Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziwny szum po zmianie opon


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zmieniłem zimówki "15" na letnie "16" przy prędkośći ok 35 km/h słysze dziwny szum i delikatne walenie tak jak bym kapcia złapał(napewno nie zwiazane z silnikiem bo jak wrzuce na luz to jest to samo) powyżej 40 już nic nie słychać, jak jeżdziłem na zimówkach to czegoś podobnego nie uświadczyłem, czy może to mieć cos wspólnego z geometią czy może oni żle koła wyważyli??

Pozdrawiam[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 18:40 _________________________________________________Chciał bym dodac że odrazu przy wymianie opon , w wyulkanizacji powiedzieli mi że moje stare letnie opony sie nie nadają, i kupiłem u nich komplet za 400 zł 16, 215/55 , może mi lipne oponyy wcisneli, jest jakiś sposób żeby sprawdzic wizualnie czy sa dobre??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Wizualnie to mozesz zauważyc mechaniczne uszkodzenia lub naprzykład jakąś "bulwe" na oponie ewentualnie to czy bieżnik jest wszędzie równy.

Wyważenie raczej odpada bo niewyważone koło ma tendencje do "bicia" przy wyższych predkościach.

Geometria nie ma tu nic wspólnego.

Jedyne co wydaje mi się podejzane to cena za komplet 16". Nikt przy zdrowych zmysłach a tymbardziej prowadzący zakład wulkanizacyjny nie sprzeda dobrego kompletu za 400zł.

Podejżewam że wcisneli Ci jakiegoś gniota. Napisz co to za opony (firma)

Sprawdz jeszcze czy nie uszkodzili Ci w jakiś sposób nadkola. Może jakiś plastik ociera o oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Możesz zrobić jeszcze tak że zamień na szybko koło które szumi (przód z tyłem) albo załóż zapas. Jak dalej będzie to samo to wiesz ze to nie wina opony.

Uwierz mi że wizualnie cięzko ocenić czy opona jest ok.Kiedyś kupiłem komplet używek.Zjeździłem chyba z pięc zakładów i każdy pukał się w głowe i pytał czy życie mi nie miłe i że chyba żartuje że chce to założyc a na moje oko były ok. Dopiero jak "fachowiec" pokazał mi co jest nie tak pojechałem do sprzedawcy pokazałem co mi sie nie podoba a ten bez słowa wyjoł kase z kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon sam nie ocenisz - tym bardziej, ze sie na tym nie znasz.

Kupiles komplet Pirelli za 400zl, wiec co sie dziwisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam letnie opony Pirelli w rozmiarze 205/55/16 i gdy je miałem założone w ubiegłym sezonie to w trakcie jazdy wystepowało takie charakterystyczne człapanie. Wydawało mi się, że wina jest w prawym kole i może być to rozwarstwienie. Po zmianie na kupione nowe zimowe problem ustał. Teraz po zmianie na letnie założyłem najpierw ojca fuldy i była cisza lecz gdy tylko założyłem moje pirelli to problem natychmiast się pojawił. Podczas próby wyważenia gość odrazu stwierdził, że opony muszą być po awaryjnym hamowaniu i nie ma sensu ich wyważać lecz musze szukać dwóch opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 400zl wcisnali ci uzywki, sprawdz date produkcji na oponie moze juz sie nadaja tylko na podklad pod autostrade. Najlepiej jedz do wulkanizatora ktory ci to zakladal i powiedz mu o problemie, jesli gosc dba o interes to zalozy ci inne i zobaczysz czy problem zniknie, esli nie to goscia skonczymy na forum a ty bedziesz mial nauczke jako kolejny, ze uzywek sie nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyząbkowane opony od hamowania, mam ten sam problem,(opony mam od nowosci moze z 40 tys przelotu) opony mają bieżnika z 5 mm i ze względu na huk nadaja sie do ... a może ktoś chętny, tanio sprzedam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma jakiegos strasznego huku ale cichutkie nie sa faktycznie.

Wczoraj wracajac z warszwy przy wiekszej prędkosci słysząłem metaliczny pisk, jak zwalniałem on znikał ( a wtedy padal deszcz:)) Dzis rano (deszcz już nie padał) nic nie słyszałem. Czy to mogło być spowodowane deszczem czy może klocki przycieraja albo łożyska sie walą,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...