Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak przerobić lampy na xenony


subutaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! mam pytanie chciałbym wymienić zwykłe światła na xenony. Mam pytanie czy potrzebuje do tego całych lamp, czy tlyko nie których elementów takich jak te na stronie:

http://www.autogadzet.pl/category/28,zestawy-xenon?SHOPSID=7446431d2ea78507c5677a8add75a452

Oraz, gdzie moge znaleźć spryskiwacze do świateł, któe sa konieczne.

Jeśloi ktoś już robił taki "zabieg" to proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kramer na dobra sprawe w PL dopuszczalny jest ori xenon. No chyba ze zrobisz to w profi firmie z ukladem samopoziomowania i spryskami to bedzie ok. Wszystkie zestawy HID sa nielegalne a diagnosta jak bedzie mial kaprys to nie zrobi przegladu z tego powodu. Śmieszy mnie Twoje podejscie bo niby cos tam zaslyszales a juz tu wysmiewasz innych. Radze sie douczyc kolego a pozniej udawac takiego co cos wie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... ok, może ze słownictwem przesadziłem ... przepraszam, ale mnie chodziło także o SŁOWNICTWO !!!

Jeśli ktoś pisze że coś jest NIELEGALNE to niech to odpowiednio umotywuje a nie pisze poprostu ŻE JEST NIELEGALNE :naughty:

Jeśli chodzi o fakty ... ok, może przepis na to jest (nie wiem, ale wierze Wam drodzy WRZECHWIEDZĄCY! - LOL) , ale jeśli mamy obudowe z homologacją i mamy w niej np.: 6500k Xenon ... to nie mówcie mi że to jest NIELEGALNY zestaw, bo połowa ludzi mając XENON w aucie ma go nie z samodorobionym HID a poprostu w ZESTAWIE z LAMPAMI.

Zgadza się ?

Jeśli czegoś nie wiem chłopaki ... najczęściej siedzę cicho, ale nasłuchałęm się ostatnimi czasy o "zestawach" HID oraz "zestawach xenon" i dlatego zabrałem głos.

Tak jak powiedziałem - za TON - przepraszam. Ale jeśli mam być szczery ... kompletnie zrobiliście mi tymi postami wodę z mózgu. Bo teraz, to już nie wiem CO jest a co nie jest w PL dopuszczalne.

pozdro,. kr@mi :hi:

To że ktoś korzysta z nielegalnych/niedopuszczalnych lamp, nie czyni ich legalnymi/dopuszczonymi. Troche logiki i myslenia pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam swój głos do dyskusji.

Irytują mnie kierowcy, którzy do swoich aut montują lampy ksenonowe bez sprysku, bez układu poziomowania i bez odpowiedniego reflektora. Potem latają po drogach świecąc po oczach innych kierowców.

Powiem tak, z g**** cukierka nie zrobisz. Chcesz ksenon to kup kompletny zestaw i załóż go w porządnym serwisie, tak żeby było legalnie. Zrób to nie dla miśków czy dla przeglądu, ale żeby było bezpiecznie dla Ciebie i innych kierowców.

Domorośli tuningowcy śmigający na lampkach a'la ori ksenon są co najmniej nieodpowiedzialni. Dla mnie to ani nie wygląda dobrze, anie nie przystoi do marki typu Audi.

W jednej gazecie czytałem, że koleś urwał lusterko w mercedesie W203. Jak przyjechała policja to powiedział, że merc go oślepił. Policja stwierdziła, że światła w tym egzemplarzu są nielegalnie przerobione i winą za kolizję obarczyli kierowcę merca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą, może ktoś podrzuci jakieś adresy w Krakowie gdzie można zamonotować od A do Z xenony razem ze spryskiwaczami i układem poziomowania. :)

Ja też dodam swój głos do dyskusji.

Irytują mnie kierowcy, którzy do swoich aut montują lampy ksenonowe bez sprysku, bez układu poziomowania i bez odpowiedniego reflektora. Potem latają po drogach świecąc po oczach innych kierowców.

Powiem tak, z g**** cukierka nie zrobisz. Chcesz ksenon to kup kompletny zestaw i załóż go w porządnym serwisie, tak żeby było legalnie. Zrób to nie dla miśków czy dla przeglądu, ale żeby było bezpiecznie dla Ciebie i innych kierowców.

Domorośli tuningowcy śmigający na lampkach a'la ori ksenon są co najmniej nieodpowiedzialni. Dla mnie to ani nie wygląda dobrze, anie nie przystoi do marki typu Audi.

W jednej gazecie czytałem, że koleś urwał lusterko w mercedesie W203. Jak przyjechała policja to powiedział, że merc go oślepił. Policja stwierdziła, że światła w tym egzemplarzu są nielegalnie przerobione i winą za kolizję obarczyli kierowcę merca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam swój głos do dyskusji.

Irytują mnie kierowcy, którzy do swoich aut montują lampy ksenonowe bez sprysku, bez układu poziomowania i bez odpowiedniego reflektora. Potem latają po drogach świecąc po oczach innych kierowców.

Powiem tak, z g**** cukierka nie zrobisz. Chcesz ksenon to kup kompletny zestaw i załóż go w porządnym serwisie, tak żeby było legalnie. Zrób to nie dla miśków czy dla przeglądu, ale żeby było bezpiecznie dla Ciebie i innych kierowców.

Domorośli tuningowcy śmigający na lampkach a'la ori ksenon są co najmniej nieodpowiedzialni. Dla mnie to ani nie wygląda dobrze, anie nie przystoi do marki typu Audi.

W jednej gazecie czytałem, że koleś urwał lusterko w mercedesie W203. Jak przyjechała policja to powiedział, że merc go oślepił. Policja stwierdziła, że światła w tym egzemplarzu są nielegalnie przerobione i winą za kolizję obarczyli kierowcę merca.

Taa a ja mam HID- y i wiele osób na forum je ma i dobrze wyglądają nikogo nie oslepiają ( są dobrze ustawione ) i zawsze czyste :polew:

Tu masz foto jak to u mnie wyglada:

81cb3c04b82eaa14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...