Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Rozpórki przód i tył


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zamontowac sobie rozpóreczki na pewno na przód a moze i na tył.

Na przód nie ma problemu z dostaniem : na allegro są alumniowe za bdb kase

np :

http://www.allegro.pl/item330952572_audi_a4_b5_rozporka_regulowana_aluminium.html

ale ile one sa warte ? Spełniają swoja funkcje czy to tylko ozdobnik ?

Nie mam tez problemu wyspawac sobie przedniej (mam sprzet i umiejetnosci ;) ) tylko pytanie czy lepsza bedzie stalowa wyspawana czy ta alu gotowa ?

Powód załozenia : gwint i 18" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie dokładnie pod które śruby jest ta przednia rozpurka mocowana. A4 od strony nadkola ma gniazdo amortyzatora w aluminiowej obudownie która ma również uchwyty na wahacze - także to trochę inaczej wygląda niż w autach z McPhersonem.

Moje zdanie na temat tych rozpureczek to jes takie aby kompletnie je sobie podarować!!! sprawdź czy w kodach nie masz obniżonego zawieszenia fabrycznie jak nie to momyśl o takim rozwiązaniu, sprawdzi się 100x lepiej niż te rozpureczki. Oczywiście rozumiem że zależy si na poprawie sztywności i przyczepności jazdy w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rozporka ro lipa,sa lepsze ale i cena jest 2x wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gwintowany zawias H&R napisalem ;)

Czyli lepiej sobie wyspawac stalową ładnie ;)

Nikt w klubie nie ma takiej zeby powiedziec pod ktore śruby idze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to odradzałbym spawanie samemu tylko wydanie kilki złotych wiecej i kupienie pewnej rozpórki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gwintowany zawias H&R napisalem

Sorki nie doczytałem :gwizdanie:

Ale podtrzymuje moje zdanie lepiej zainwestuj w coś ciekawszego do auta: audio, przednie lampy, opony, hamulce itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie nie ma juz bardzo w co inwestowac ;)

Pytam o rozpórke bo nadwozie dostaje niemiłosiernie w kosc na takim zestawieniu ...[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 10:26_________________________________________________Czy cos sie zmienilo wsrod narodu ? Kupowal ktos/montowal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochu temat i chce się zapytać o taka rozpórkę http://www.allegro.pl/item916118796_audi_a4_rozporka_przednia_gorna_inxx_regulowana.html zda ona egzamin przy obnizonym zawiasie :mysli: podobno jest zalecana do niskiego zawieszenia

Prowadzenie w koleinach auta z rozpórką moze sie tylko poprawic. Rozpórka przedniego zawieszenia przynosi szczególne efekty w autach z problemem malej sztywnosci nadwozia i wynikajacym z niego drugim problemem pekającej przedniej szyby np Favorit/Felicja. Jezeli posiadasz auto z wzdluznie ustawionym silnikiem, twardym niskim zawieszeniem ktore jezdzi na szerokich oponach o niskim profilu to taka rozpórka to wręcz koniecznosc. Dolna rozpórka jest juz malo popularna gdyz znaczna wiekszosc obecnie produkowanych aut posiada sanki zawieszenia przedniego ktore przejmuja funkcje rozpórki. Tylna rozpórka ma sens tylko w autach z tylnym zawieszeniem opartym na kolumnach resorujących ale jest w wiekszosci przypadków zupelnie zbedna gdyz sztywnosc tylnej czesci nadwozia jest spora. Polecana jest tylko glownie do tylnonapędowych aut o dużej mocy. Tak czy siak rozpórka moze przynosic tylko same korzysci. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co mam na sprzedaz fabryczna z S4 gorna przednia wraz z mocowaniami do przyspawania do kielicha :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie szly fabrycznie do 2,7 i v6 tdi chyba... czy do inncyh V nie wiem ale chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny niewidoczny kawal twardego plskownika ... seryjnie szly w S4 na pewno i jak widac wyzej w 2,5 TDI raczej. Sa spawana mocowania do kielichow a potem skrecone plaskownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżam kotleta a mianowicie czytałem o rozpórkach i mam pytanie czy mają glebę i nisko profilowe opony warto sobie sprawić takie coś, bo różne są opinie a przede wszystkim

którą na dół czy górę bo takie znalazłem :

Audi A4 B5 B6 / Passat B5 B5FL rozpórka przednia (2948518337) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a to od kolegi z forum

Rozpórka dolna AUDI A4 B5-VW PASSAT B5/B5FL (2955257687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum robił też górną rozpórkę, nawet mam taką u siebie, polecam:wink: wygląda solidniej niż ta z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...