Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Fotelik samochodowy dla dziecka - CHICCO KEY 1 X-PLUS - opinie


kalik

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem już na forach... Opinii tyle co fotelików na rynku :kox: Ale generalnie jestem już zdecydowany na któryś z tych trzech modeli. tylko który... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj żony :th:

A widzisz, to zadanie spadło na moje barki bo Ona nie podołała... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie są OK i firmowe,myślę że pozostanie estetyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to pewnie tak, ale zapenwe jest jakiś powód że foteliki ,o które pytam, są droższe od konkurencji. Np firma roemer ma naprawdę bardzo wysokie noty w testach bezpieczeństwa i akurat w tego typu rankingach jest :audi: wśród fotelików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam Sobie odpowiadasz na pytanie Jarko :th: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, roemer to B8, a reszta to B7 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko wymieniłes bardzo dobre foteliki i wybór pozostawił bym twemu uznaniu zwracając uwagę juz tylko na szczegóły. Przykładowo skreślił bym fotelik Romer z tej listy (też bardzo mocno brałem go pod uwagę!) ale został zdyskwalifikowany, ma jakies dziwne osłonki na pasach. Dziwna guma kto wie jak się sprawi w przyszłości albo dziecko zacznie się nim interesowac i jeszcze coś tam wyskubie.

Z podanych zdycydował bym sie na Maxi-Cosi ale teraz zauważ ceny....??? CHICCO KEY 1 X-PLUS będzie o połowę tańszy, a nie ma specjalnie co mu zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tego typu fotelikach

Czy jest sens kupować za tyle pieniążków

Generalnie chciałbym cosik dobrego, z górnej półki, żeby mi dla kolejnego dziecka zostało

Dodam, że wszystkie mają bardzo wysokie noty w testach bezpieczeństwa...

I jeszcze gdzieś słyszałem że przed zakupem należy sprawdzić czy fotelik będzie pasował do auta, bo podobno różnie to bywa...

http://www.allegro.pl/item373826074_f...emer_king_ts_plus_9_18kg_philipp.html

http://www.allegro.pl/item370282370_r...rt_plus_9_18kg_isofix_akcesoria_.html

http://www.allegro.pl/item372722050_m...i_fotelik_tobi_pokrowiec_wys_0zl.html

Jestem w posiadaniu Tego 3 modelu, co do wyboru nie miałem wpływu żona wybierała co prawda zastanawiam się czy jest sens kupować taki drogi jak jest taki duży wybór tańszych fotelików na rynku.

Co do użytkowania to nie mam porównania jak się spisują foteliki innych firm, bardzo łatwy montarz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w entliczku pentliczku i oglądałem foteliki - spory wybór mają :th:

http://www.allegro.pl/item375798635_maxi_cosi_tobi_palak_wysylka_gratis.html - coś takiego mi wpadło w oko i chyba się zdecyduję :gwizdanie:

Generalnie z tego co oglądałem to np w recaro nie podoba mi się sposób rozkładania fotelika, jakiś taki dziwny. Roemer - nie ma się za bardzo do czego przyczepić, może kolory nie są za fajne, ale... Jak coś wybiorę to opiszę co i jak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru mam taki sam i kolor jak na ostatnim zdjęciu na samym dole i pałąk też dostałem gratis (dobra zabawa dla malucha) :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko niezły ten fotelik :th: za naszych czasów można było pomarzyć o takim :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za naszych czasów to jeszcze fotelików do aut nie produkowali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :polew: :polew: :polew:

HHahahhahah to sobie pogadaliście :polew: Za naszych czasów to się albo siedziało u mamy na kolanach , albo z głową pomiędzy przednimi fotelami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo między fotelami, albo u taty na kolanach kierowałem :decayed:[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2008, 16:29 _________________________________________________Po baaaaardzo długich namysłach i przemyśleniach zakupiliśmy taki oto fotelik:

http://www.allegro.pl/item376988970_romer_kingplus_roemer_king_plus_2008_kurier1dzien.html

model clara

Wahaliśmy się pomiędzy tym a maxi-cosi tobi. Oba oczywiście mają swoje plusy i zalety, ale w Naszym przypadku zadecydowały kwestie bezpieczeństwa i jakości wykonania nad atrakacyjnym wyglądem :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oklaski: :oklaski: :oklaski:

No tak :polew: :polew: :polew:

HHahahhahah to sobie pogadaliście :polew: Za naszych czasów to się albo siedziało u mamy na kolanach , albo z głową pomiędzy przednimi fotelami :decayed:

ja to siedziałem ale w 300 km ikarusie :polew: :polew: :polew: ale przy oknie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za wiele wątków o fotelikach samochodowych, więc chcę dodać coś od siebie, bo może komuś się przydają moje doświadczenia.

Od siebie mogę dodać tyle, że montowałem na tylnej kanapie (po bokach i na środku) Chicco Key 1 X-Space i muszę powiedzieć, że w B6 daremnie się trzyma. Fotelik ma całkowicie inny kąt oparcia niż kanapa. Fotelik kiwa się również na boki.

Wczoraj testowałem Recaro Young Sport i tutaj mamy pełny profesjonalizm. Po zapięciu 3 punktowym pasem, fotelik tworzy jedną całość z kanapą. Kąt fotelika jest niemal identyczny z kątem oparcia kanapy.

Ten fotelik ma również specjalne klamry dla pasa oraz gumy w miejscach, w których mógłby się ocierać i ślizgać. Jedyna jak na razie wadą tego fotelika jest to, że w pozycji spoczynkowej kąt leżenia jest za pionowy jak dla 9kg dziecka.

Dzisiaj jadę testować Roemer King Plus oraz Maxi Cosi Tobi. Zdam relację później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...