Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem - silnik nie chce wchodzic na wyższe obroty


czarny_biały

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jak większość mam problem z pracą silnika. po odpaleniu nie da rady wejść na obroty. robiłem już różne cuda niewidy - poprawiało się - ale to efekt krótkotrwały. dziś VAG wyświetlił mi nowy błąd a mianowicie 00561 Kontrola dodawania mieszanki

zastanawiam się gdzie szukać źródła tego błędu.

dodam,że wyczyściłem przepustnice(adaptacja wykonana), przepływkę itd... standardowe czynności. zauważyłem też głośniejszą pracę pompy paliwa. czy cały szkopuł może tkwić właśnie w niej...???

* nazywaj, prosze, wątki zgodnie z regulaminem forum ( temat poprawiony) [ Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pompa paliwowa nie dostarcza odpowiedniej ilości paliwa, silnik nie ma skąd brac energii. sprawdź wydatek pompy.

czy inne bledy tez sie tobie pojawialy? wymieniales filtr paliwa, powietrza, swiece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece i przewody wymienione, filtr powietrza i paliwa wymienione... czysciłem zbiornik bo tam też troche syfu na dnie było, tak jak wyżej nadmieniłem przepustnica i przepływka wyczyszczone, nowy aku, dolot szczelny. po tych zabiegach autko smigało super. teraz znów te objawy. no i czasem VAG pokazuje mi za niskie napięcie na sondzie lambda. sonda wymieniona w grudniu - niestety uniwersalna... ale myślę, że jednak zajmę się tą pompą[br]Dopisany: 27 Marzec 2008, 19:30 _________________________________________________fachowcy POMOCY!!!

to jednak nie pompa, silnik prychał, strzelał. odłączyłem aku (-) podłączyłem, adaptacja przepustnicy i znów jazda na benzynce to czysta przyjemność - tylko na jak długo... po raz drugi po takim zabiegu jest poprawa. VAG nie wykazuje błędów ani przepustnicy ani przepływomierza. co to za licho drzemie w moich czterch kółkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że rozwiązałeś problem odłanczając aku i wykonując adaptację przepustnicy? Proszę odpisz mam też prychającą furę z którą już z tym problemem bujam się od roku, odwiedziłem wszystkich macherów i rozłożyli ręce ( ja to mam na zimnym silniku) więc zapalam jem śniadanko i jade do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jednak cos sie dzieje z przepustnica :mysli: byc moze jej praca jest w zakresie tolerancji stad brak bledow, jednak nie pracuje stabilnie.

gdy pojawia sie znow problemy, wykonaj ponownie adaptacje przepustnicy bez odlaczania aku. jezeli pomoze szukaj przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...