Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oświetlenie schowka


qtper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniał ktoś żaróweczkę w schowku? Jak się do tego zabrać żeby nic nie wyłamać na wariata :kox: Auto dopiero kupione i zauważyłem że nie świeci więc prawdopodobnie żarówka, właśnie może ktoś wie jaka żeby od razu kupić i wymienić na szybko. óry Może też sprawdzić bezpieczniki :mysli:

tylko że, wtedy coś jeszcze by nie świeciło bo chyba nie ma oddzielnego bezpiecznika tylko na schowek?

Z góry dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna spokojnie wyciagnac przeźroczysty "klosz", w którym jest zamontowana żaróweczka bez demontazu schowka.

Wystarczy mocniej zlapac palcami i pociagnac. Trzyma sie na zatrzaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę jeszcze sprawdzić czy mi powoli opada :naughty:[br]Dopisany: 27 Marzec 2008, 20:35 _________________________________________________Zrobione :hi:

Jednak nie żarówka tylko właśnie ten bolec przy siłowniku wypadł, wkręciłem śrubeczkę i świeci. Cała operacja trwała 5 min :naughty: wieczorkiem wrzucę fotki może komuś się przyda.

Zapytam jeszcze, czy drzwiczki tego schowka powinny opadać samoczynnie (powoli) czy trzeba im pomagać ręcznie, bo u mnie po naprawie po otwarciu zamka trzeba delikatnie im pomóc :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał, aż się urwie :>

Urwałem bo posmarowałem i ciśnienie w cylindrze się zwiększyło - smar uszczelnił tłoczek.

Koszt nowego chyba koło 100,00 PLN (w ASO), nie miałem dotąd okazji podjechać.

3m się, RS

PS

A jak wkładałeś śrubkę zamiast bolczyka to nie zwróciłeś uwagi na to czy przypadkiem cały cylinderek nie jest wyłamany z uchwytu (taki zatrzask działający na przekręcenie tłoczyskiem)?

Bo jeśli daje się odciągnąć na bok (lekko) tzn, że jest wyłamany i podczas pracy będzie się przeginał i utrudniał wysuwanie się tłoczka a co za tym idzie... ulegnie uszkodzeniu. ;(

Swoją drogą dość tandetna sprawa (jak na OOOO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się tak bardzo :confused4: jutro otworze to na nowo i sprawdzę :disgust:

[br]Dopisany: 29 Marzec 2008, 21:45 _________________________________________________Tak jak pisałem wrzucam fotki:

Objaw - brak oświetlenia w schowku, początkowo myślałem że żarówka padła ale idąc za radą cayenne sprawdziłem siłownik od schowka to było to. Na siłowniku jest włącznik i to on odpowiada za zapalanie światła w schowku. Siłownik nie pracuje światła ni ma :no:

1. Zaślepka znajduje się na bocznej (prawej) ściance schowka, aby ją zdjąć należ odszukać takie małe wcięcie w które ja wprowadziłem śrubokręt płaski i po odgięciu puściły zaczepy.

85597063zk3.jpg

13745666co8.jpg

2.Jak widać w zawiasie brakuje bolca na łączenu elemętów

58728817vf4.jpg

3.Ja nigdzie pod deską nie znalazłem tego bolca więc użyłem śrubki do połączenia, rozmiar dobrałem tak aby ciasno wchodziła w otwór to może nie wypadnie tak szybko :mysli:

58906398hi7.jpg

4.Jak widać oświetlenie działa :th: wystarczy wcicnąć zaślepkę na miejsce i po sprawie :naughty:

85953857ex8.jpg

Teraz zostało mi czekanie aż się wyłamie :kwasny: bo coś faktycznie ciężko opadają te drzwiczki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz myślałem, ze mam żarówkę do wymiany, a tu to samo co u was. Bolczyk wypadł. Jutro ide i zastąpię go śrubka z nakrętką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...