Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nie wykrywa interfejsu w VCDS


ptaku999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem ten kabel http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-vag-kkl-obd2-obdii-usb-kb1-i2042115459.html i mam z nim nastepujacy klopot. Po zainstalowaniu sterownikow USB a nastepnie programu VCDS podczas testowania portu wyskakuje mi komunikat "Stan portu OK interface nie wykryto". Próbowałem na róznych wersjach VCDSa i VAG-COMa oraz dwoch rodzajach steronikow USB. Czy ktos moze mi pomoc w tej kwesti czy moze kabel jest uszkodzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to nie jest chyba oryginalny kabel vcds?

ja bym na twoim miejscu zgłosił sprawę do sprzedającego i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag com 409.1 ? Sprzedajacy podesłal linka wlasnie do VCDSa najnowszego ze z nim ma niby dzialac :) Kabel jest na chipie FTDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to nie wiem, ale za 30 zł oryginalny vcds? hmm w sumie aż tak głęboko nie siedze, ale wygląda mi na to że jest uwalony tak jak klony, też miałem kiedyś tak, że go widział komp ale nic nie obsługiwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to nie wiem, ale za 30 zł oryginalny vcds?

nie rób sobie obciachu :gwizdanie: Jest tyle na forum o kablach i nawet forumowicze mają do sprzedaży "vdcs" a ty kupujesz jakieś gówno na allegro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to nie wiem, ale za 30 zł oryginalny vcds?

nie rób sobie obciachu :gwizdanie: Jest tyle na forum o kablach i nawet forumowicze mają do sprzedaży "vdcs" a ty kupujesz jakieś gówno na allegro :)

obciach to moze ty sobie robisz ja tylko pytam jaki program moze wspolpracowac z tym kablem i tyle. To jaki kupilem czy moze jak go zdobylem to sprawa nie wazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to nie wiem, ale za 30 zł oryginalny vcds?

nie rób sobie obciachu :gwizdanie: Jest tyle na forum o kablach i nawet forumowicze mają do sprzedaży "vdcs" a ty kupujesz jakieś gówno na allegro :)

obciach to moze ty sobie robisz ja tylko pytam jaki program moze wspolpracowac z tym kablem i tyle. To jaki kupilem czy moze jak go zdobylem to sprawa nie wazna.

Porządny sprzedawca powinien dać cie kabel z oprogramowaniem a nie po zakupie zakładasz temat i prosisz o pomoc.Pisz do sprzedającego :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale napisale ze nie daje plyty bo niby wysyla linka z oprogramowaniem ktore dziala a wiem napewno ze nowy vcds nie zadziala na tym kablu. popróbuje na jakich starych wersjach moze ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aucji sprzedawca Ci napisał:

"Interfejs diagnostyczny Obd2 USB KKL + VAG-COM Release 704"

więc spróbuj tą wersje 704 i niżej jeżeli nie pójdzie znaczy że coś z kablem jest nie tak. Sprawdź jeszcze ustawienia portu COM w kompie jak i samym programie.

sprawdź " Polski Vag 4.9, VVTool lub vag-com311-2 te wersje powinny na tym kablu działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aucji sprzedawca Ci napisał:

"Interfejs diagnostyczny Obd2 USB KKL + VAG-COM Release 704"

więc spróbuj tą wersje 704 i niżej jeżeli nie pójdzie znaczy że coś z kablem jest nie tak. Sprawdź jeszcze ustawienia portu COM w kompie jak i samym programie.

sprawdź " Polski Vag 4.9, VVTool lub vag-com311-2 te wersje powinny na tym kablu działać.

ok, a test portu nalezy przeprowadzac na wpietaj wtycze i przekreconym zaplonie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że ten kabel to będzie jakies gówno, pamiętam swojego czasu 704 chodziły po ponad 200 zł i to klony, jakiś facet sprzedawał na forum a gdzie ori

co do twojej odpowiedzi to nie koniecznie bo jak masz podpiete tylko pod usb to ci wykryje i napisze że nie masz podłaczonego fejsa to auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kabla za taką cenę to sobie zainstaluj vag com 312 lub co najwyżej 409. Może przez instalację nowego VCDS już zdążyłeś go uwalić. Pod jaką nazwą go wykrywa w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel udalo sie uruchomic na vag-com 409-1 i wersjach nizszych. Dziwne jest natomiast ze podczas zapuszczenia np auto scana pominal mi polowe testow jak wybralem audi a4 b5. Nastepna dziwna rzecza jest to ze przy tescie kompatybilnosci pokazuje mi ze auto nie jest kompatybilne z OBD-II natomiast jak podpialem passata z 2004 roku to juz pokazal ze auto jest kompatybilne. Czemu moja a4 nie jest kompatybilna ? Czy to wina wieku ? 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...