Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kablem zasilającym laptopa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem. Posiadam laptopa firmy Avus, przetarł mi się kabel od zasilacza i raz ładowało baterie raz nie, naprawiłem i jakiś czas było ok jednak teraz, nagrzewa mi się końcówka która wchodzi do laptopa i śmierdzi spalonym plastikiem. Coś tam się pewnie przetopiło :wallbash:

Mam pytanie w związku z tym kablem, wymieniał ktoś z was sama końcówkę czy jednak trzeba kupić nowy zasilacz?

Na allegro nie widzę samych kabli tylko komplety z zasilaczem :disgust:

Proszę o radę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel od gniazdka do zasilacza można kupić wszędzie, ja dokupiłem sobie w Media Markt, czyli taki:

http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-do-notebooka-koniczynka-pl-3pin-i2037545775.html

ale kabel od kompa do zasilacza jest integralną częścią zasilacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć lapka i sprawdx czy to nie w lapku coś sie dzieje a wtyczka nagrzewa sie od tego w środku. Bo jak w lapku to lepiej oddaj komus kumatemu chyba że masz smykałke do elektroniki bo może to gniazdo jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel od gniazdka do zasilacza można kupić wszędzie, ja dokupiłem sobie w Media Markt, czyli taki:

http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-do-notebooka-koniczynka-pl-3pin-i2037545775.html

ale kabel od kompa do zasilacza jest integralną częścią zasilacza

Tak to zauważyłem, jednak ja mam problem z tym kablem który niestety jest integralną częścią zasilacza :wallbash: więc pewnie czeka mnie kupno nowego zasilacza.

Rozkręć lapka i sprawdx czy to nie w lapku coś sie dzieje a wtyczka nagrzewa sie od tego w środku. Bo jak w lapku to lepiej oddaj komus kumatemu chyba że masz smykałke do elektroniki bo może to gniazdo jest do wymiany

Tego się właśnie boję najbardziej :wallbash: w sumie patrząc na to gniazdo to tam nie się co stopić bo jest całe "metalowe" topi się końcówka kabla, wejście do lapka, które już też wymieniałem i może ma nie takie parametry bo z doborem wejścia też miałem problemy i ciężko dobrać idealnie taką samą końcówkę.

Kupię nowy zasilacz i zobaczę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok. Ewentualnie kup sobie jakiś taki uniwersalny za pare groszy do samochodu.

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-uniwersalny-do-laptopa-tanio-i2040596159.html

W razie co będziesz miał taki na wypady a na takim sprawdzisz czy nie będzie sie grzało. Jak będzie ok to wtedy kupujesz oryginalny zasilacz do lapka i sie cieszysz a jak nie to szukasz problemu głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok. Ewentualnie kup sobie jakiś taki uniwersalny za pare groszy do samochodu.

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-uniwersalny-do-laptopa-tanio-i2040596159.html

W razie co będziesz miał taki na wypady a na takim sprawdzisz czy nie będzie sie grzało. Jak będzie ok to wtedy kupujesz oryginalny zasilacz do lapka i sie cieszysz a jak nie to szukasz problemu głębiej.

Bardzo dobry pomysł i pewnie tak zrobię :good: bo nie sztuka "przegrzać" nowy zasilacz :wallbash: dzięki wielkie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok. Ewentualnie kup sobie jakiś taki uniwersalny za pare groszy do samochodu.

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-uniwersalny-do-laptopa-tanio-i2040596159.html

W razie co będziesz miał taki na wypady a na takim sprawdzisz czy nie będzie sie grzało. Jak będzie ok to wtedy kupujesz oryginalny zasilacz do lapka i sie cieszysz a jak nie to szukasz problemu głębiej.

Bardzo dobry pomysł i pewnie tak zrobię :good: bo nie sztuka "przegrzać" nowy zasilacz :wallbash: dzięki wielkie :hi:

:wink4::good:

Co do konkretnego tego zasilacza to popatrz i wybierz który Ci najbardziej będzie odpowiadał bo ten co wstawiłem to dałem pierwszy lepszy jaki znalazłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok. Ewentualnie kup sobie jakiś taki uniwersalny za pare groszy do samochodu.

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-uniwersalny-do-laptopa-tanio-i2040596159.html

W razie co będziesz miał taki na wypady a na takim sprawdzisz czy nie będzie sie grzało. Jak będzie ok to wtedy kupujesz oryginalny zasilacz do lapka i sie cieszysz a jak nie to szukasz problemu głębiej.

Bardzo dobry pomysł i pewnie tak zrobię :good: bo nie sztuka "przegrzać" nowy zasilacz :wallbash: dzięki wielkie :hi:

:wink4::good:

Co do konkretnego tego zasilacza to popatrz i wybierz który Ci najbardziej będzie odpowiadał bo ten co wstawiłem to dałem pierwszy lepszy jaki znalazłem :hi:

Tak, tak wiem bo jak patrzę na te końcówki nawet w tej aukcji, którą podałeś to mnie ściska w środku, jest tyle opcji, że ciężko dobrać idealną końcówkę :disgust:

Trzeba wejść w etke i dobrać po numerze lapka :polew::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 % masz uszkodzone złącze zasilania. Podejdź to jakiegoś serwisu komputerowego, niech sprawdza Ci na serwisowym uniwersalnym. Ale jeśli końcówka się grzeje to uszkodzone jest złącze. Trzeba poprawić luty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 % masz uszkodzone złącze zasilania. Podejdź to jakiegoś serwisu komputerowego, niech sprawdza Ci na serwisowym uniwersalnym. Ale jeśli końcówka się grzeje to uszkodzone jest złącze. Trzeba poprawić luty. Pozdrawiam!

Tak kolego masz rację, jestem właśnie po naprawie, zruszył się ten bolec w gnieździe zasilania, naprawili mi to ale niestety musiałem też kupić nowy zasilacz bo stary się już nie nadawał :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...