Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek spod uszczelki miski i pokrywy zaworów


rookie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

lekko wycieka mi olej spod pokrywy zaworów i miski olejowej. Czy powodem może być zapchana odma czy coś innego? Oleju mi jako tako nie ubywa. Zauważyłem, że rano w garażu 10*C lekko mi dymił na biało. Zaznaczam że mam stan oleju ponad maksimum i podejrzewam że spala ten dodatkowy olej, ale czekam na wasze sugestie.

przebieg 210 tys. olej Castrol Magnatec Diesel 10W 40 + ceramizer LM, filtry nowe

Pozdrawiam forumowiczów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymając stan oleju ponad maksimum skracasz żywotność uszczelek

o ile ta pod pokrywą zaworów to pikuś, to z wymianą tej nad miską olejową jest już duuuużo zabawy

mega problemy mogą się zacząć, gdy przestaną trzymać uszczelniacze wału korbowego...

olej ponad stan to zło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzeje kotleta :)

Czy żeby wymienić te gumki pod śrubami mocującymi pokrywę zaworów trzeba sciągać pokrywę ? Nie chciał bym jej odciągać bo pod pokrywą nie ma wycieku a leje mi się z tych dwóch gumek pod śrubami mocującymi.

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic sam zestaw uszczelek na szpilki w komplecie beda 3szt małe - przychodza na szpilke pod pokrywe a duze 3szt po pokrywki mocujace czyli na pokrywę... te uszczeleczki firmy erling sa do bani trzymają zaledwie kilka dni i ponowny wyciek. kupowałem 3 komplety się wkurzyłem i posmarowałem -mam taka specjalna masę uszczelniającą do silników i nią posmarowałem skręciłem i już 4ty miesiąc susza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi warsztat wymienial uszczelke z pod pokrywy zaworow 3 razy i dopiero teraz nic nie cieknie. polskie matoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo sam wymieniłem pod miską i pokrywą , wiem że jest wymieniona i jest ok. Stan oleju utrzymuje na3/4 wskażnika bagnetu. Miska to wyzwanie , powodzenia. Pozdrawiam. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mi wmawali ze jak bedzie dalej cielko to bede musial nowa pokrywe kupic hehehe. Ktos mi powie po jaka cholere dawaja nowa uszczelke plus jakas paste(zapomnialem nazwe) moim zdaniem to wlasnie oni sami utrudnaija sobie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...