Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Klimatyzacja była i chyba się skończyła


przemko201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przeze pół roku po zakupie klimatyzacja działała mi ok jedynie niekiedy niedomagała jak były upały po 30 st. ostatnio po właczeniu klimy po okolo 10 min wylaczala sie sama i juz niemozna bylo wlaczyc a dzis juz calkiem nie da sie uruchomic nie slychac zalaczania sprezarki

dodam ze klima jest nabita pelna

prosze o sugestie od czego zaczac ogledziny

wczesniej vag nic nie pokazywal zadnych bledow

moze dzis podlacze jeszcze i dam znac

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co to według ciebie znaczy, że jest nabita pełna? Bo może była nabita pół roku temu a teraz to już Ne zabardzo, sprawdzałeś, jakie ciśnienie masz na niskim i na wysokim obiegu? Czy jak próbujesz włączyć klimę to pokazuje ci się śnieżynka, chociaż na chwilę? Bo jak dla mnie objawy niedomagania i później stop jest nieszczelność. Może to tylko sprzęgło Klimy, ale wątpię. Zobacz, co klima za błędy pokarze, P.S. można bez VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś padły mi szczotki w wentylatorze i tez niechciała sie włączyć ,ale stawiam na brak czynnika,mozesz sam sprawdzić czy jest dość czynnika ,jak staniesz przed maską z lewej strony chłodnicy od klimy (mniewiecej na środku) jest czujnik ,który ma przejście jak klima jest nabita ,miernik i cheja :>

ps; niewiem czy dojdziesz bez ściągnięcia zdeżaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak była nabita pół roku temu a teraz nie sprawdzałeś to na 95% brak czynnika = nieszczelny układ. Tak na szybko możesz sprawdzić czy czujnik niskiego ciśnienia ci nie rozłącza (tak jest przy braku czynnika) jak go rozepniesz i zewrzesz na krótko (jest koło filtra przeciwpyłowego) to powinieneś dać radę uruchomić Klimę, ale pamiętaj, że Klima na sucho nie pochodzi ci za długo o ile można powiedzieć, że będzie chłodziła :) najpierw popatrz na błędy, jakie Klima wyświetla. Najszybciej bez VAGa

http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a co powiecei na to dzis rano jak jechalem bylo 2-4 stopnie na +

i nie chciala sie zalaczyc klima

ale jak juz wracalem okolo 10 st+ wszystko wrocilo do normy mozna wlaczyc i wylaczyc i dmucha zimnym na LOW

gdzies widzialem na forum ze rocznik 98r wlasnie moj do 5 stopni nie dziala klima

zdziwilo mnie gdyz niekiedy przy mrozie nawet zaczela pracowac

czy to normalne czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa poniżej +5, więc przy mrozie nie mogła działać, uległa by uszkodzeniu, może padł CI termometr (czujnik) i oszukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a co powiecei na to dzis rano jak jechalem bylo 2-4 stopnie na +

i nie chciala sie zalaczyc klima

ale jak juz wracalem okolo 10 st+ wszystko wrocilo do normy mozna wlaczyc i wylaczyc i dmucha zimnym na LOW

gdzies widzialem na forum ze rocznik 98r wlasnie moj do 5 stopni nie dziala klima

zdziwilo mnie gdyz niekiedy przy mrozie nawet zaczela pracowac

czy to normalne czy nie ?

mi tez sie nieraz załączy poniżej 5C

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_klimatyzacja_w_zimieauto-t3267.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...