Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spalanie i wskazania FIS'a na wolnych obr.


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiem czy wierzyc we wskazania FIS'a,. Jezdze głownie na lpg, (instalka II gen) czasami podgonie auto na PB. Wskazania FIS'a - srednie to 12,3 l. Głównie w mieście aktualnie jeszcze przy zimowych kapciach 195/60/15. Wynik chyba dobry?

Jednak martwi mnie problem chwilowego spalania. Jak wysoki bieg i nieska predkosc to okolo 6-8l. przy przyspieszaniu wiadomo okolo 24l. i wiecej. Ale rozchodzi sie o to ze jesli silnik pracuje na wolnych obrotach to pokazuje spalanie okolo 11-12 l. !! Czasami mniej czasami znacznie wiecej - tak jakby byly to wskazania sprzed np. zatrzymania sie, badz ostatnio zapamietane.

Czy tak ma byc? Czy mam jakis problem z autem? Przy takich wariacjach efekt jest taki ze wliczane jest to pozniej do sredniego spalania.

Moglby ktos to wyjasnic, ewentualnie cos podpowiedziec? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS w trakcie postoju wskazuje chwilowe zużycie paliwa z ostatnich, bodajże, 300m. tak jest w A4 - B5, B6, podobnie A6 C5,

natomiast jeżeli chodzi o średnie zużycie paliwa jest liczone cały czas , czyli jeżeli stoisz a silnik pracuje na biegu jałowym zużycie paliwa jest doliczane do wartości średniej czyli rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo i z tego co piszesz to masz wszystko ok, po prostu pokazuje ci ostatni zapis, ja też nieraz zapale silnik - tylko że mi pokazuje więcej - i potrafi mi po zapaleniu na wolnych obrotach pokazać 51 l, wszystko masz w porządku, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie bo średnią ci pokazuje dobrą, mój benzyny na średnim pokazuje 11,5 - 12 l. wszystko masz ok tak ma być :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

u mnie wygląda to tak, że po uruchomieniu silnika spalanie chwilowe ma dokładnie taką samą wartość jak średnie.

W trakcie postoju pokazuje mi ostatnią wartość jaka wyświetlała się w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze a jak ma pokazywac jak jest to stosunek zuzytego paliwa do ilości km jak auto stoi nie ma przelicznika proste

km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze a jak ma pokazywac jak jest to stosunek zuzytego paliwa do ilości km jak auto stoi nie ma przelicznika proste

km/h

w innych autach w takim przypadku jest pokazywane spalnie na godzine (l./h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innych autach w takim przypadku jest pokazywane spalnie na godzine (l./h)

W VAG-COMie w blokach pomiarowych też pisze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na postoju pokazuje mi zawsze zuzycie na godzine.

mozesz wkleic fotke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innych autach w takim przypadku jest pokazywane spalnie na godzine (l./h)

W VAG-COMie w blokach pomiarowych też pisze :wink4:

To ile w warunkach temp zewnętrzna 20 stop celcjusza silnik rozgrzany do 90 stopni - TO ILE W AEB LUB INNYCH WYNOSI MNIEJ WIĘCEJ SPALANIE NA GODZINĘ W CZASIE POSTOJU ??? CZY KTOŚ RZUCI JAKĄŚ LICZBĘ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlane spalanie chwilowe na FISe, to tak naprawdę średnie spalanie na przejechanym odcinku chyba 30m.

Po przekręceniu stacyjki pokazywane spalanie chwilowe jest takie samo jak spalanie średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...