Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Auto z pakietem sport/s-line - opony 235/45/17 czy 225/45/17 ?


TS147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie - B6 2.5TDI 163KM z pakietem sport (czyli obnizona + felgi 17'' z oponami 235/45/17+ etc). Skonczyly mi sie letnie 235/45/17 i teraz waham sie czy kupic ponownie 235/45/17 czy moze 225/45/17? Do mojej wersji w oryginale dawane byl wlasnie 235/45/17, ale 225/45/17 korci mnie nizszym spalaniem i pewnie minimalnie mniejszym zmuleniem. 235 to wyglad i minimalnie lepsza ochrona felgi.

Co radzicie? Czy moge w ogole legalnie zalozyc 225/45/17 jesli na drzwiach mam info o 235/45/17? W sumie do A4 225/45/17 tez maja homologacje przeciez?

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro szersze miales, to weższe bez problemu możesz założyć.

Jasne - to nie jest problemem. Waham sie po prostu nad rozmiarem z czysto uzytkowych powodow. ba rozmiary funkcjonuja w A4 B6, wiec oba beda pasowac na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham sie po prostu nad rozmiarem z czysto uzytkowych powodow

Z czysto użytkowych powodów wybrałbym 225, ale ładniej leży 235. Choć, przy 17 calach różnica nie jest strasznie odczuwalna , ewentualnie minimalnie mniejsze spalanie przy jednakowym stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ostrą jazdę po zakrętach to lepiej 235mm. Poza tym trochę lepiej wyglądają, spalanie niezauważalnie wyższe, za to cena pewnie już bardziej odczuwalna. Do normalnej jazdy wystarczą 225mm. I nikt się nie doczepi, chyba że zmienisz średnicę koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ostrą jazdę po zakrętach to lepiej 235mm. Poza tym trochę lepiej wyglądają, spalanie niezauważalnie wyższe, za to cena pewnie już bardziej odczuwalna. Do normalnej jazdy wystarczą 225mm. I nikt się nie doczepi, chyba że zmienisz średnicę koła.

Tylko z tego co pamiętam oryginalna felga Audi ma szerokość 7,5'', czyli przy 235 i ostrych zakrętach trochę jakby się podwijała (takie wrażenie miałem w ostatnich oponach). O dziwo cena 235/45/17 jest NIŻSZA niż 225/45/17 - pewnie z racji popularności rozmiaru.

Którą z poniższych opon byście wybrali?

- Falken 452

- Goodyear EAGLE F1 GSD3

- Uniroyal Rainsport 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mnie pamiec nie myli, to ten model Goodyeara wypadl ostatnio bardzo slabo w testach, gorzej niz Uniroyal.

Ja jezdze na 235/45, fela 17, 7,5" i jest ok. W zime jezdzie na 225/45 na tej samej feldzie i roznica byla odczuwalna glownie w jezdzie typowo miejskiej, koleinach.

Jesli robisz wiecej tras, to ja bym bral 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Uniroyal i powiem szczerze że tak dobrej opony na deszcz to jeszcze nie miałem - polecam - cena tez przystępna :th:

Ale kupiłeś rainsport 1 czy już 2? Jeździłem już kiedyś na Goodyearach F1 GSD3 i było ok, ale aktualnie wychodzą chyba już z produkcji, więc potencjalnie problem z dobraniem 1-2 sztuk później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bardzo przeplaciles za tego uniroyala? Bo skoro nie kupiles u mnie to rozumiem ze przeplaciles. Co do f1 to jest bardzo dobra opona ale wiadomo ma juz pare lat dlatego goodyear zrobil teraz f1 asymmetrica, dzieki ktoremu moze powalczyc z konkurencja. Falken ktorego podales odpada bo juz lepiej kupic ziex 912, oczywiscie wszystko zalezy ile chcesz na opony przeznaczyc pieniedzy napisz do mnie na gg , znajdziemy ci opony ktore na twoja kieszen beda najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...