sie ze mamy juz podciagniety fabrycznie kabelek do wtyki :>

air3o.jpg

Krótko mówiąc zmieniamy tylko ze starego na nowy włacznik swiateł awaryjnych z możliwościa wyłączenia poduszki pasazera :gwizdanie:

air12.jpg

air13.jpg

SCHEMAT PODŁĄCZENIA

przelacznikairbagschowe.png

Na koniec oczywiscie kodowanie :)

Wchodzimy w AIR BAG 15 pózniej Security Access16 wpisujemy kod dostępu 20324 Adaptaction 10

Chanel 12 Air Bag adaptations-Key switch i klikamy na Air Bag deactiviation key switch Installed Do It!

kom1.png

kom2.png

kom3.png

komp4.png

komp5.png

komp6.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki info "wrclaguna" kupiłem zestawik u numerze 8K1 098 237, kosztuje 318 zł bez rabatu:wink:. Są kostki, kabelki, przełącznik awaryjnych, przełacznik do deakywacji poduszki, płyta CD z instrukcją.

zdjecie_1.jpg

<br /><br />

zdjecie_2.jpg

<br /><br />

zdjecie_3.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż łatwizna :wink: jedynie uważać trzeba będzie aby kabelków nie pomylić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam.

Czy czasem nie ma pomyłki w opisie? Jest "Akumulator należy podłączać przy włączonym zapłonie. " - czy na pewno przy włączonym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak robicie naprawdę? Wydaje się to dziwne zalecenie. Przecież nawet podłączając akumulator idą przepięcia póki klema nie będzie dobrze przyłączona do aku. A patrząc na uwagi dotyczące delikatności podzespołów to raczej im takie rzeczy nie służą.

Ja zawsze odłączałem i podłączałem przy wyłączonym aku. A Wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 akumulator posiada dodatkowe zabezpieczenia jak i na + (zapalnik) tak i na - (sterownik) . Oprocz tego sa tez modele z sterownikiem regulacji napiecia .

Przy kazdej pracy zwiazanej z jakąkolwiek modernizacją w aucie zawsze podpinamy dodatkowy akumulator (prostownik) z przodu auta ( nie do AKU ) .

bateriaminus.png

zapalnikplus.png

Jezeli chcemy podładowac akumulator (podtrzymac napiecie ) podłaczmy je w całkiem innym miejscu auta .

bateria443.jpg

bateria335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leonie II miałem wyłącznik poduchy, w A4 już nie ma, ISOFIX też brak. Śmieszne to.

LEON 80 kzł nowy, A4 240 kzł nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę przeprowadzić taki zabieg w mojej audi a4 b8 avant z 2009.

Ale niestety nie jestem ani mechanikiem ani elektronikiem :P gdzie to można zrobić ? w ASO? czy może macie jakieś propozycje w okolicach Lublina ?

Oczywiście jak coś to i w Polskę mogę się przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO to zrobia bez problemu tylko musisz zamowic zestaw do doposazenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trochę sporo chcą ..mianowicie 1100 zł brutto :/

Wpadaj do załozymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a możesz mi coś doradzić bo właśnie nie wiedziałem i podłączyłem prostownik pod akumulator w celu naładowania i świeci mi od tej pory poduszka powietrzna podłączyłem auto pod komputer i wyskoczył błąd ''wyłącznik zapalnika akumulatora, rezystancja za duża'' bezpiecznik przy klemie jest dobry bo samochód pali proszę o pomoc, mowa o audi a4 b8 8k0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie montażowe zapalnika układu odłączania akumulatora

zapalnikplus.png

1 - Elektryczne złącze wtykowe

Zapalnika układu odłączania akumulatora

2 - Nakrętki

3 - Zapalnik układu odłączania akumulatora

4- Uchwyt bezpieczników A

5 - Osłona

6- Zacisk dodatni

Wymontowanie i zamontowanie zapalnika układu odłączania akumulatora

zapalnikplus2.png

Jeśli po wypadku świeci się lampka kontrolna poduszki bezpieczeństwa , sprawdzić za pomocą VCDS , czy zapamiętane są dane zderzenia. Jeśli tak jest, sprawdzić, czy w pamięci usterek zapalnika układu odłączania akumulatora zapisana jest usterka »Rezystancja za duża«. Jeśli tak, należy wymienić zapalnik układu odłączania akumulatora

Zapalnik układu odłączania akumulatora odłącza elektrycznie obwód prądowy przy każdym zadziałaniu poduszki bezpieczeństwa. Zapalnik układu odłączania akumulatora musi być zawsze wymieniany po jednym zadziałaniu.

Zapalnik układu odłączania akumulatora jest dostępny jako część zamienna tylko razem z uchwytem bezpieczników A

Aby oddzielnie wymienić zapalnik układu odłączania akumulatora można go odkręcić od części zamiennej i zamontować go na dostępnym uchwycie bezpieczników A , w sposób opisany w dalszej części.

– Włączyć zapłon.

– Odłączyć przewód masy akumulatora przy włączonym zapłonie .

– Wyjąć mocowanie kompletu narzędzi.

– Wykręcić nakrętki 2 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale zauważyłem że te złącze wtykowe do zapalnika jest nadłamane czy może ono mieć wpływ na to że świeci poduszka powietrzna ? czy dostanę takie złącze w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd jak wyskakuje to ''zapalnik wyłącznika akumulatora zwarcie do masy rezystancja wysoka''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany zapalnik na AKU :hi:

Poprostu zadziałał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wezmę i połączę te kabelki z tego złącza wtykowego to przestanie świecić chce po prostu sprawdzić czy faktycznie to ten bezpiecznik zadziałał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...