Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wyciek, chyba ropy


nandoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Ostatnio zlokalizowałem wyciek jakiegos płynu chyba to ropa , okolice to spód auta po stronie pasażera ,są tam takie kratki,jakieś maskownice plastikowe czy cos (jeszcze ich nie demontowałem ) , co to moze byc ???

Coś z chłodnicą paliwa , pęknieta ? jakieś nieszczelności ?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to na 100% chłodnica paliwa.Jest to rurka na powrocie paliwa zgrzana do takiej właśnie blachy perforowanej która znajduje się dokładnie pod pasażerem od spodu auta oczywiście. można próbować kleić ale chyba się nie opłaca . wymiana bardzo prosta ,sporo tylko trzeba śrubek odkręcić gdyż musisz zdemontować całą osłonę po stronie pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ciecz jest tłustawa. Pewnie bedzie trzeba zajrzec głebiej. No i smigam teraz bez klimy.

wachales? najprostszy sposob sprawdzenia czy to olej napedowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ciężko raczej będzie chociaż zobacz tutaj http://www.allegro.pl/item336878280_audi_a4_01_05r_diesel_130km_kompletny_zbiornik.html

normalnie dramat rozcięta na pół, myślę że jak dobrze poszukasz to góra 150,- i raczej nie zwlekaj z wymianą bo nagrzane paliwo,nagrzewa chłodnicę , metal się rozszerza i wtedy dopiero się poci z niej ropka która jak będziesz jeżdził będzie opryskiwać tylne zawieszenie a tam gumy które raczej chyba nie lubią tego.

tak na uwadze zdejm osłony po stronie pasażera to dokładnie zlokalizujesz miejsce sączenia się aby mieć pewność :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przerabiam aktualnie ten sam temat też kilka dni temu zauwżyłem tłuste plamy pod spodem auta i ten sam dylemat kupić w ASO cena kosmiczna okło 600zł czy szukać na ALL znalazłem jedną sztukę po dostawie okazało się że ma mały przeciek choć sprzedawca zapewniał że jest sprawna na 100% i bo jak któryś z kolegów dobrze podpowiedział pod wpływem temperatury metal sie rozszerza a test sprężonym powietrzem nie daje 100% pewności chyba że z zalaną jakąkolwiek cieczą do środka i wychodzi szydło z worka Dla ułatwienia podaje nr 8E0203572E z E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0203572E ELEMENT CHŁODZąCY

ELEMENT CHŁODZĄCY 484.95 591.64 zł 0 2 Dostępne następnego dnia

Dodaj do koszyka

U Gajosa dostępne od ręki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem>

U mnie nowa kosztuje 180e

Choc swoja skleiłem , ale teraz w tylnej czesci jest nastepne jakies mikro pekniecie.

Nie cieknie ale widac, wigoc w tym miejscu.

Bede sie znow bral z jej naprawe jesli ktos chce wskazowke jak namierzyc dokladnie miejsce ciekniecia to proponuje odkrecic obudowe oraz te 3 sruby trzymajace chłodnice.

Wtedy bedzie mozna ja obnizyc jakies 10-15cm.

Dobrze wyczyscic na sucho i owinac ja mocno papierem (toaletowym lub kuchennym)

pozniej odpalic silnik i obserwowac gdzie pojawia sie jakas wilgoc:)

zaznaczuc, wyczyscic i mozna kleic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...