Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno aparatu - lustrzanki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Jak w temacie zamierzam kupić lustrzankę. Problem tkwi w wyborze - tyle ile modeli dostępnych na rynku tyle też opinii na temat wyboru :(

Aparat ma służyć do nauki ponieważ dopiero teraz zaczynam przygodę z fotografią ale też musi posłużyć przynajmniej przez najbliższe 3-4 lata.

Co do rodzaju wykonywanych zdjęć to głównie nastawiam się ku krajobrazowym więc myślę, że KIT-owy obiektyw wystarczy (na początek).

Zastanawiam się nad nabyciem czegoś z Nikona lub Canona. Kwotę jaką mogę przeznaczyć to max 2500zł.

Jakie jest Wasze zdanie na temat Nikona D3100 body + 18-55 VR ? Czy warto kupić coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno stałem przed podbnym dylematem co wybrać, wybór był miedzy Nikon D90 a Canon 550D, ale u mnie aparat miał służyć głownie w celach amatorskich, zloty, imprezki i spontany :naughty: wiec stwierdziłem ze potrzebne mi cos małego poręcznego ale z wymienna optyką noi obowiązkowo na starcie chciałem mieć obiektyw Fish eye. Canon i nikon okazał sie zbyt drogi doliczajac zakup obiektywu, a na body nie chciałbym oszczędzać kupujac tańsze 3100, znalazłem hybryde, Sony NEX 5N, według opisów ma zalety kompaktu(gabaryt) i wymienna optyke, noi jest szybki naprawde i cenowo przystepny :good:

2 tygodnie czytania od paru dni jest u mnie :evil: co moge powiedziec, dorównuje lustrzankom średniej półki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje Kowi to szału nie ma z tym nexem :cool1: ale wiem, że Tobie zależało właśnie na gabarycie

czekam na jakieś foty jak ustrzelisz w dzień, zobaczymy co to potrafi :naughty:

no i porównanie go do lustra ze średniej półki ... :kox:[br]Dopisany: 27 Styczeń 2012, 06:23_________________________________________________jak na moje Kowi to szału nie ma z tym nexem :cool1: ale wiem, że Tobie zależało właśnie na gabarycie

czekam na jakieś foty jak ustrzelisz w dzień, zobaczymy co to potrafi :naughty:

no i porównanie go do lustra ze średniej półki ... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ogarnałem tybu manualnego, ale naprawde bardzo niewiele odbiega od lustra z seryjnym kitem, wczęsniej miałem stycznosć z kolegi canonem 500D(stąd moja decyzja o kupnie 550D) i naprawde nie widze jakiejs róznicy

Pare fotek z dnia w trybie auto :embarrassed: konwerter zrzuce i porobie jeszcze normalne fotki

65322915.th.jpg57601047.th.jpg28285386.th.jpg79360480.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sam sie zastanawiam wlasnie nad tym Nexem,bo mi lustrzanka w sumie niepotrzebna, fotki robie dosc rzadko i raczej na spontanie, wiec przydaloby sie cos mniejszego i porczniejszego... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lustrzanke ja bym skupił sie bardziej na dobrym body, D3100 bym nie brał pod uwage poniewaz jest to stary aparat, pomyśl nad D90 jeśli musi być to koniecznie lustrzanka

Kurde, sam sie zastanawiam wlasnie nad tym Nexem,bo mi lustrzanka w sumie niepotrzebna, fotki robie dosc rzadko i raczej na spontanie, wiec przydaloby sie cos mniejszego i porczniejszego... :mysli:

Ja od siebie polecam, ustawień jest odgroma a i obiektywów przybywa :good:

http://klubkm.pl/forum/forumdisplay.php?f=99

fotki w nocy robione z ręki, bez korekty jakiejkolwiek w PS(rejestracja wymazana)

49798749.th.jpg72033472.th.jpg38957802.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ogarnałem tybu manualnego, ale naprawde bardzo niewiele odbiega od lustra z seryjnym kitem, wczęsniej miałem stycznosć z kolegi canonem 500D(stąd moja decyzja o kupnie 550D) i naprawde nie widze jakiejs róznicy

Pare fotek z dnia w trybie auto :embarrassed: konwerter zrzuce i porobie jeszcze normalne fotki

65322915.th.jpg57601047.th.jpg28285386.th.jpg79360480.th.jpg

ogarnia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lustrzanke ja bym skupił sie bardziej na dobrym body, D3100 bym nie brał pod uwage poniewaz jest to stary aparat, pomyśl nad D90 jeśli musi być to koniecznie lustrzanka

