Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Biopaliwo własnej produkcji


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem urządzenia które wytwarza biopaliwo z olejów roślinnych, np coś takiego http://www.biorafinerie.com.pl/pl/urzadzenia-do-produkcji-biopaliwa/

Tylko nie mogę znaleźć orientacyjnej ceny rzeczywistej produkcji takiego paliw i nie mogę znaleźć informacji jak to jest względem przepisów polskich. Może ktoś ogarniał już taki temat i wie co i jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt piekne :tongue4:

Poza tym co tam słuzy za wsad do tego urządzenia?

Druga sprawa to opłacalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek oglądałem program agro coś tam i występował rolnik który dysponował takim urządzeniem i wytwarzał i twierdził że ma ropkę za pół ceny. Dlatego się zainteresowałem tematem czy każdy może coś takiego mieć? Może rolnicy mają jakieś dopłaty czy coś? Nie bardzo skumałem o co biega bo nie oglądałem od początku zobaczyłem tylko ostatnią minutę, gdzie było podsumowanie kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek oglądałem program agro coś tam i występował rolnik który dysponował takim urządzeniem i wytwarzał i twierdził że ma ropkę za pół ceny. Dlatego się zainteresowałem tematem czy każdy może coś takiego mieć? Może rolnicy mają jakieś dopłaty czy coś? Nie bardzo skumałem o co biega bo nie oglądałem od początku zobaczyłem tylko ostatnią minutę, gdzie było podsumowanie kosztów.

Powiem tak.

Może i faktycznie jest to opłacalne z punktu widzenia na cene substratów do produkcji.

Zauwaz tylko jeden szczegół. W naszym k**ewskim Państwie jak nie zapłacisz za coś akcyzy to nie możesz wlac tego do baku i jeździć. Bo w momencie gdy sie to w baku znajduje to trzeba zapłacic podatek akcyzowy i wtedy opłacalność znika.

W momencie gdy Cie łapia i sprawdzają bekasz za to jak za opał w baku. To taki mały element ryzyka. Gość pewnie jeździ na tym ciągnikiem po polu tak jak większość nich jeździ na opale.

Z drugiej strony może i nie głupio było by spróbować ale raczej nie pojeździł byś na tym w zimę ze wzgledu na lepkość (info ze strony którą podałeś) tego biopaliwa bo to praktycznie olej biedronkowy. Chyba że przerabiasz instalacje do podgrzewania tego paliwa lub jeździsz na tym w lato.

Trzeba by się z kims takim zgadac żeby sie dowiedzieć co i jak i może faktycznie warto :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie akcyza na paliwo obecnie to ponad 1zł za litr. Wiadomo zawsze można zgłosić połowe litrów. Zresztą głupoty piszą w tych tabelkach bo w PN liczba cetanowa powinna wynosić conajmniej 51 a standardowo na stacjach ON na ok 55 wiec skąd mu sie wzieło ON 44-50 to ja nie wiem. Pewnie ZETOR czy URSUS pociągnie na tym paliwie ale TDI z bezpośrednim wtryskiem mógłby mieć opory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z intsrukcją z A4 B6 z 2001 roku z silnikiem AWX - silnik jest przystosowany do zasilania Biodieslem (bez żadnych przeróbek) zgdonie z zaleceniami producenta, w instrukcji Auta producent dokładnie napisał co i jak, szerzej o tym tutaj :) --> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=64693.msg2871018#msg2871018[br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 10:06_________________________________________________Popieram pomysł i chętnie razem z Tobą możemy otworzyć oczy ludziom, ktorzy ślepo wierzą wszystkim, ktorzy na paliwe zarabiają. W PL nie ma prawie żadnych dobrych forum, żadnych stron o tej tematyce, dosłownie temat tabu. Koncerny zrobią wszystko, żeby odsunąc BIOpaliwo na 2 plan z wiadomych względów. Posłuchajcie rad tego Pana, bardzo dobrze zna temat BIOpaliw - wiele osób, w tym mechaników potwierdziło jego wnioski, tak więc czas najwyższy przestać dawać się okradać przez koncerny, a przede wszystkim Państwo :)

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem urządzenia które wytwarza biopaliwo z olejów roślinnych, np coś takiego http://www.biorafinerie.com.pl/pl/urzadzenia-do-produkcji-biopaliwa/

Tylko nie mogę znaleźć orientacyjnej ceny rzeczywistej produkcji takiego paliw i nie mogę znaleźć informacji jak to jest względem przepisów polskich. Może ktoś ogarniał już taki temat i wie co i jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek oglądałem program agro coś tam i występował rolnik który dysponował takim urządzeniem i wytwarzał i twierdził że ma ropkę za pół ceny. Dlatego się zainteresowałem tematem czy każdy może coś takiego mieć? Może rolnicy mają jakieś dopłaty czy coś? Nie bardzo skumałem o co biega bo nie oglądałem od początku zobaczyłem tylko ostatnią minutę, gdzie było podsumowanie kosztów.

