Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki LCD 37 ???


johnybravo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,otusz mam zamiar kupić Lcd i w sumie nie mam pojecia jakiego wziąć . Najlepiej żeby był on 32-37 cali, no i nie za drogi .Wstępnie ogladałem dziś http://www.allegro.pl/item329804868_nowy_samsung_lcd_le_32r81_i_inne_od_reki_p_n_pl.html takiego i w sumie obraz był Ok. Co wy o tym myslicie? Zapewne wielu z was posiada Lcdeki i możecie co nieco o nich powiedziec ,jakieś wady i zalety. :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony to dorzuciłbym prę złotych i kupił ten model http://www.allegro.pl/item335383834_samsung_32_lcd_le32m87bd.html ma trochę lepsze parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ten pierwszy co podałem to moge miec w sklepie za 2600zł 37 cali. ale może wy wiecie czy jest on w miare dobry , może posiada jakies minusy ?? a może macie coś lepszego w podobnej cenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko samsung albo LG

to te dwie firmy robia matryce, z ktorych korzystaja inni producenci

wnioski nasuwaja sie same

chyba jednak nie sa takie dobre .... :wink4:

LCD to Sharp,Panasonic i JVC

PLAZMA to Pioneer ,Panasonic oraz Loewe

poza tym proponuje przeczesac forum :

http://hdtvpolska.com/

jest sporo ciekawych rzeczy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym kupil to [Plazma] :

http://www.electromarket.pl/produkt_panasonic_th_37pv80/index.html

i chyba taki kupie .... :naughty:

super TV. polecam kazdemu, super stosunek przekatnej i jakosci do ceny, zero smuzenia ( jak to plazma) zero powidokow czy wypalonych duszkow. naprawde wart polecenia.

przy czym wazne aby byl to model serii PV70 lub PV700, PV80

PV7 maja inna matryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym kupil to [Plazma] :

http://www.electromarket.pl/produkt_panasonic_th_37pv80/index.html

i chyba taki kupie .... :naughty:

super TV. polecam kazdemu, super stosunek przekatnej i jakosci do ceny, zero smuzenia ( jak to plazma) zero powidokow czy wypalonych duszkow. naprawde wart polecenia.

przy czym wazne aby byl to model serii PV70 lub PV700,

PV7 maja inna matryce

rozumiem ze posiadasz taki model .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie trzeba kierowac przy kupnie ???? jasność , kontrast , jakie powinny miec parametry ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuje od paru miesiecy,

bardzo wazne w przypadku odbiornikow LCD i plazmowych jest jakosc odbioru sygnalu naziemnego. z tym bywaja problemy.

mam malo zastrzezen.

obraz z dvd jest super. szczegolnie przez lacze HDMI. sygnaly cyfrowe z satelity odbiera bdb. oczywiscie wszystko zalezy od nadawcy. duza przekatna obnaza wszelkie niedoskonalosci odbieranego sygnalu.

najbardziej sie balem powidokow. przepracowalem na nim jakies 1000h ok 140 dni.

[br]Dopisany: 27 Marzec 2008, 15:56 _________________________________________________kontrast to wielka sciema. podawane sa kontrasty dynamiczne. a tutaj jest sporo mozliwosci do manipulacji wynikami.

LCD porownywalny jakoscia z plazma, kosztuje 2x tyle. zuzywa tyle samo pradu. i przy obrazie z TV naziemnej zdarzaja sie gliniane twarze. trwalosc jest podobna ok 20-30kh. jedyna skuteczna metoda. to ustawic wszystkie interesujace modele podlaczyc ten sam sygnal i porownywac :naughty::kox:

uwaga na sklepy, w ktorych krysztalowe obrazy, sacza sie do oczu klientow z odtwarzaczy HDTV.... lepiej porownywac sygnal z kablowki lub TV naziemnej.

nawet gowniany TV bedzie cieszyl oko. kupujemy, TV przynosimy do domu i ZONK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV przynosimy do domu i ZONK.

