Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cenzura internetu SOPA i ACTA


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykański rząd doprowadził do zamknięcia dwóch znaczących serwisów internetowych - Megaupload oraz Megavideo. Hakerzy odpłacili się atakami m.in. na witrynę FBI.

Zródło: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/hakerzy_zaatakowali_strone_fbi_zemsta_za_zamkniecie_223083.html

Filmik o SOPA i ACTA

Kolejny link pod którym można poczytać o ACTA: http://narodowcy.net/acta-nadchodzi-atak-internetowej-cenzury/2012/01/20/

A tutaj można zobaczyć cały opis http://prawo.vagla.pl/ << ten link dostępny jest również pod filmem powyżej

Po części zgodzę się z tym rozumiem walka z piractwem itp ale to co robią to już trochę przesada :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym wczoraj i tak na kolejne zamknięte serwisy powstaną nowe. W 2006 roku zamknęli eDonek2000, 2-3 lata później OdSiebie. Raz zamknęli The Pirate Bay, ale nie udało im się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się za bardzo nie przejmuję bo anymouse działa i już zablokowali universal music oraz chyba FBI jakąś stronę, jak hamerykańce przegną z tymi ustawami hakerzy rozpierdolą im większość instytucji, namieszają coś w serwerach i będzie źle.

Teraz zamknęli główną strone policji w nowej zelandii za to że zatrzymali właścicieli megaupload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film o ACTA możemy się dowiedzieć miedzy innymi o tym ze Polska podpisuje ACTA 26 stycznia więcej dowiecie się w filmie i pod opisem filmu są linki strona internetowych ze szczegółami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż to jakiś bullshit jest paliwo po 6 zeta, cenzura internetu :polew: Komuna wraca :polew:

petycja: http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj były takie informacje:

"Odtwarzacze megavideo, videobb i videozer został wyłączony, pracujemy nad nowymi odtwarzaczami."

videozer zastartował dzisiaj rano. Jak to wyjaśnić ? :gwizdanie: może i Megavideo ruszy od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wprowadzanie tego jest przestępstwem, ponieważ łamie konstytucję w prawie o wolności słowa oraz domniemanej niewinności. A wg ACTA każdy użytkownik Internetu jest domniemanym przestępcą i zabiera mu się prawo do wolnej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM CZY POWINIENEM ALE TO NA FORUM OMEGI ZNALEZŁEM

Nie dla ACTA !

Nie dla cenzury internetu !

Polski rząd podpisze ACTA 26 stycznia 2012!

Czym dokładnie jest ACTA ?

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) - Międzynarodowe porozumienie, które już niebawem może zmienić także Twoje życie. ACTA w założeniach ma walczyć z podrabianiem towarów i piractwem. W rzeczywistości sprowadza się do tego, że każdy Twój ruch w internecie będzie śledzony przez dostawcę Twojego internetu oraz rząd, a ewentualne naruszenie (nawet nieświadome) praw autorskich będzie wiązało się z odcięciem dostępu do internetu, oraz karą.

Ponadto Twój dostawca internetu będzie miał możliwość, a nawet obowiązek blokować wszelkie strony na których znajdują się materiały naruszające prawa autorskie. Do takich stron można zaliczyć np. YouTube. To nie przypadek, że do tej pory nie słyszałeś o ACTA. Jej tworzenie jak i podpisanie odbywa się za plecami społeczeństwa.

Już w czwartek - 26 stycznia rząd Polski podpisze porozumienie ACTA.

W poniedziałek przyłączamy się do akcji "Polski blackout przeciwko ACTA !"

Cały poniedziałek (24 godziny) forum oraz strona klubowa będą niedostępne.

Zobaczycie to.. co możecie zobaczyć jeżeli polski rząd podpisze porozumienie ACTA.

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem dziś na amerykańskich stronach, że rząd w USA dał czerwone światło tym zmianom, podobno nie dojdzie do tego cyrku u nich, także i w PL powinno być ok :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...