Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Ile u Rogalottiego taki zabieg by kosztowal? Jak możesz odpisz na pw.Dzieki

Z takim rocznikiem auta, nie zawracaj sobie Rogalem glowy, chyba ze chcesz sluchac marudzenia:wink: i zaplacic x2 tyle co u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile u Rogalottiego taki zabieg by kosztowal? Jak możesz odpisz na pw.Dzieki

Z takim rocznikiem auta, nie zawracaj sobie Rogalem glowy, chyba ze chcesz sluchac marudzenia:wink: i zaplacic x2 tyle co u konkurencji.

+5

dokładnie, Witek woli zdecydowanie młode benzynki albo CR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok..rozumiem. Do trochę bardziej sprawnego poruszania polecacie zmienić tylko soft czy i wtryski? Wiecej nie zawracam juz glowy.

Jeśli masz motor AHH to wrzuć wtryski z ASV i nie rób żadnego chipa - skontroluj tylko dawkę i kąt i możesz śmiało tak śmigać... Jeśli będzie Ci mało to wtedy zrobisz program... :wink:

Ja tak mam i przelatałem już około 20 tyś km bez najmniejszego problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rób dziadostwa:whistling: cały myk polega na wystrojeniu, to jak kupić fest sprzęt RTV/AGD do domu i nie podpiąć do gniazdka, kupić by tylko mieć:facepalm:

wtryski i program to 1500zł:whistling: ale poczujesz za co zapłaciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASV to 0,205mm przy ciśnieniach pracy 220/300bar. AFN też ma otworki 0,205 tylko, że ma niższe ciśnienie pracy - są mniej wydajne.

Nie wiem o jakim dziadostwie piszesz Kowi... Niech założy wtryski i pojeździ - jeśli mu będzie mało zrobi remap.

Już wszystko zostało napisane. Decyzje musisz podjąć sam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadostwem dla mnie jest zakładanie większych wtrysków i niestrojenie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok..rozumiem. Do trochę bardziej sprawnego poruszania polecacie zmienić tylko soft czy i wtryski? Wiecej nie zawracam juz glowy.

Jak budzet na to pozwala to zmieniaj wtryski na te od ASV (0.205) plus do tego soft i okolice 150 ps sa do osiagniecia . A to juz pozwala na sprawne poruszanie sie w porownaniu do seryjnych 90 PS .

Tu masz wykres auta na AHH + wtryski 205 + dodatkowe zmiany co dalo troche wiecej niz 150 PS :-)

http://edc-tuning.pl/index.php?view=image&format=raw&type=orig&id=54&option=com_joomgallery

Odezwij sie na PW to ogarne Ci to auto tak zebys byl zadowolony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi to Twoje zdanie :wink: Autku krzywdy tym nie zrobię:decayed:

Tomek - tutaj masz jak auto jedzie po małych zmianach

- kolektor dolotowy AWX, zaślepiony EGR, brak katalizatora oraz tłumika środkowego i wtryski ASV - reszta seria bez remapu - auto nie kopci w praktycznie w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi to Twoje zdanie :wink: Autku krzywdy tym nie zrobię:decayed:

- kolektor dolotowy AWX, zaślepiony EGR, brak katalizatora oraz tłumika środkowego i wtryski ASV - reszta seria bez remapu - auto nie kopci w praktycznie w ogóle.

to tylko oznacza ze masz niesprawny uklad paliwowy albo wtryski albo pompa nie ma swojej wydajnosci

bo na sprawnej pompie i wtryskach z asv powinien byc dym:grin:

a bo bym zapomnial ze na serii wszysko zaczyna sie od sprawnej przeplywki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt i dawka po zmianie wtrysków nie zmieniły się - podczas normalnej jazdy dymu nie widać - coś tam lekko kopci/smuży przy około 4 tyś obrotów wzwyż :wink:

I z tego co wiem jeszcze kilka osób po zmianie wtrysków na ASV w silniku AHH nie uświadczyło zbyt dużo dymu... :wink:

Teraz od dwóch dni siedzą u mnie jeszcze większe wtryski i testuje - dymu jest zdecydowanie więcej :decayed: Ale auto jeszcze bardziej ożyło... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to któregos dnia złapiesz notlaufa, historia która wielokrotnie sie powtarzała na forum:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe - wtryski nie są typowymi 216-stkami tylko troszkę mniejsze :wink: Znajomek ma 216 Boscha i lata już ponad rok i zero problemów.

Ja wrzuciłem Firady 0,212mm z ciśnieniami 220/300 na ori korpusach z mojego silnika. Remap w niedalekiej przyszłości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanko. Mianowicie niedawno mój elektryk powiedział mi że w moim 1.9 (130km) może zwiększyć moc samą ingerencją w komputer o około 20%. Chciałbym się tylko zapytać czy rzeczywiście samym programem zwiększy moc silnika do około 150 km. No i chciałbym się zapytać od razu kogoś kto robił tego typu rzecz tj. sama zabawa z komputerem bez modyfikacji mechanicznej, czy jest to odczuwalna różnica w osiągach, no i jak wygląda spalanie po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanko. Mianowicie niedawno mój elektryk powiedział mi że w moim 1.9 (130km) może zwiększyć moc samą ingerencją w komputer o około 20%. Chciałbym się tylko zapytać czy rzeczywiście samym programem zwiększy moc silnika do około 150 km. No i chciałbym się zapytać od razu kogoś kto robił tego typu rzecz tj. sama zabawa z komputerem bez modyfikacji mechanicznej, czy jest to odczuwalna różnica w osiągach, no i jak wygląda spalanie po tym.

Samym programem powinno byc bez problemu 160km :wink:

Silniki AWX/AVF

W serii 130km pozwala na przyspieszenie w okolicach 10s

Etap1

- program

Wynik: max 175km i 385nm

Koszt: - 700-1200zł

Przyśpieszenie - 8s

Przykładowy wykres

http://s2.postimage.org/9t5svogqd/a4_awx_mod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Pany

Mam silnik AHU i szykuje sie do małych zmian... Pompa 11, wtryski 216, i zmiana turbo. I mam pytanie jakie turbo będzie optymalne do takich zmian? Wiem o zmianie sterowania turbo, ale to inna bajka, a kat i EGR też są wyautowane. Nie zależy mi żeby wycisnąć ostatkiem sił jeszcze 5 koni, ale raczej żeby przyjemnie sie jeździło i autko ciągło już od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...