Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Kpower i pomiar mocy


lukjar7

Rekomendowane odpowiedzi

też przed chwilą wyskoczyłem na kawałek prostej i oto co wypluło ... :naughty:

160ps305nm.jpg

moment dosyc niski i w wyższych partiach obrotów ale niestety sprzęglo i dwumas z przebiegiem 300 kkm nie daje już rady i niżej sie ślizga :confused4: [a przeżyło już kilkadziesiąt wersji programu :evil:] ...

ważne jest wpisanie wagi auta z kierowcą oraz temperatury otoczenie i ciśnienia atmosferycznego

p.s setup tak jak w podpisie ... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze jest chwila czasu to sie troszke pobawilem ...

lekka korekta programu [zgodnie z wymaganiami panujacymi na forum kreski maja byc idealnie rowne :naughty: ] i dwa pomiary na tej samej drodze tylko raz w jedna raz w druga strone :

pomiar 1.

18600455.jpg

pomiar 2.

12423776.jpg

jak widac pomiary sie roznia ... ale generalnie mozna w duzym przyblizeniu zobaczyc jak rozklada sie moment i moc w aucie ...

p.s musze sie w koncu wybrac na rolki ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sie rozpędziłem,zlogowałem,waga,temperatura itp-ładuję loga ,a tu mi komunikat wyskakuje

"Log-Datei prufen, keine ausreichenden Messwerte oder Spaltenbezeichnung nicht gefunden! Import abgebrochen!"

...czyżby logi benzyn nie banglały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze jest chwila czasu to sie troszke pobawilem ...

lekka korekta programu [zgodnie z wymaganiami panujacymi na forum kreski maja byc idealnie rowne :naughty: ] i dwa pomiary na tej samej drodze tylko raz w jedna raz w druga strone :

pomiar 1.

18600455.jpg

pomiar 2.

12423776.jpg

jak widac pomiary sie roznia ... ale generalnie mozna w duzym przyblizeniu zobaczyc jak rozklada sie moment i moc w aucie ...

p.s musze sie w koncu wybrac na rolki ... :naughty:

Spankej dlaczego mniej kw wyszło ? a njutki poszły w górę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocy nie dotykalem ... takie pomiary tym KPower .... w jednym pomiarze wyszlo 166PS [kompletnie nie realne na tym setupie :evil:] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie bardzo-dwie osoby+ waga auta i wyszło 224 ps na MBC-ustawiony na 0,8 bara w całym zakresie,Tipie,DSIC i podkręcone Lemmiwinksem

a jak wpisałem wagę auta i tylko swoją-już bardziej realne,ale też coś za dużo mi wyszło,jak na "prawie serię"...niuty by się zgadzały z tym,co Vagiem można zmierzyc,ale tyle kuni na MBC?... :mysli:

41039e173283f2cam.jpg

sceptycznie do tego podchodzę,bo nawet drugi raz nie mogę logów tam wkleić...[br]Dopisany: 14 Sierpień 2010, 22:44_________________________________________________jutro sie bryknę,ale wypnę MBC -zobaczymy efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga na ktorej robiles byla rowna ?

u mnie im wiecej wybojow na drodze tym wieksze fale na wykresie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ten software daje tylko orientacyjne dane o mocy i momencie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ten software daje tylko orientacyjne dane o mocy i momencie auta...

innymi slowy ... lekko wróży ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga na ktorej robiles byla rowna ?

u mnie im wiecej wybojow na drodze tym wieksze fale na wykresie ...

właśnie nie bardzo-poszukam coś równiejszego.... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zrobiłem pomiar na równym i o to ,co wyszło

c16ad6e0679c204bm.jpg

a tutaj poniżej seria tzn na seryjnym doładowaniu

7d8bca22da8ad32bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli realnie czy nie ... :wink4:

nigdy nie hamowałem swojego auta na hamowni-ale biorąc pod uwagę to ,co ja przy tym "pogmerałem" to seria taka może być :wink4:

-z ciśnieniem 0,8 bara-mierzyłem niuty VAGiem-wyszło tyle samo,a przecierz ten program bierze pomiar z loga prędkości i obrotów-więc by sie zgadzało...po danych z przepływki-też by wychodziło podobnie-oczywiście nie ma się co podniecać i spinac o 10,czy 5 koników w tę -czy w drugą stronę-po prostu warunki drogowe-to nie to samo,co rolki i pomiar zawsze będzie się troszkę różnił...nawet na normalnej hamowni dopuszczalna jest tolerancja +/-

bo nie za bardzo kumam tych waszych 1.8 T .... :wink4:

to tak jak ja tych waszych 1,9... :polew::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo bede mial dojscie do przenosnej hamowni Dynometa :naughty: to sie porowna wyniki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to taka hamownia nakładana na koło to ona też jest tak realna jak ten cały Kpower, pewien człowiek z Wrocławia robi softy i klientom mierzy swoje dokonania taką hamownią (swego czasu nawet ogłaszał się na allegro, może dalej się ogłasza) Niestety wykresy z hamowni przenośnej w dwóch autach okazały się dość znacznie odbiegające od hamowni obciążeniowej w innej firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...