Powiem tak.

Może i faktycznie jest to opłacalne z punktu widzenia na cene substratów do produkcji.

Zauwaz tylko jeden szczegół. W naszym k**ewskim Państwie jak nie zapłacisz za coś akcyzy to nie możesz wlac tego do baku i jeździć. Bo w momencie gdy sie to w baku znajduje to trzeba zapłacic podatek akcyzowy i wtedy opłacalność znika.

W momencie gdy Cie łapia i sprawdzają bekasz za to jak za opał w baku. To taki mały element ryzyka. Gość pewnie jeździ na tym ciągnikiem po polu tak jak większość nich jeździ na opale.

Z drugiej strony może i nie głupio było by spróbować ale raczej nie pojeździł byś na tym w zimę ze wzgledu na lepkość (info ze strony którą podałeś) tego biopaliwa bo to praktycznie olej biedronkowy. Chyba że przerabiasz instalacje do podgrzewania tego paliwa lub jeździsz na tym w lato.

Trzeba by się z kims takim zgadac żeby sie dowiedzieć co i jak i może faktycznie warto :mysli:

oczywiscie ze warto, z tym ze olej roslinny trzeba kupowac bezposrednio od rolnika albo z obiektow gastronomicznych.

z akcyza jest tak, ze wszystko co jest stosowane jako paliwo jest oblozone podatkiem akcyzowym. paliwa niesklasyfikowane czyli wlasnej produkcji, podlegaja najwyzszej stawce akcyzowej.

z drugiej strony nie ma markerow biopaliw, wiec trudno organowi kontrolnemu wykazac ze to biopaliwo.

ostroznie bym stosowal do silnikow PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji ogólnie dostępnych wynika, że paliwo własnej produkcji nie może być używane do zasilania samochodów poruszających się po drogach. Nie wynika jednak wprost z ustawy, że nie możemy jeździć sobie na tym paliwie po drogach niepublicznych, podwórkach itp. Tak czy inaczej szansa, że ktoś z was sprawdzi na trasie i wpadniecie niewielka. Mieszkam 15 km od granicy z Czechami, jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby "zieloni" sprawdzali komukolwiek bak z naszej okolicy. Kilka lat temu kiedy tego typu sprawy(lanie opałówki) badał funkcjonariusz z drogówki, ktoś podobno wpadł w Rybniku, a kara jest rownoznaczna z laniem opałówki. To jednak nie zniecheca. Mało tego jest inna skuteczna i prosta recepta, zawsze możesz powiedzieć, że byłeś na stacji BLISKA i wlałeś BIO...paragonu nie zabierasz, faktury nie potrzebujesz...zweryfikować władzom skąd posiadamy BIO będzie ciężko i myśle, że jak narazie przynajmniej możemy tylko na tym skorzystać. Jeśli chodzi o produkcję paliwa to podobno (w zależności od regionu) produkcja na chwilę obecną to ok.3,50-3,70 za litr, podrożały komponenty i inne składniki do produkcji. Jak widzicie jest duuużo taniej, przy takiej różnicy DIESEL ma rację bytu, więc póki produkcji ustawa nie zabrania myślę, że warto. Każdy zrobi jak uważa, jeśli jest jednak tutaj ktoś kto wchodzi w ten temat proszę o info na prv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glownie podrozal rzepak. a wiec i olej rzepakowy. stad i wzrost kosztow uzyskanego BIO.

na upartego do silnikow na VP mozna lac olej rzepakowy w czystej postaci, dla poprawy warunkow pracy silnika mozna go podgrzac do 80C. uzyskuje wtedy lepkosc ON.

