Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Co sądzicie o tych felgach ? Czy warto to brać ?


Bartek85

Rekomendowane odpowiedzi

Wzór felg ładny ale szlag wie jak z ich jakością... ja tam jestem zwolennikiem ori felunku :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Wzór ładny. Bedzie pasowało do B6

Firma nieznana, pewnie jakaś chińszczyzna ale cena też kusząca.

Panowie nie przesadzajcie z tym ze wszystko co nie ori to szajs który się pognie. Wszystko da się zniszczyć jak się chce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co krzychuzzz wiadomo ze nie wytrzymaja 10 - 15 lat i nie beda az tak trwałe jak ori ale sadze ze za taka cene mozna je kupic co do wzoru całkiem ladne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu przy tym temacie zadam może głupie pytanie, ale nie wiem jaki jest rozmiar otworu na piastę? mam A4 1.9 TDI AVF 131 PS avant 2004 r.[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2008, 23:43 _________________________________________________pytałem się o te felgi i mam takie informacje:

szerokość felgi 8J

ET 35

otwór centrujący 69 mm

czy warto to brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pierwsze co jak kupujecie felgi - patrzcie zeby miala jakas homolgacja TÜV lub znaczek E, jesli nie ma to najlepiej niekupywac, oznacza to ze nie miala zadnych testow lub ich nie przeszla, wiem jak sie testuje felgi i jakie zagrozenie stwarza jakis shit na osi. Pamietajmy ze felgi to nie tylko wyglad ale tez bezpieczenstwo, co do felg audi ori to wiem ze naleza do czolowki jesli chodzi o wytrzymalosc, wytrzymuja wiecej jak inne, naprwde duzo wiecej.

Nigdy nie kupilbym felg bez zadnych homologacji lub tüvu to grozi tym samym co kupienie opon z najnizszej polki. Sprawa wyglada tak wpadasz w dziure przy 170km/h dobra felgsa nie peka tylko sie gnie i puszcza pomalu powietrze, zla felga potrafi sie nawet rozleciec....czym to grozi nie musze mowic.

Wszystkie felgi z homologacja przechodza testy uderzeniowe, bez homologacji nie wiadomo - jak sie zachowa -czy warto ryzykowac za pare zloty????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakaś chińszczyzna i wolałbym dołożyć na fele kosztem opon. Dobre używane opony zniosą więcej niż jakaś nowa tanizna.

Felgi najlepiej europejskich producentów - mają chyba wszelkie możliwe atesty.

Zna ktoś może z doświadczenia te marki? Ciężko mi się czegoś dowiedzieć od użytkowników. Te drugie wzbudzają chyba większe zaufanie.

http://www.allegro.pl/item337195106_nowe_felgi_dezent_v_dark_7_0x17_super_f_vat.html

http://www.bazafelg.pl/oferta.php?op=pro&id=1183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak...W sobotę chcę je kupić.

Ale zanim to uczynię usiłuję się dowiedzieć czegoś nt wytrzymałości tych felg. Nikt nic nie słyszał o jednych bądź drugich?

Wierzę że są mocne, szczególnie TSW, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakaś chińszczyzna i wolałbym dołożyć na fele kosztem opon. Dobre używane opony zniosą więcej niż jakaś nowa tanizna.

sorry za OT .. słowo komentarza.

wydaje mi się że Twoje bezpieczeństwo jednak w większej mierze zależy od stanu i jakości opon niż felg ( pomijam skrajności )

IMO - opony sa najważniejsze , potem felgi i ich wygląd etc.. Nie można się z tym chyba nie zgodzić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można.

W starciu z dużą dziurą - a takich jest mnóstwo - czy to nowa czy używana markowa opona pęknie.

Wolę mieć "tylko" pękniętą oponę i skrzywioną felgę niż pękniętą oponę i pękniętą felgę.

IMO - dobre felgi są najważniejsze. Chińskie się nie kwalifikują... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można.

W starciu z dużą dziurą - a takich jest mnóstwo - czy to nowa czy używana markowa opona pęknie.

Wolę mieć "tylko" pękniętą oponę i skrzywioną felgę niż pękniętą oponę i pękniętą felgę.

IMO - dobre felgi są najważniejsze. Chińskie się nie kwalifikują... :thumbdown:

Adams ale codzienna jazda to nie tylko wypadi z dziurami - na mokrej nawierzchni nawet dobra markowa opona ale używana (utleniona, niski bieżnik etc ) nie będzie już tak wydajna jak nowa. I mimo dobrej felgi wylecisz z drogi.

OK. Żeby nie ciągnąć OT podsumuje to tak - na dobrą felge ( najlepiej OOOO ) zakładac dobre opony - nie ma co oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...