zawsze mozna oddac na drugi dzieńbez podania przyczyny :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiekszym problemem jest reprodukcja czarnego, ani plazma ani LCD nie dadza takiej czerni jak CRT. ale wybierajac trzeba zwracac uwage wlasnie na reprodukcje czerni. LCD maja tendencje do swiecenia wtedy na ciemno granatowo, czerwono, lub fioletowo. plazmy delikatnie swieca szaroscia. co wg mnie jest bardziej znosne.

wlasnie zdolnosc do reprodukowania czerni oraz maksymalna jasnosc daja wlasciwy uzytkowy kontrast. [br]Dopisany: 27 Marzec 2008, 16:08 _________________________________________________

najwiekszym problemem jest reprodukcja czarnego, ani plazma ani LCD nie dadza takiej czerni jak CRT. ale wybierajac trzeba zwracac uwage wlasnie na reprodukcje czerni. LCD maja tendencje do swiecenia wtedy na ciemno granatowo, czerwono, lub fioletowo. plazmy delikatnie swieca szaroscia. co wg mnie jest bardziej znosne.

wlasnie zdolnosc do reprodukowania czerni oraz maksymalna jasnosc daja wlasciwy uzytkowy kontrast.

jezeli kupujesz za gotowke ocywiscie. jednak to sa zawsze perturbacje i koszty chociazby transport.... taki TV w pudle to juz kawal mebla.

acha i uwaga na transport tylko na stojaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno aby ktoś Ci doradził jaki model.

Jest ich dużo,duzo tez zależy od tego co bedziesz oglądał

lcd nie toleruje zbyt dobrze :) sygnału kiepskiej jakości (naziemne i kable)

Plazma zdecydowanie lepiej z tym sobie radzi.

Firma to oczywiscie pioneer. ( najbardziej polecana przez fachowców) Drozsza od pozostałych ale warto.

Jeżeli masz dobry sygnał (satelita, jakaś cyfra itp) to mozesz brać lcd, wyjdzie taniej

Zawsze jednak przed zakupem poproś aby podłaczyli inne źródło sygnału niż cyfrowe, najlepiej coś z kabla i zawsze sprawdź wtedy jak sa ustawione parametry obrazu.

Zazwyczaj maja wszystko ustawione na max :) (wiąże sie to z trwałością)

Osobiście bym sie tak nadział ale cos mnie podkusiło aby sprawdzić te ustawienia.

Po zejściu do 50% obraz kaszana

Ja wybrałem pionka 507 , popracował 300 godzin na minimalnych ustawieniach,plazma sie "dogrzała" i duszków ani śladu.

Polecam model i marke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi :th:, dzis własnie ogladałem tego samsunga na zwykłej antenie (nawet nie tak żle ) oraz na N-ce(superrrr) u mnie zapięty byłby pod cyfre + i myśle ,ze nie było by tak strasznie :cool:. .Niestety na Pionka raczej by niebyło by mnie stać , :thumbdown: . A co myślicie o cenie ??2800 za 37'' ?? po upuście 2600 gosc mi powiedział . kurcze jakos taniawo wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz cyfrę to kup lcd,taniej

Dodaj jednak kilka 100 więcej i kup FULL HD.

Pamietaj o sprawdzeniu ustawień obrazu przed zakupem czy nie są ustawione na max !!!

Ceny spadły ale za 37 2600 to coś mało. TV też nie kupuje się na rok,warto dodać troszke i kupić coś lepszego.

