Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ponownie o podświetelniu zapalniczki i schowka


GRAND

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym sie zapytać który konkretnie bezpiecznik odpowiada za podświetelenie zapalniczki.Czy jest to bezpiecznik nr.33??

Czy jeśli sama zapalniczka działa bezproblemowo to powinno także działać podświetlenie??

Dziś wymieniłem żarówkę ale podświetlenie jak nie działało tak nie działa.

Kolejne pytanie które mnie nurtuje to czy za podświetlenie schowka i zapalniczki odpowiada ten sam bezpiecznik??

W schowku światło mi też nie działa a żarówka jest na bank dobra.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do schowka bylo na forum, podswietlenie dziala kiedy sa wlaczone swiatla przynajmniej pozycyje, co do zapalniczki podswietlenie dziala z podswietlenim deski rozdzielczej jak i przyciskow czy klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli zapalniczka działa prawidłowo czyli podgrzewa to i podświetlenie tez powinno działać tak??

Nie , to oddzielnie dziala. Zobacz czy zarowka sie nie spalila , bo jesli podswietlenie deski dziala prawidlowo , A podswietlenie zapalniczki jest polaczone z oswietleniem deski to bezpiecznik jest dobry.

U mnie bylo tak, ze raz podswietlenie dzialalo raz nie , a odpowiedzialny za to byl kabelek od podswietlenia , ktory sie przetarl i nie laczyl zawsze , moze u ciebie jest to samo ale sie juz calkiem przerwal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli zapalniczka działa prawidłowo czyli podgrzewa to i podświetlenie tez powinno działać tak??

Absolutnie nie - zapalniczka to grzałaka o dużym oporze więc potrzebny jest prąd o wyższej wartości A niż w przypadku oświetlenia. Widać to w bezpiecznikach oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza się,przecież to logicznie.

Wczoraj sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są OK. Sprawdzałem tez prąd we wtyczce.Do zapalniczki prąd dochodzi a do podświetlenia nie. Nie mam też prądu w w podświetleniu schowka.

Chyba bez wizyty u elektryka sie nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też się zająłem tym samym problemem w moim aucie, mianowicie :

-światła w zapalniczce nie mam

-w schowku światło się nie świeci ale żarówka dobra jest

Wklejam fotke moich bezpieczników jakie mam wpięte, może komuś to pomoże w zdiagnozowaniu problemu :)

p1010990rx6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzcie czy czasem wlacznik do swiatla w schowku sie nie odlaczyl albo cos innego sie z nim nieporobilo. Odczepcie zaslepke taka sama jak jest przy bezpiecznikach ale z drugiej strony auta i tam jest mechanizm ktory zalacza swiatlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlenia zapalniczki to żarówka która podświetla znajduje się w popielnice.Ona podświetla zarówno popielniczkę (przy otwarciu)jak i zapalniczkę.Należy wyjąć popielniczkę która jest na zatrzaskach i będzie widoczna żarówka.Jak nie miałem podświetlonej zapalniczki też dochodziłem co może być aż rozebrałem i okazało się ,że jedna żarówka podświetla dwie pozycje zapalniczkę i popielniczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o poswietleniu schowka bylo juz, zobacz czy sie swieci w srodku na wlaczonych swiatlach postojowych, a co do zapalniczki to jak kolega wyzej wsponial, trzeba wyjac i zobaczyc zarowke czy nie jest spalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...