Troszkę mijasz się z prawdą... D3100 wszedł na rynek w sierpniu 2010 a D90 w sierpniu 2008 więc to D90 jest stary... D90 to wyższa półka to tak jakby porównywać audi A2 do A4... Nie wiem czy dla początkującego potrzebny jest sprzęt tej klasy. D3100 jest mniejszy i sporo lżejszy - ok 200gram a to duzo, więc gabaryty i waga mogą być atutem. Dla kogoś kto nie zarabia na życie robieniem zdjęć nie jest konieczne wypasione body - choć nikt nie broni nikomu kupować ;-)

Ja proponowałbym przyjrzeć się segmentom amatorskim (np D5100), ewentualnie entry-level. Nie koniecznie musi to być nikon - sam zarabiam na życie canonami i jestem zadowolony, a jeśli robienie zdjęć zacznie się podobać to zainwestuj w lepszą optykę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystiano91 z d3100 będziesz zadowolony o ile kupisz go z kitem ale 18-105vr i napewno do amatorskiego pstrykania Ci wystarczy.

Kowi87 D90 oczywiście lepszy ale kolega Krystian ma do wydania max 2500zł a tyle kosztuje same body d90, chyba że może być używany ale tego nie wiemy.

I d3100 wcale nie jest taki stary jak już ktoś zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystiano91 z d3100 będziesz zadowolony o ile kupisz go z kitem ale 18-105vr i napewno do amatorskiego pstrykania Ci wystarczy.

Kowi87 D90 oczywiście lepszy ale kolega Krystian ma do wydania max 2500zł a tyle kosztuje same body d90, chyba że może być używany ale tego nie wiemy.

I d3100 wcale nie jest taki stary jak już ktoś zauważył.

ja komentowałem to tak jak czytałem opinie, każdy okreslał sie że lepiej dołożyć do D90, bo jesli ktos interesuje sie fotografią to bedzie pewne, że z czasem kupi inne obiektywy, bo inaczej lustro nie ma racji bytu by latać z seryjnym kitem :wink4: wiec moim zdaniem jak lustro to na start dobre body :wink4: a D3100 jak sie poczyta ma okreslenie zabawki :naughty: tak jak w sumie i NEX z tym że to nie lustro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też z tym się zgadzam. Tylko kwestia tego jak i czy rozwinie się zainteresowanie fotografią u Krystiana.

W tej chwili to i on sam pewnie tego nie wie. Bo jeśli zostanie na poziomie przeciętnego użytkownika ty wystarczy mu D3100, a gdy będzie chciał zając się tym poważniej to oczywiście D90 +kilka szkiełek.

Sam mam D5000 z nikkorem 18-105 i jak dla mnie jest to sprzęt wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam Nikona D5000 + 18 -55 i 55 -200 i jestem bardzo zadowolony, w zupełności wystarcza :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. :notworthy:

Tak jak napisałem w pierwszym poście kwota jaką miałem do przeznaczenia to maksymalnie 2500zł więc Nikon D3100 był optymalnym rozwiązaniem i dlatego stałem się jego posiadaczem. :kox:

Przyznaję, że przyglądałem się też innym modelom Nikona czy choćby Canona ale półap cenowy znacznie przewyższał budżet jaki mogłem przeznaczyć na kupno lustrzanki.

Kowi87 – w grę wchodziły tylko modele Canon lub Nikon. Chciałem kupić od razu może i marną ale lustrzankę niż pchać się w hybrydę. Z tego co czytałem to Ci, którzy mieli hybrydę a obecnie mają lustrzankę to nie polecają żeby iść w ich ślady i na starcie zainwestować trochę więcej w lustro.

fushigi85 – w sklepie, gdzie kupiłem D3100 obok był na ekspozycji D5100 z tym samym obiektywem (18-55 VR) ale jego cena wynosiła 2999zł. Fakt, że model ten był lepszy bo posiadał obracalny wyświetlacz, Live View i samo body było ciut ulepszone ale różnica cenowa wynosiła 600zł. :confused4: Gdyby ten D5100 miał w zestawie inny obiektyw to kto go wie czy nie zastanowiłbym się nad tą dopłatą. :mysli:

boguki – zrobiłem już parę zdjęć i jestem zadowolony. :) Zanim nauczę się nim do końca obsługiwać i robić nie co lepsze zdjęcia to uważam, że 18-55 VR będzie wystarczający a na przyszłość możliwe, że wpadnie lepszy obiektyw choćby taki jaki polecasz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...