Poszukaj,poczytaj odpowiednie fora np :

http://hdtv.com.pl/forum/

lub to które Kolega Ci polecił w poscie wyżej

Bardzo dużo wiadomości, ale uważaj bo wpadniesz w metlik tak jak ja :) Im wiecej wiesz tym wiesz mniej :polew:

Trudno wybrać :):):)

Pamietaj, im wyższa cena na półce tym wiecej utargujesz. Ja z nominalnej zbiłem 1500 pln :)

Pozdrawiam i życzę PRAWIDŁOWEGO,JEDYNIE SŁUSZNEGO WYBORU ( oczywiscie dla Ciebie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekm dzieki wielkie :th: przegladne to forum . A z zakupu sie pochwalę napewno . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Samsung i tylko LCD - sygnał cyfrowy jest już chyba u każdego wiec będziesz zadowolony z jakości - HDMI - bez komentarza

plazma to syf - jakość obrazu, pobór prądu jak w piekarniku a do tego głośne są ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz "budżetowego" to bez sensu jest dopłacanie do full hd, wystarczy "normalne" hd 1366/768 bo w 1920/1080 to za dużo się nie naoglądasz, i plany nadawców (także przyszłych) też rzadko taką rozdzielczość przewidują (niewspółmierny wzrost kosztów co do poprawy jakości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaho po czym wnosisz ?

Zakładając, że masz rację firmy robiace plazmy wywalają kase w błoto. Gorsza jakość za wyższą cenę, kula w łeb najzwyczajniej :polew:

Sygnał cyfrowy u każdego ? Myslisz, że Polska to tylko Wawa i kilka innych miast gdzie nawet w kablu jest sygnał cyfrowy ?

Oczywiście nie namawiam do konkretnego wyboru.Napisałem, że wybór zwiazany jest z kilkoma warunkami

Jeśli szukasz "budżetowego" to bez sensu jest dopłacanie do full hd, wystarczy "normalne" hd 1366/768 bo w 1920/1080 to za dużo się nie naoglądasz, i plany nadawców (także przyszłych) też rzadko taką rozdzielczość przewidują (niewspółmierny wzrost kosztów co do poprawy jakości)

Zobaczymy za rok. I co wtedy wymieni TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Samsung i tylko LCD - sygnał cyfrowy jest już chyba u każdego wiec będziesz zadowolony z jakości - HDMI - bez komentarza

plazma to syf - jakość obrazu, pobór prądu jak w piekarniku a do tego głośne są ...

takie opinie sa dosyc ryzykowne, :bla:

widocznie nigdy nie porownywales przynajmniej dwoch stojacych obok siebie TV, LCD i plazmy, w warunkach domowych.

podobna sprawa z twoja reklama Samsunga. samsung, jak wiekszosc producentow, robi bdb sprzet oraz badziewne do elektromarketow, wyposazona w elektronike sprzed dwoch lat. pisanie tylko Samsung jest absurdem. znaczy, kupic byle co, byle Samsung mialo w logo?

zuzycie pradu przez LCD jest rowniez niemale poniewaz, panel LCD trzeba podswietic i przez caly czas podswietlana jest cala powierzchnia ekranu, w plazmie swieca proporcjonalnie, tylko wykorzystywane w danym momencie punkty. wartosci srednie zuzytego pradu sa prownywalne.

pozatym coz glosnego jest w plazmie???

jakosc HDMI??? HDMI to standard łącza wymiany danych, i nie trzeba korzystac z fullHD zeby tego doswadczyc, a fullHD czyli TV wysokiej rozdzielczosci 1920/1080 to jak narazie CANAL+ oraz National Geographic, pozatym odtwarzacze blueray oraz HD-DVD. technologia bedzie bardziej dostepna beda za 2 lata. a sadze, ze nie warto trzymac Tv dluzej niz 2 lata. lepiej sprzedac i dolozyc do nowego i cieszyc sie nowsza technologia. po co placic za cos z czego nie bedzie sie korzystac? za te 2 lata technologia produkcji matryc bedzie o wiele nowoczesniejsza.

adaho, jezeli sie wypowiadasz, uzasadniaj swoja wypowiedz. w przeciewnym wypadku jest warta tyle, ile reklama proszku do prania czyli numer jeden w europie, albo najlepsze dla mezczyzny :laghing2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...