Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AEB B5] Nie działa część podświetlenia przycisków


Grzechu83

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że po załączeniu świateł mijania lub pozycyjnych nie załącza się podświetlenie od przycisków odparowania tylnej szyby, świateł przeciwmgłowych (x2) i regulacji kąta nachylenia świateł. Sprawdzałem bezpieczniki - wszystkie sprawne i na miejscu. Dodam, że przycisk od świateł awaryjnych ma to podświetlenie sprawne. Sprawdziłem czerwone diody odpowiadające za to podświetlenie i działają. Dodam jeszcze, że po załączeniu którejś z funkcji diody sygnalizujące jej działanie załączają się normalnie.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciski sa podswietlone z zegarow, tylko nie pamietam jak idze dokladnie instalacja, ale na bank to jest ta sama co podswietla klimatronik (przyciski) i zapalniczke czy wspomniane wyzej przyciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk awaryjnych jest podświetlany po załączeni zapłonu. Faktycznie szukałbym przerwy w wiązce podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w przycisku trzy diody. Jedną czerwoną, która wg mnie odpowiada za podświetlenie i nie świeci po załączeniu pozycyjnych/mijania (bo jest na czerwono, sprawdzałem ją i działa) i dwie białe, które podświetlają trójkącik oznaczający załączenie funkcji (te działają). Pod tymi dwiema jest oprawka, ale jest pusta. Może ktoś mi powie po co jest ta pusta oprawka? Jest ona szersza niż te na diody. Wygląda jak na żaróweczke.[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2008, 09:47 _________________________________________________Kurcze. Jeśli chodzi o podświetlenie klimatronika to jest tylko podświetlenie wyświetlaczy. Nie ma podświetlenia przycisków. Rozbierałem go, aby usunąć mruganie symboli (dzięki postowi jednego z kolegów w temacie zrób to sam :>) i sprawdziłem żarówki od podświetlania przycisków - są sprawne. Wynikałoby z tego, że nie jest podane napięcie na oświetlenie przycisków również w klimatroniku. Musze jednak sprawdzić wszystkie przewody, które tam idą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś może gdzies ten przewód odpowiedzialny za podświetlenie przyciskow, bo ma dokladnie ten sam problem, czyli brak podświtlenia trzech włączników (regulacja świateł, ogrzewanie szyby, przeciwmigielne), brak podświetlenia przycisków od klimy i zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wymianie konsoli środkowej też dotknął mnie ten problem. Nie mam podświetlenia zapalniczki i włączników: ogrzewania tylnej szyby, światła przeciwmgielnego, ustawienia reflektorów. Jak sobie Koledzy z tym poradziliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...