Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nierozwijajacy sie ani zwijajacy pas bezpieczenstwa kierowcy


stefko25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam do was pytanko -kupilem kilka dni temu autko i okazalo sie ze bylo pukniete ( brak poduszi - zaslepka itp) - na pierwszy rzut oka stan idealny no ale po glebszych analizach wyszla prawda. Fakt ten wlasciwie bardzo mnie nie zmartwil bo autko ma juz swoje lata i mial prawo miec wypadek. Problem mam natomiast z pasem kierowcy - nie chce sie zwijac ani rozwijac . Czy to oznacza ze wystrzelil pirotechniczny napinacz pasa ? - czy mozna ten pas odblokowac ? - a moze nalezy wlozyc nowy pas ? - ewenetualnie jak to zrobic ------------- z gory dziekuje za pomoc - PS - jeszcze jedna sprawa - czy da sie uruchomic klakson w autku skoro mam zaslepke zamiast airbagu ???- Z gory dziekuje za pomoc

* prosimy o stosowanie prefixu właściwego dla pojazdu, o którym piszesz w wątku (prefix uzupełniony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pas do wymiany. pasow bezpieczenstwa sie nie naprawia dla wlasnego bezpieczenstwa.

zakup uzywanych tez nalezy dokonac ostroznie poniewaz moga byc juz wystrzelone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wystrzelone. Rozmawiałem ostatnio z moim znajomym blacharzem który mówił że w niektórych autach są dośc czułe czujniki pasów i nie raz zdarza się tak że nawet przy drobnej stłuczce pasy strzelają a poduszka nie.

Kolega Musashi ma racje na pasachsię nie oszczędza bo mogą ratowa życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pas bezpieczenstwa po wystrzeleniu mozna odblkokowac tak aby sie rozwijal i zwijal ale wrazie W on nigdy nie zadziala , wiec nie masz na co czekac tylko szukaj innego, dobrego "pasa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z pasem kierowcy ale po rozebraniu tych plastików i PRAWIDŁOWYM z :naughty: złożeniu wszystko działa jak ta lala. Główny problem polegał na tym, iż plastik odpowiedzialny za wysokość położenia pasa - chodzi o regulację - nie spełniał do końca swojej funkcji. Także jeżeli ktoś ma problem z nierozwijającym się i nie zwijającym pasem i jednocześnie jest problem z regulacją wysokości pasa to tylko i wyłącznie złe złożenie plastików - 10 minut "roboty" i już ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sako72 mógłbyś dać kilka wskazówek jak rozebrać te plastiki ? Mam tam jakiegoś brzdęczka

:banan3: ,a nie wiem jak sie za to zabrać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na 100 % wystrzeliły pas na allegro kosztuje 100 zł odkręcasz osłonę progu sciągasz osłonę słupka kluczem do kół odkręcasz pas podpinasz zieloną wtyczkę i jest ok a następnie wymieniasz sterownik air-beg albo reset za 250 zł Pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...