Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz przełącznika deaktywacji poduszki pasazera AIR BAG ON/OFF


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiu dopisz w manualnu że nie zawsze przy kodowaniu dezaktywacja poduszki jest w Chanelu 12. Zalezy to od typu sterownika Airbag. Zakłądając klientom spotkałem sie że było to w kanale 4 a czasami w 6. :) Generalnie trzeba szykac key off !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to zalezy od wersji VCDS :wink: z ciekawosci sprawdze to :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na VCDS 11.11.0 i module 8K0959655L / 8K0 959 655 L zgodnie z insrukcją Channel-12 :hi:

Aibag.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam.

Czy czasem nie ma pomyłki w opisie? Jest "Akumulator należy podłączać przy włączonym zapłonie. " - czy na pewno przy włączonym???

Witam też zakładam wyłącznik airbag do swojej b8 tylko ze udało mi się i mam już wszystkie części z uszkodzonej a4 i moje pytanie a raczej prośba była by możliwość zebyś wysłał mi na maila instrukcje montażu? byłbym bardzo wdzięczny pozdrawiam. Arek moj mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam.

Czy czasem nie ma pomyłki w opisie? Jest "Akumulator należy podłączać przy włączonym zapłonie. " - czy na pewno przy włączonym???

Witam też zakładam wyłącznik airbag do swojej b8 tylko ze udało mi się i mam już wszystkie części z uszkodzonej a4 i moje pytanie a raczej prośba była by możliwość zebyś wysłał mi na maila instrukcje montażu? byłbym bardzo wdzięczny pozdrawiam. Arek moj mail [email protected]

Naciśnij na pierwszej stronie SPOILER!!! Tam jest wszystko pokazane JAK BYK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można zakupić sam ten przewód zaznaczony na obrazku?

Jego numer jeżeli dobrze odczytałem to: 8K1 971 762

d7e8c4b45c837320m.jpg


PILNE!!

jestem w garażu i robię tego moda wszystko juz sobie przygotowałem polutowałem w domu zgodnie z instrukcją i dzisiaj zonk. chcę się wpiąć kablami do wtyczki w słuku A (17 pinowa) i okazało się że piny o numerze 000 979 026 E s a za duże albo ja nie wiem jak je tam wsadzić

WRClaguna napisał :Odpinamy wtyki ze słupka A odbezpieczamy wtyczkę i zakładamy Piny 000 979 026 E Wszystko ładnie lutujemy i izolujemy jak ORI :decayed:

Nie ma tam gdzieś błędu? chyba że w ASO coś popieprzyli i sprzedali mi inne kable w woreczku opisanym 000 979 026 E.

Dajcie znać bo może jeszcze zdążę do ASO i coś kupię. Auto mam rozbebeszone bo dodatkowo wymieniam fotele i chcę je poskręcać za jednym zamachem. A tak będę musiał wrócić jeszcze do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K1 971 762 nie kupisz osobno bo jest w zestawie KIT 8K1 098 237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zrobieniem tego moda u siebie tylko mam pytanko w które piny odpowiadają za poduszkę we wtyczce przy schowku i w które piny trzeba się wpiąć we wtyczce przy słupku??

ma ktoś jakiś schemaciki może??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 akumulator posiada dodatkowe zabezpieczenia jak i na + (zapalnik) tak i na - (sterownik) . Oprocz tego sa tez modele z sterownikiem regulacji napiecia .

Grzesiek, masz jakąś wiedzę jak rozróżnić wersję tego bezpiecznika która jest z funkcją wskazania naładowania aku, bo u mnie tego nie da się włączyć z poziomu menu więc wygląda na to ze mój bezpiecznik nie obsluguje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciągamy osłone ekranu MMI i odpinamy stary włacznik .

Nie trzeba ściągać osłony liczników wystarczy podważyć wyłącznik od dołu, a sam wyskoczy. Wczoraj przetestowane w polifcie :)

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie wyłącznika poduszki air-backu czy potrzebny jest 8K1 941 509 A ?
- 1K0 919 237 D przełącznik na kluczyk audi a4 b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc to i to :hi:

- 1K0 919 237 D przełącznik na kluczyk do dezaktywacji poduszki pasazera
- 8K1 941 509 A włacznik swiateł awaryjnych z napisem AIR BAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt.

W autach z USA jest taki bajer, że w momencie kiedy nikt nie siedzi na fotelu pasażera to poduszka jest automatycznie nieaktywna.

Jak to można zakodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt.

W autach z USA jest taki bajer, że w momencie kiedy nikt nie siedzi na fotelu pasażera to poduszka jest automatycznie nieaktywna.

Jak to można zakodować?

W fotelu pasażera jest sensor który wykrywa czy ktoś siedzi ,czy nie ma nikogo, siedzi aktywna nikt, nie siedzi nieaktywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mam informację z pierwszej ręki o egzemplarzu B8 z rynku europejskiego w którym wystrzeliła poduszka pasażera mimo że w aucie był tylko kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się do tematu. Ktoś może instalował isofixa z przodu?

Wpiołem nakrętki ale nie mogę wcisnąć tego uchwytu w siedzenie. Brakuje mi kilka milimetrów.

W załącznik kilka zdjęć. Nie moich ale sytuacja identyczna i tamtemu się udało :)

Może robię coś źle?

dcd0652s-960.jpg

1d0652s-960.jpg

edd0652s-960.jpg

6430652s-960.jpg

70b0652s-960.jpg

54b0652s-960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...