Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Hold Assist ( AHA)


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie odgrzeje troche kotleta , nabyłem  wtym miesiącu audi a4 b8 2014r z usa 2.0tq na wlepie mam 1at tyle że mam system odpalania z guzika , czy system auto hold zadziała w moim aucie ? troche poczytałem i komuś sie to udało zrobić ale nie jest to takie proste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego.

Jest 1AT to musi działać.

W USA po prostu totalnie tego nie montują bo amerykanie by zgłupieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego :P  a powiec dużo jest dodatkowych kabli do podpięcia do auto hold podświetlanie sygnał do pompy abs +  - i coś jeszcze , na takich technicznych schematach sie nie znam za bardzo a żadnych zdjęć opisu który pin gdzie nie znalazłem , dodam ze dziś podłączyłem guzik audi drive select i działa i guzik i w mmi zmiana trybów jazdy i jakieś tam dodatkowe kodowania udało mi sie powłączać , pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2017 o 20:26, daniell-gda napisał:

Pompa od Quattro pasuje do przedniego napędu ?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, z innej beczki pytanie - w przypadku posiadania automatu - jak system jest aktywny i auto stoi na biegu, to światła STOP się nie świecą - przynajmniej w przypadku mojego "polifta". W Golfie MK7 GTI z tym samym systemem ze skrzynią DSG, światła STOP świecą się zawsze kiedy auto stoi na biegu zblokowane przez AHA. Czy ten "ficzer" jest jakoś kontrolowalny z poziomu adaptacji/kodowania sterownika?

Edytowane przez was002
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To siedzi gdzieś głębiej chyba. Faktycznie we wszystkich nowszych autach VAG stopy się już palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie ruszyło. Pompa ABS - 8K0 907 379 AA  - ESP 8K0 614 517 BP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2017 o 17:04, Vassyli napisał:

U mnie niestety nie ruszyło. Pompa ABS - 8K0 907 379 AA  - ESP 8K0 614 517 BP

 

 

Ja wczoraj wymieniłem pompę miałem właśnie taką jak Ty zmieniłem na 8K0 907 379 BT

Audi Hold Assist ( AHA)   działa bez problemu 

RKA czyli TPMS               działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za pompę ? i jaka procedura wymiany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Czytając wątki jest szansa ze mając 1AS na wlepce będzie działało mi aha?? W pn podłączę się pod kompa żeby sprawdzić jaki mam sterownik ABS

Jest ktoś komu zadziałało mając na wlepce 1AS???

Mam start stop

Chciałbym sobie to założyć

Czy jeżeli sprawdzę kodowanie i przyjmie mi kodowanie to mogę być pewny za zakładając przycisk i piny wszystko zadziała?????

Dzięki za odpowiedzi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie może coś poradzicie,  mianowicie po zamontowaniu przycisku, kodowaniu i montażu okablowania według schematu (sprawdzane kilka razy) po zapłonie ciągle podświetla się przycisk A. System nie działa a w sterowniku błąd 03253-przycias AUTO HOLD (E540) zaciął się. Pomyślałem ze może przycisk uszkodzony więc kupiłem drugi. Sytuacja ta sama. Dla pewności podrzuciłam od znajomego taki który u niego działa i dalej lipa. Gdzie szukać? Jakieś pomysły?

Poradziłem sobie. Sprawdziłem jeszcze raz kolejność pinów i najprawdopodobniej nie łączyły jak należy we wtyczce ABS (piny odzyskiwałem ze starych wiązek). Wymieniłem na nieco dłuższe i jest ok.

Edytowane przez krzysiek735
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam u siebie przycisk od AHA, ale niestety nie działa. Wszedłem do sterownika ABS, opcja AHA odznaczona, chciałem puścić kodowanie, ale nie przyjmuje. Ktoś wie o co może chodzić? 

Możliwe, że wymienili w serwisie pompe ABSu na taką która nie obsługuje AHA? W historii z ASO nic na ten temat nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany 8K0 907 379 BH zadziała?????????????? bo na pierwszej stronie ani w całym temacie nie doczytałem o takim sterowniku????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze trzeba sprawdzić czy przyjmuje kodowanie :hi:

Albo Programem ETKA ktorym  jest w dziale czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo dziś montowałem AHA w A4 2013 r wszystko działa nie ma błędów tylko nie świeci mi się dioda na przycisku czy system jest aktywny czy też nie. Bezpieczniki sprawdzone wyczytałem że pin 16 w ABS ma być w 32 pin wie ktoś ??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...