Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak zdjąć przedni zderzak. Podrzebne rysunki z mocowaniami


letallec

Rekomendowane odpowiedzi

powiem Ci, że patrząc od przodu auta po prawej stronie mam w ciul kabli i innych pierdół jak mi sie wydaje od webasto. przez to mam strasznie trudny dostep do tych dwoch dolnych srubek, a raczki mam male ;) potrzebuje sie tylko dostac do wezy od intercoolerow i mysle ze mi sie to uda gdy sciagne sama dokladke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, że patrząc od przodu auta po prawej stronie mam w ciul kabli i innych pierdół jak mi sie wydaje od webasto. przez to mam strasznie trudny dostep do tych dwoch dolnych srubek, a raczki mam male ;) potrzebuje sie tylko dostac do wezy od intercoolerow i mysle ze mi sie to uda gdy sciagne sama dokladke.

to ściągnij nadkole może :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkrecilem juz wszystkie srobki jakie byly mozliwe a zderzak jak siedzial tak siedzi i ani drgnie, sa jeszcze jakies zatrzaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkrecilem juz wszystkie srobki jakie byly mozliwe a zderzak jak siedzial tak siedzi i ani drgnie, sa jeszcze jakies zatrzaski?

Wszystkie te od belki też :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkrecilem juz wszystkie srobki jakie byly mozliwe a zderzak jak siedzial tak siedzi i ani drgnie, sa jeszcze jakies zatrzaski?

ja tez tak mialem bo nie moglem znalezc dwoch,sa one schowane w miejscu tam gdzie siedzi kratka od halogenu.sa schowane w dziurze.popatrz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zalatwione, imbusy od belki trzymaly bo za malo wykrecilem:wallbash:

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopsnijcie jakies tipy jak zdjac tylni zderzak, bo sie przymierzalem ale jednak poleglem :shocked: myslalem, ze w godzinke to zrobie a jednak nie :kox::polew:

Ja Ci ściągnę w godz. :) tylko masz daleko :gwizdanie:[br]Dopisany: 08 Luty 2009, 16:25_________________________________________________Dużo roboty jest z tyłem ale da się zrobić trzeb boczki siągnąc , zdemontować listwę chromowaną. Ja jeszcze miałem małą nawi i głośnik to było więcej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylny zderzak ściągne w pół godziny :tongue4:

Co do przedniego zderzaka to nie trzeba wykręcać lamp, do tych 3 śrubek mocujących mozna się wygodniej dostać od nadkoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć obydwie lampy żeby dostać się do wewnętrznych nakrętek mocujących zderzak po bokach. Z tego co pamiętam są po 3szt na stonę. Następnie musisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę. Żeby mieć lepszy dostęp skręć koła. Na koniec wyjmujesz kratki od halogenów i od spodu będziesz miał dostęp do 2 śrub trzymających zderzak na belce. Tych nie musisz wykręcać zupełnie. Wystarczy, że je poluzujesz. Jak będziesz zdejmował zderzak to uważaj na podłączenia syreny, halogenów i spryskiwaczy. Dodatkowo sugeruję rozłożyć przed autem jakiś stary koc czy szmaty żeby nie porysować lakieru zderzaka o podłogę jak go będziesz zdejmował.

nie trzeba lamp wyciągać. Dostęp do trzech śrub mocujących do błotnika jest po odchyleniu nadkola. cała reszta się zgadza. (((sorki powieliłem to co napisał Pawlo 2004:wallbash:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna uwaga nie należy tych srub z belki wykrecac do konca bo wtedy blokuja całość i nie da sie zdjąć zderzaka mechanik u mnie meczyl sie przez 10 minut w koncu sam sie tym zajałem bo chciał pół samochodu rozkręcać, oczywiście lamp nie trzeba ściągać generalnie 20 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę zdjąć przedni zderzak w A4B6. Czy ma ktoś może niezbedne rysunki w których miejscach są śruby, blokady, spinki itp, które trzeba rozkręcić/rozłączyć? Z góry dziękuje.

Witam

Szukalem takiego samego tematu dla b7 ale nie znalazlem, czy ktos moze zamiescic opis , rysunki jak zdjac zderzak w b7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć obydwie lampy żeby dostać się do wewnętrznych nakrętek mocujących zderzak po bokach. Z tego co pamiętam są po 3szt na stonę. Następnie musisz odkręcić śrubki w nadkolach przednich. Po dwie na stronę. Żeby mieć lepszy dostęp skręć koła. Na koniec wyjmujesz kratki od halogenów i od spodu będziesz miał dostęp do 2 śrub trzymających zderzak na belce. Tych nie musisz wykręcać zupełnie. Wystarczy, że je poluzujesz. Jak będziesz zdejmował zderzak to uważaj na podłączenia syreny, halogenów i spryskiwaczy. Dodatkowo sugeruję rozłożyć przed autem jakiś stary koc czy szmaty żeby nie porysować lakieru zderzaka o podłogę jak go będziesz zdejmował.

nie trzeba lamp wyciągać. Dostęp do trzech śrub mocujących do błotnika jest po odchyleniu nadkola. cała reszta się zgadza. (((sorki powieliłem to co napisał Pawlo 2004:wallbash:)))

Ja wczoraj to robiłem i jest tak. Trzeba odkręcić śruby przy nadkolach aby mieć dostęp do trzech śrub z każdej strony trzymających zderzak. Kolejna sprawa to po śrubie przy halogenach od dołu jest widoczna następnie po zdjęciu środkowego grilla jest kolejna śruba. Kolejne śruby są namacalne bo nie widoczne po odkręceniu lamp przednich dostęp jest masakryczny ja pomogłem sobie odkręcając plastikową osłonkę po bokach chłodnicy. Następnie odkręciłem po dwie śruby na stronie są umieszczone na belce zderzaka i jedna po środku (ja ściągałem je całkowicie nic nie blokowało i zderzak zszedł jak na masełku). Po tym wszystkim można bez problemu ściągnąć zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc moze ktos troche dokladniej opisac jak sciagnac tylny zderzak?? Gdzie sruby i jak to po kolei bo zdjalem z zaczepow boki zderzaka i nie chce nic polamac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak zdjąć ten zderzak w 20 min, się poprostu nie da:).

Wszystko okej do momentu odkręcenia śruby przy błotniku od strony kierowcy, śruba trzecia ta całkiem na dole, przecież tam nie idzie ręki wetknąć a co dopiero jakiś klucz. Może wersja z ksenonami i spryskami to dodatkowe utrudnienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...