Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak zdjąć przedni zderzak. Podrzebne rysunki z mocowaniami


letallec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę zdjąć przedni zderzak w A4B6. Czy ma ktoś może niezbedne rysunki w których miejscach są śruby, blokady, spinki itp, które trzeba rozkręcić/rozłączyć? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć obydwie lampy żeby dostać się do wewnętrznych nakrętek mocujących zderzak po bokach. Z tego co pamiętam są po 3szt na stonę. Następnie musisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę. Żeby mieć lepszy dostęp skręć koła. Na koniec wyjmujesz kratki od halogenów i od spodu będziesz miał dostęp do 2 śrub trzymających zderzak na belce. Tych nie musisz wykręcać zupełnie. Wystarczy, że je poluzujesz. Jak będziesz zdejmował zderzak to uważaj na podłączenia syreny, halogenów i spryskiwaczy. Dodatkowo sugeruję rozłożyć przed autem jakiś stary koc czy szmaty żeby nie porysować lakieru zderzaka o podłogę jak go będziesz zdejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki malik. :th: Jak ktoś ma jeszcze jakieś rysunki to prosze o wrzucenie tutaj lub na e-mail. Sam to pozniej tu wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek kiedy chcesz go zdejmować?

Następnie muszisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę.

Malik a to po co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek kiedy chcesz go zdejmować?

W ten weekend. Błąd związany ze spalona zarówką haloganu osiągnął granice mojej cierpliwości i muszę znaleźć, gdzie to nie łączy. Tzn. wiem gdzie, ale bez zdjęcia zderzaka się nie da tam podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie muszisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę.

Malik a to po co ??

Bo zderzak trzyma się nie tylko na wewnętrznych śrubkach ale też na zewnętrznych (torx) wkręcanych od strany nadkola:

vide:

rear_bumper2.jpg

Tutaj znalazłem akurat fotkę tylnego zderzaka, ale idea jest generalnie taka sama.

Możliwe, że coś pokręciłem bo dobierałem się do zderzaka już dosyć dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak. :th:[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 10:58 _________________________________________________

W ten weekend

Jak w niedziele to może mógłbym pomoc. Jutro mam "prace ogrodowo-leśne" :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak

Pewnie u Ciebie wyrobił się już gwint w śrubce i rzeczywiście nie trzyma :) Ale nie martw się Poziu, zawsze możesz użyć blachowkrętów lub trytytki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak

Pewnie u Ciebie wyrobił się już gwint w śrubce i rzeczywiście nie trzyma :) Ale nie martw się Poziu, zawsze możesz użyć blachowkrętów lub trytytki :polew:

Bo ja się nie wstydzę nie ORI części w aucie :P

Koniec OT :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten torx trzyma tylko nadkole. Nie trzeba go wyjmować żeby wyjąc zderzak. :th:[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 10:58 _________________________________________________

W ten weekend

Jak w niedziele to może mógłbym pomoc. Jutro mam "prace ogrodowo-leśne" :disgust:

Dzieki Michale, ale ja ten weekend mam równie przeładowany. Ide na upiora w operze, potem impreza urodzinowa chrześniaka (roczek skończył wczoraj), wiec sam wątpie czy mi sie uda to zdjąć, ale dane zbieram...[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 11:13 _________________________________________________82ae64540fee1926.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede musial swoim pobawic, wiec rob dokladne fotostory Tomek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede musial swoim pobawic, wiec rob dokladne fotostory Tomek...

Tym razem sie postaram :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek lubi trtytki :P i siatexy :P

letallec troche zabawy jest ze zdjaciem zderzaka :) ale jak dałes rade z tempomatem :P to dasz i ze zderzakiem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letallec troche zabawy jest ze zdjaciem zderzaka ale jak dałes rade z tempomatem to dasz i ze zderzakiem ;P

No to się bedę dobrze bawił :decayed: Zderzak to nie tempomat, więc kodowania nie będzie, to i obawy mniejsze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem jak to zrobić , też mnie to czeka,zmiana zderzaczka i spryki :)

Miło by zabaczyć fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij zderzak naprawdę nic trudnego.A dokładka jest na zatrzaskach i na dwóch śróbkach na rogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...