Skocz do zawartości
IGNOROWANY

---Jak Przygotowac Auto Do Długiej Drogi? ---


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Gorąco

Zbliża sie wielkimi krokami koniec semestru letniego co umnie łączy sie nieodzownie z wyjazdem za zagramanice po obcą walutę.

W tym roku postanowiłem wybrac sie do Szwecji.

W związku z tym że z Zamościa trzeba tarabanć przez Polskę całą a potem jeszcze w Szwecji dojeżdżac 20 km do pracy , chciałem żebyście mi podpowiedzieli na co mam zwrócic szczególną uwage przy przygotowaniu auta do drogi aby jak najbardziej zminimalizowąć ryzyko wysrania sie czegokolwiek co pokrzyżowałoby plany wyjazdu.

Moze ktoś był lub jest w Szwecji i podpowie coś dotyczącego przepisów w tym kraju

Co warto ze sobą wziąć?

O czym pamietać?

dzieki za jakiekolwiek odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem czasem 4 razy w miesiącu w Szwecji,zawsze przyjeżdzam tu samochodem. Właśnie teraz też jestem.

Hmmm, przepisy, przedwszystkim światła całą dobę, cały rok, na autostradzie ograniczenie do 110 km, czasami do 120 km. Pasy bezpieczeństwa wszystkich uczestników podróży, na to też uczulam.Uczulam rówenież jazde na kacu, często rano jest dmuchanie, dopuszczalne 0,02 %

Autostrady i drogi są bezpłatne, płaci się jedynie za przejazd do Szwecji tunelem i mostem nad cieśniną Oresund.

W terenie zabudowanym 50 km na h, poza terenem 70 km na h.Na drodze ekspresowej ograniczenie do 90 km.

A jak auto przygotować, olej wymień jeżeli ci nie zostało dużo do wymiany, podobnie rozrząd, posprawdzaj zawieszenie i płyny filtry. Czasami za wjazd na np sprawdzenie zbieżności to koszt ok 400 zł. Miłego podróżowania. Do jakiego miasta jedziesz? Ja jestem w Goteborgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ostrych przepisach ruchu drogowego słyszałem i oczywiscie sie do nich dostosuje.

Z alkoholem nie bedzie problemu.

Właśnie jestem w trakcie przygotowania auta do drogi

5000 temu szarpnąłem sie na wymiane rozrządu

ostatnio klocki hamulcowe

a dziś zmieniłem oliwe

Fajnie że napisaliscie o tym pasach dla każdego pasażera ( jedziemy w trójke) "przezorny zawsze ubezpieczony"

Bedziemy pracować 15 km od Malmö

[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2008, 16:25 _________________________________________________dopowiem jeszcze ze dzis usłyszałem w radiu (radio zet) że do szwecji nie wolno jechac z trzecim swiatłem stopu :blink:

Moze ktos coś o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym 3 światłem stopu też pierwsze słysze chociaż w szwecji już 4 latka pracuje, chyba że jakieś nowe przepisy weszły, do tego co napisał marcin j. dodam jeszcze że dokument tożsamości min DOWóD OSOBISTY a mile widziany paszport twój i wszystkich w aucie !! tak dla pewności. bez dokumentu tożsamości bardzo szybko sie możesz znaleść w Malmó za kratkami jak mój kumpel. ja pracuje 40 km za Malmó w m. LANDSKRONA

POWODZENIA żYCZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...