Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Problem z mieszanką błąd 17544


romeo22ster

Rekomendowane odpowiedzi

możesz. Wchodzisz w blok 32 w zakładce silnik. Sczytaj te wartości i napisz jakie masz w pierwszym i drugim polu

powiedz mi to ma być na zapalonym silniku na wolnych obrotach??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem skasować check bo mi się świeci , dobrze że powiedziałeś żeby nie kasować. sprawdze wieczorem i dam znać :hi:[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 15:16_________________________________________________

Nie musisz odpalać silnika. Odczytaj wartości na włączonym zapłonie. Tylko nie kasuj wcześniej błędów, bo wykasujesz te wartości.

podłączyłem vaga i takie są wartości , nie kasowałem żadnego błędu:

wazne_sonda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz gdzieś nieszczelności. Bo na wolnych ubogo a pod obciążeniem przelewa. Wykasuj teraz błędy i pojedzij trochę na benzynie wtedy zobacz jakie się korekcje. Jak będą większe od +/- 10 to trzeba będzie szukać dalej. Jak bedą zblizone do zera tak do 6 to regulacja gazu i powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie ja mam ten sam silniczek i gazownie i również wyskakuje mi ten błąd 17544 raz na jakis czas ale ja zauważyłem iz jest to w momęcie gdy na miej jak 1/4 paliwa czy to możliwe??? jeszcze dodatkowo pompa czesto wyje(nie przyjemne jest to wycie ) ale działa poprawnie. planuje wymianę filtra paliwa tylko czekam jak sie ociepli moż eto pomożę pompa była juz wymieniana i ponoć od początku tak wyje :((( czy to możliwe ze ilość paliwa ma wpływ na błąd 17544>???

pozdrawiam colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuszek77 błąd 17544 Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1- mieszanka uboga - b.jałowy wyskoczył mi na PB na wolnych obrotach. Jeździłem cały czas na PB tak jak pisałeś i dzisiaj wyskoczył błąd. "i co teraz"[br]Dopisany: 11 Luty 2012, 09:30_________________________________________________teraz mam takie wartości

sonda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak by coś było nieszczelne to by wyszedł jakiś błąd obstawiam sondę może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że sonda jest nowa :kox:[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 19:02_________________________________________________check wywaliło mi dzisiaj znów na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że sonda jest nowa :kox:[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 19:02_________________________________________________check wywaliło mi dzisiaj znów na lpg

a napewno wszytsko z nia ok?? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też nie pasuje ta sonda sprawdź sondę dokręcenie jej przewody bo coś nie tak, masz katalizator jak nie masz to jak rozwiązany masz problem z check z druga sonda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda dokręcona, przewody ok, katalizator posiadam.

to nie wiem juz sam i bardzo mnie to ciekawi... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ciebie to ciekawi , ja sam już nie wiem co mam zrobić.

Te silniki na lpg tak mają :rolleyes: Albo wywal lpg albo się do takich krzaczków przyzwyczaj :gwizdanie: Obstawiam że po resetowaniu kompa na samej benzynie auto jeździ dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ciebie to ciekawi , ja sam już nie wiem co mam zrobić.

Te silniki na lpg tak mają :rolleyes: Albo wywal lpg albo się do takich krzaczków przyzwyczaj :gwizdanie: Obstawiam że po resetowaniu kompa na samej benzynie auto jeździ dobrze.

Mam ten sam silnik i nie ma problemu czy na gazie i benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak mi się zdaje logi porobić i testy sond jest gdzieś na forum opisane jakie paliwo tankujesz ?

a i jeszcze mi coś przyszło na myśl może instalacja puszcza gaz na benzynie

Też miałem dużo problemów z tym silnikiem tzn z check a to mieszanka na gazie a to katalizator albo pompa wtórnego powietrza a le takiego problemu jak ty to nie miałem że na benzynie i na gazie a pytanko nie wiem czy już się pytałem o sondę jaką kupiłeś firma jaka nasze silniki mają dużo elektroniki i są uczulone na jakieś podróby czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...