Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

MCE bezpośrednio nie steruje oświetleniem schowka, prawidłowo zasilanie idzie z lampki do czytania po stronie pasażera w podsufitce do lampki w schowku a masa do włącznika i dalej do lampki a możesz ją złapać w prawym słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podłącza lampki że słoneczka make-up?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpięcie jest z głównej lampki oświetlenia wnętrza kostka 8-pinowa pin 4 zasilanie (żółto-czerwony) pin 5 masa Brązowy, masa leci przez wyłącznik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie schowka jest gdzieś opisane , i nie trzeba ciągnąć przewodów z podsufitki ,tylko z prawej strony podłącza się plus i minus . Schowek ma zamontowany włącznik.


Z prawej strony + i -, rozumiem że w skrzynce bezpiecznikow? Orientuje się ktoś gdzie dokładnie? Albo gdzie mogę to inaczej podłączyć?
Całe QQ1 mam już podłączone i zmontowane (nogi, drzwi, kratki). Został mi tylko schowek a nie uśmiecha mi się znów prucie całej tapicerki ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cronix napisał:

 


Z prawej strony + i -, rozumiem że w skrzynce bezpiecznikow? Orientuje się ktoś gdzie dokładnie? Albo gdzie mogę to inaczej podłączyć?
Całe QQ1 mam już podłączone i zmontowane (nogi, drzwi, kratki). Został mi tylko schowek a nie uśmiecha mi się znów prucie całej tapicerki ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja podłączyłem pod plus od dmuchawy (jak dobrze pamiętam to czerwony przewód) , co jest pod schowkiem , ale można pociągnąć od zapalniczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem pod plus od dmuchawy (jak dobrze pamiętam to czerwony przewód) , co jest pod schowkiem , ale można pociągnąć od zapalniczki 

Tak też dziś zrobiłem i działa [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj montowałem lampki w drzwiach i trochę mam problem z tyłu, brązowy połączyłem w wiązce a czerwono zielony do kostki tylko gdzie ?, na kostce pin 12 pojawia się prąd po otwarciu drzwi i po zamykaniu traci ale jak podłącze żarówkę to prąd znika jak by robiło zwarcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podświetlenia pokręteł nawiewów użyłem zwykłych diod czerwonych 5mm 12v które wkleiłem w zaślepki. Podłączyłem je pod podświetlenie zapalniczki. świeci jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie
Jest ktoś z okolic Bydgoszczy bądź Kuj-Pom kto montował u siebie, bądź zna kogos kto robił pakiet QQ1?? Najbardziej chodzi mi o schowek?????



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie potrzebowałbym numery pinów które wchodzą w sterownik w drzwiach od strony pasażera kierowcy wtyczki (T32j i T32l ) oraz do sterowników tylnych drzwi tam są wtyczki (T16p) o ile sie nie myle. Chodzi mi o numery części danych pinów bo nie jestem pewny czy są ta standardowe, a chce miec pewność i kupic w ASO . z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje schemat podłączenia oświetlenia drzwi w aucie gdzie nie jest to fabrycznie zamontowane. Pozdro :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 22:34, MikelxD napisał:

Witam, potrzebuje schemat podłączenia oświetlenia drzwi w aucie gdzie nie jest to fabrycznie zamontowane. Pozdro :wink:

Schemat masz na 1 stronie , podłaczasz wszystko pod sterownik drzwi pod pin 16 . Mostkujesz zasilanie lampki ostrzegawczej (czerwonej) wraz z zasilaniem lampki białej i wpinasz w kostkę od sterownika drzwi w pin nr 16 , a mase do dowolnego miejsca na karoserii lub tez przewodu masowego. Pozostaje Ci tylko potem do zakodowania ta opcja VCDS-em w 42,52,62,72 . Ps. czytając wyżej każdy sterownik drzwi obsługuje oświetlenie drzwi czyli nie powinno być problemu. Aby wpiać sie w sterownik w kostkę 32-pinowa potrzebujesz pin o nr 000 979 009E ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi jeszcze powiedzieć gdzie najlepiej wziąć masę ? Czy w złączu 16 wtykowym (tylne drzwi) znajdę masę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikelxD napisał:

Możesz mi jeszcze powiedzieć gdzie najlepiej wziąć masę ? Czy w złączu 16 wtykowym (tylne drzwi) znajdę masę ?

myślę, że na pewno w złączu jest przewód masowy , najlepiej wez miernik na "brzeczyk" jeden przewód do "pewnej" masy a drugim po kolei do przewodów w kostce , myślę że na pewno w którymś będzie przejście i to będzie masa , podejrzewam ze na pewno jednokolorowy brązowy przewód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie potrzebuje instrukcji jak podłaczyc oswietlenie nóg i drzwi tak wiem ze jest opis ale nie moge tego rozczytać pomoze ktos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, slawek9106 napisał:

Witam panowie potrzebuje instrukcji jak podłaczyc oswietlenie nóg i drzwi tak wiem ze jest opis ale nie moge tego rozczytać pomoze ktos? 

Tak na szybko oświetlenie drzwi podłączasz do sterownika który znajduje sie w drzwiach . Każde drzwi maja osobny sterownik. Drzwi z przodu maja sterowniki 32-pinowe a z tyłu 16-pinowe. Oświetlenie drzwi wpinasz w kostke w wolne miejsce w pin nr 16 w kostce przednich drzwi oraz w pin nr 12 w tylnych drzwiach.  Lampki mostkujesz tzn zasilanie od białej oraz czarnej razem i w podane piny , a mase  do masy czyli część karoserii lub masowy przewód w sterowniku. Do wpięcia sie we wtyczke sterwonika potrzebujesz pinów (4szt) o nr 000979009E Jeden pin na przednie prawe, drugi na pasazera i po jednym na tylne drzwi. Potem zostaje zakodowanie opcji VCDS-em, aby drzwi działały. Każdy sterownik drzwi obsługujen to właśnie oświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slawek9106 napisał:

Witam panowie potrzebuje instrukcji jak podłaczyc oswietlenie nóg i drzwi tak wiem ze jest opis ale nie moge tego rozczytać pomoze ktos? 

Oświetlenie na nogi podłaczasz w podobny sposób tylko wpinasz sie w MCE czyli moduł centralnej elektroniki który znajduje sie pod przekaźnikami po lewej stronie od kierowcy. Nie każdy sterownik obsługuje te opcje a wiec musisz sobie to sprawdzić. Wpinasz sie w odpowiedni pin i kodujesz VCDS. Powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, xxmarcinekxx08 napisał:

myślę, że na pewno w złączu jest przewód masowy , najlepiej wez miernik na "brzeczyk" jeden przewód do "pewnej" masy a drugim po kolei do przewodów w kostce , myślę że na pewno w którymś będzie przejście i to będzie masa , podejrzewam ze na pewno jednokolorowy brązowy przewód .

Sprawdziłem miernikiem i owszem brązowy to jest masa, a w złączu nie ma jeszcze gdzieś miejsca na wpięcie konektora gdzie będzie masa? Bo za bardzo nie ma jak zmostkować tych kabli, jedynie uciąć i zlutować je razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...