znam kilka silnikow ekspoloatowanych w ten sposob po 100.000 km nic sie nei dzieje. i spokojnie mozna sobie jezdzic bez zabawy w produkcje BIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać kolego co to za samochody ? Jak skonstruowana jest instalacja do podgrzewania paliwa w tym samochodzie ? Jeśli nie byłby to jakiś naprawde duży koszt, a pomysł sprawdzony sam zaryzykowałbym z tym w moim AWX, inwestując jednocześnie w lepsze filtry paliwa i przewody. Jedyne czego się obawiam to wtryski i turbo. Jeśli pompowtrysk dałby rade to już jeden problem z głowy (na forum passatow koledzy testowali z powodzeniem w AWX - silnik chyba identyczny) pozostaje problem spalin jakie dostają się do turbiny, to oczywiście dosłyszane opinie, o pozatykanych łopatkach w turbo i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o instalacje do podgrzewania OR to powstało coś takiego na zaprzyjaźnionym forum ale w/g mnie jest to mega - skomplikowane. http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=31&t=48627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota z tym za***nym biopaliwem. Pracuje na Orlenie - dużo słyszy się o tych pięknych BIOpaliwach...

Dlaczego Orlen swoje auta tankuje zwykłym Olejem a nie tym ekologicznym BIO? ( mowa tutaj o Cysternach, osobówkach i dostawczakach serwisowych ). Bo są na tyle mądrzy i wiedzą, że wszystko, co ekologiczne jest do d*py !

Chcesz mieć TDI ? Tankuj, a jak za drogo - przesiądź się na rower albo autobus albo i na auto zasilane ... LPG... ( albo passata w dieslu z 1989 roku )

Znajomy ma CB ( auto firmowe ) i ON sobie załatwia przy większych trasach - koledzy z TIR chętnie coś oddadzą za trochę wiecej jak połowę ceny - dużo bardziej opłacalne niż kombinowanie z tymi zielonymi paliwami ..

BIO działa na mnie jak płachta na byka, kumpel zaś pracuje na Bliskiej, oni mają bio - teraz tego paliwa u nich idzie może 100 litrów miesięcznie. Cena ON - 5,79 , cena ONBIO - 5,75. Jest sens ?

AMEN :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ON - 5,79 , cena ONBIO - 5,75. Jest sens ?

Po takich cenach nie ma sensu. Ale temat nie dotyczy BIO z bliskiej.

Gdyby było tak ON=6zł BIO=4zł

Ja potrzebuję 100 litrów miesięcznie co daje 200zł oszczędności po roku jest 2 tys na wakacje, jest sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rzecz ale z jakich produktów można robić bio :mysli: można zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci moga zrobic? lejesz na stacji i tyle, masz gdzies napisane ze masz brac paragony ze wskazaniem licznika? ja swojego czasu smigalem na tym cudzie z bliskiej i procz zapachu za autem (w kabinie bylo ok) nie widzialem zadnej roznicy a wrecz palilo mniej niz tej normlanej ropy. jak trzaskasz kilometrow to mozna to kupic... albo z paroma osobami na spóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oszczędność niby 200 zł miesiecznie. A jak ci się coś zpipcy przez to paliwo, to to, co zaoszczędzisz to oddasz na naprawę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oszczędność niby 200 zł miesiecznie. A jak ci się coś zpipcy przez to paliwo, to to, co zaoszczędzisz to oddasz na naprawę :wallbash:

zpipcyć się może i na ON i na BIO... kto powiedział że układy zasilane ON sie nie psują....a na BIO to za krótko aby ktoś z czystym sumieniem powiedział że przez użytkowanie auta na BIO uszkodził mu się układ czy cos innego - moim zdaniem można spróbować, niestety życie Nas do tego zmusza aby kombinować... niekt nie myślał o BIO gdy ropka była 3,50zł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastaldo

Gość pewnie jeździ na tym ciągnikiem po polu tak jak większość nich jeździ na opale.

Może u was w lubelskim...

Sąsiad ma taki bajer i stoi już 3 czy 4 rok nie używane... Porobił trochę i dał sobie siana. Do produkcji używał nasion rzepaku ozimego ale obecnie przy cenach oscylujących w granicach 2k zł za tonę jest to za c**j nie opłacalne... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastaldo

Gość pewnie jeździ na tym ciągnikiem po polu tak jak większość nich jeździ na opale.

Może u was w lubelskim...

Sąsiad ma taki bajer i stoi już 3 czy 4 rok nie używane... Porobił trochę i dał sobie siana. Do produkcji używał nasion rzepaku ozimego ale obecnie przy cenach oscylujących w granicach 2k zł za tonę jest to za ch*** nie opłacalne... :decayed:

Oj sie unoś sie :tongue4:

Tak czy inaczej sam szukam jakiegoś tańszego źródła paliwka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...