Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] rzężenie/terkotanie przy puszczonym sprzęgle - przy lekkim wciśnięciu zanika


darkle

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu słychać właśnie takie hałasy gdy silnik pracuje na biegu jałowym a silnik i skrzynia są ciepłe. Olej w skrzyni jest. Gdy sprzęgło jest wciśnięta hałas zanika więc logicznie obstawiałbym skrzynie. Dziwi mnie jednak że dźwięki te zanikają również gdy tylko lekko wcisnę sprzęgło na tyle że skrzynia nadal się kręci lecz hałas zanika. Dodatkowo to rzężenie z lekkim terkotaniem pojawia się z lekkim opóźnieniem, jaieś 0,5-1sek od momentu puszczenia sprzęgła. Co to może być? Łożysko oporowe, padająca dwumasa czy może jednak skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to sprzęgło ,docisk pada lub łożysko oporowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tych wszystkich rzeczy łożysko oporowe/wyciskowe to była by dobra wiadomość. Przy wymianie silnika było zmieniane sprzęgło. Zapłaciłem za to dodatkowo 600zł (Sachs). Z tym że nie wiem czy mechanik wymieniał też łożysko. Dwumasa podobno była dobra. Chyba muszę do niego dzisiaj podjechać i zapytać co wymieniał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na biegu jałowym docisnąć dzwignię lewarka tak jak byś chciał wrzucić bieg bez sprzęgła zobaczysz czy szum ustąpi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na biegu jałowym docisnąć dzwignię lewarka tak jak byś chciał wrzucić bieg bez sprzęgła zobaczysz czy szum ustąpi .

Już tak próbowałem. Dociskałem I, II,IV i wsteczny. Hałas nie ustępuje. Ale jak tylko lekko nacisnę sprzęgło, na tyle lekko że sprzegło jeszcze nie rozłącza a skrzynia dalej się obraca (bo bieg nie wchodzi, a samochód przy próbie wciskania biegu lekko rusza do przodu) hałas zanika. Przy całkiem wciśniętym też jest cisza, dopiero jak je całkiem puszczę z lekkim 0,5-1sek opóźnieniem zaczyna się takie jakby to nazwać: rzężenie/chrobotanie/terkotanie. Nie jest słyszalne w środku auta, ale na zewnątrz słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to sam po wymianie sprzęgła terkotało jakby zębatki dwie o siebie lekko zahaczały, każdy mówił ze to skrzynia wiec wymieniłem :wallbash: i nic nie pomogło wymieniłem sprzęgło jeszcze raz i pomogło , sprzęgło oddałem na reklamacje bo zrobiłem na nim 100km okazało sie ze sprzęgło było wadliwe ale co dokładnie nie powiedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też miałem kiedyś podobnie w oplu i tam to była skrzynia. No ale tam ewidentnie było słychać terkotanie w momencie gdy pracował wałek sprzęgłowy w skrzyni a w momencie jak wcisnęło się sprzęgło było słychać jak ten wałek się zatrzymuje. Tutaj pomimo że sprzęgło się wciska tylko trochę, tak że jeszcze nie rozłącza to hałas już cichnie. Tam przy doświadczeniu z włączaniem biegu jak pisał Uris hałas cichł a tu nie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze jak wchodziłem pod samochód to odgłos dobiegał tez niby ze skrzyni dlatego wymieniłem, ale wymiana nic nie pomogło a każdy załamywał ręce bo sprzęgło nowe itp i została metoda wymień i sie przekonaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenie że to jednak koło dwumasowe które przy lekkim dociśnięciu sprzęgła się usztywnia i przestaje terkotać. Właśnie dużo się pisze o objawach dwumasy przy dieslu a niewiele jak to wygląda przy benzynie. U mnie kompletne sprzęgło czyli tarcza, docisk i łożysko (Sachs) były wymieniane 10tys km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...