Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALL B6] Wymiana głośników - średnice - dystanse


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Troszkę się naszukałem i prawie wszystko do B5 a do B6 mało. Mam kilka konkretnych pytań. Chcę zmienić głośniki. Jakie rozmiary są fabrycznie zamontowane? Średnica i głębokość montażu, przód dolne i górne (wysoko tonowe) tył w drzwiach. I poradźcie czy to mi się przyda http://www.allegro.pl/show_item.php?item=336884300&msg sprzedawca pisze, że są odpowiednie zarówno na przód jak i na tył. Czy kupując te dystanse faktycznie przykręcę w miejsce fabrycznych i załatwione mogę dokręcać głośniki w rozmiarze 165mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse są ok i są potrzebne ale i tak nie obędzie się bez silikonu ewentualnie będziesz musiał odkleić uszczelkę z plastikowych dystansów w ori głośnikach (powierzchnia nie jest idealnie równa) . Ostatnio montowałem z przodu u siebie hertza esk 165 i ładnie sie wpasowały i grają też super ( plus wygłuszenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem radio Alpine 9887R i po podłączeniu wiadomo, seryjne głośniki nie dają rady.

Chciałbym zakupić głośniki, które odbiorą w pełni moc tego radia, bo nie chcę inwestować we wzmacniacz.

Zainteresowały mnie głośniki Hertz DSK 165mm, ale zauważyłem również, że na allegro można znaleźć Hertz HSK starszej generacji w prawie identycznej cenie co DSK.

Wiem, że HSK dla takiego radia to zakup na wyrost, ale w sytuacji kiedy nie chcę się bawić w profesjonalne wygłuszanie to chyba dobre rozwiązanie?

I teraz moje obawy:

1. Głębokość montażowa HSK to 66 mm, czy na dystansach MDF zmieszczą się do tyłu i do przodu?

2. Wersja HSK ma bardzo duże zwrotnice, czy będzie możliwość schowania ich pod boczkami z przodu i z tyłu?

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to 66mm powinno Ci wejść tylko pewnie najwyżej bedzie trzeba coś pokombinować z dystansami, co do zwrotnic to na pewno znajdzie sie jakieś wolne miejsc z przodu jak i z tyłu w drzwiach tylko trzeba popatrzeć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pewnie najwyżej bedzie trzeba coś pokombinować z dystansami

Co konkretnie masz na myśli, że będą miały za małą wysokość?

Bardziej mi chodzi o to że po zamontowaniu całego systemu może się okazać że boczek jakoś oporowo się zakłada albo coś blokuje, lub magnes głośnika blokuje szybe ale jak w b6 jest to dokladnie nie wiem, to sa moje małe doświadczenia po grzebaniu przy b5 w b6 jeszcze się za to nie zabierałem ale podobno wszyscko bez wiekszego problemu pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takim zestawem:

Hertz HSK 165, bo Hertz jest popularną firmą i jak widać sprzedaje się nieźle. Zwrotnica pozwala również obniżyć głośność dla tweeterów. Cena wydaje się być idealna. Tylko czy 66mm wejdzie do przodu (tył raczej wyciszę, bo już gdy je podkręcę to akustyka robi się jakaś dziwna).[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 21:23_________________________________________________Temat jest o All B6, więc może się wypowie ktoś kto montował w B6 i przy okazji zmierzył ile się zmieści? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi bo mam też Hertz 165 ESK ze starego auta i leżą w piwnicy, a w prawych przednich drzwiach mam jeden zwykły głośnik zamiast BOSE (gdzieś wsiąkł w serwisie).

Czy wystarczy że wyjmę te stare i włożę Hertze na dystansach? Czy kabel do tweeterów wystarczy zmostkować z tym do Hertzów (musiałbym rozbroić oryginalne kostki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...