Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zakodowałeś? jeżeli tak to w mmi masz regulację natężenia światła.
Tak. Wszystko zakodowałem . Te lampki jakoś słabo świecą nawet gdy dam na maksa w mmi. Zamówiłem już inne lampki.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainteresował mnie bardzo ten temat, ale na dzień dobry zatknąłem się z problemem, że nie mogę włączyć ukrytego (zielonego) menu na moim MMI. Wciskam na raz przyciski CAR i SET i nic. Próbowałem przy włączonym zapłonie jak i przy włączonym silniku. A tak w ogóle to jestem świeżo upieczonym właścicielem Audi i nie znam systemów tej marki. Czy menu zielone jest niezbędne do uruchomienia oświetlenia w schowku, w nogach i drzwiach. (Audi A4 B8 2.0TDI, automat, bixenony, podgrzewane fotele reszta bieda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zainteresował mnie bardzo ten temat, ale na dzień dobry zatknąłem się z problemem, że nie mogę włączyć ukrytego (zielonego) menu na moim MMI. Wciskam na raz przyciski CAR i SET i nic. Próbowałem przy włączonym zapłonie jak i przy włączonym silniku. A tak w ogóle to jestem świeżo upieczonym właścicielem Audi i nie znam systemów tej marki. Czy menu zielone jest niezbędne do uruchomienia oświetlenia w schowku, w nogach i drzwiach. (Audi A4 B8 2.0TDI, automat, bixenony, podgrzewane fotele reszta bieda).
Wydaje mi się, że masz podobne wyposażenie do mojego. To, że masz biksenony i grzane fotele zwiastuje, że twój moduł obsługuje pakiet. Sprawdź na wszelki wypadek. Zielone menu jest niezbędne, jeśli chcesz uruchomić oświetlenie nóg z regulacją w MMI. Resztę zakodujesz bez zmiany ustawień w menu.
Przeczytaj instrukcję Grześka i poradzisz sobie. Co do ukrytego menu, zakoduj i zrestartuj MMI. Potem wciskasz MENU + CAR, przy czym CAR wciskasz pierwszy i trzymasz parę sekund.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko zakodowałem . Te lampki jakoś słabo świecą nawet gdy dam na maksa w mmi. Zamówiłem już inne lampki.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

No. I teraz świeci zarąbiście. Kupiłem inne LEDy mocniejsze.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłem do a4 b8 podświetlane progi moving Led. Chciałbym zamontować to tak żeby uruchamiane były tylko przy otwieraniu drzwi i żeby każdy włączal się osobno jak otworze przednie lewe to tylko te itd ale niestety nie mam nawet podświetlenia boczkow drzwi i nie mam pojęcia skąd podciągnąć przewody. Czy zna ktoś może które przewody z kostek drzwi odpowiadają za stały plus po otwarciu drzwi i gasną po zamknięciu? Potrzebuję schemat wtyczek 4 drzwi i wtedy masa z karoserii a plusy pociągnąłbym od właśnie wtyczek zaletą blisko byłby z kablami też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłem do a4 b8 podświetlane progi moving Led. Chciałbym zamontować to tak żeby uruchamiane były tylko przy otwieraniu drzwi i żeby każdy włączal się osobno jak otworze przednie lewe to tylko te itd ale niestety nie mam nawet podświetlenia boczkow drzwi i nie mam pojęcia skąd podciągnąć przewody. Czy zna ktoś może które przewody z kostek drzwi odpowiadają za stały plus po otwarciu drzwi i gasną po zamknięciu? Potrzebuję schemat wtyczek 4 drzwi i wtedy masa z karoserii a plusy pociągnąłbym od właśnie wtyczek zaletą blisko byłby z kablami też 
Po co ci kable w drzwiach ? Nie komplikuj. Na początku tematu masz rozpiskę pinów w modułach drzwi i tam podepnij kable od lampek. U siebie masz już wtyczki. , tylko uzupełnij piny.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te listwy Led moving będą montowane w progi zamiast fabrycznych. Wtedy skorzystać z opcji modułów drzwi włączyć na vcds podświetlenia każdych drzwi i git. Tylko musiałbym rozebrać każdy boczek Oraz dostęp do wtyk łączących drzwi z karoseria i tam puścić dodatkowy plus łączący listwy Led montowane na progu do modułu drzwi każdy z osobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lampek w boczkach nie masz, a listwy w próg montujesz? To podepnij pod MCE , tylko wtedy jak otworzysz drzwi, to zaswiecą się dwie przednie i odpowiednio tylne.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki w beczkach mi nie potrzebne :) są zestawy do montażu ale tego akurat nie potrzebuje. Właśnie planuje pod MCE ale jeśli mój moduł nie obsłuży to podłącze pod każde drzwi osobno właśnie pod każdy moduł zamiast lampek to przeciągne kable do listew i załącze vcdsem to wszystko. Myślę że są wolne piny w kostce od drzwi do karoserii i tam tylko jeden plus dołożyć a masa z karoserii i git każde drzwi zalacza osobno listwe :) dzięki już rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Co to jest, bo nie bardzo rozumiem.

Czy to jest bajt sterownika drzwi ????

Bo jest tam opis bitów np: - Door entry lights - rozumiem że to lampka oświetlenia przy wsiadaniu czyli ta biała pod tapicerką drzwi. Dalej - Door warning lights - to lampka ostrzegawcza czerwona czyli ta co jest w tapicerce drzwi, czerwona i świecąca w kerunku tyłu przy otwartych drzwiach.

Jeśli tak to co tam robią bity: Mirror blinker i np. Ambient Lighting, przecież to są urządzenia kompletnie nie związane z wyposażeniem drzwi. jeśli dobrze trybie to Ambient light to oświetlenie nóg a mirror blinker to oświetlenie luster w osłonach przeciwsłonecznych.

Czy mógł by ktoś mi to wyjaśnić.

Zrzut ekranu (21).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambient light to zapewne oświetlenie boczków/wnęk w tapicerce.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 13:32, jaro_alfa napisał:

Trochę się pogubiłem w tym wszystkim. 

Mam podłączone oświetlenie kratek, oświetlenie drzwi przy wsiadaniu i nóg pasażerów z przodu z regulacją natężenia na MMI. Chciałbym podłączyć teraz podświetlenie nóg z tyłu. I teraz pytanie, gdzie to podłączyć?

Ciągnąć znowu przewody do MCE, Do wtyczek pod fotelami (jakieś czerwone ponoć tam są) czy po prostu podłączyć się bezpośrednio pod lampki oświetlenia nóg z przodu które już mam?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz obsadzone wtyki pod fotelami i tam podłącz. Jeśli nie, to ciągnij kable do MCE

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaro_alfa napisał:

Zobacz czy masz obsadzone wtyki pod fotelami i tam podłącz. Jeśli nie, to ciągnij kable do MCE

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

O.k Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

1. Czy "schemat" który narysowałem odpowiada prawidłowemu ułożeniu, połączeniu oświetlenia nóg? Wyczytałem też że możliwe jest podpięcie tylnego oświetlenia pod przednimi fotelami. Które piny muszą znajdować się w kostce pod fotelami? 

2. Podłączenie oświetlenia drzwi wystarczy podpiąć pod odpowiednie piny w sterowniku drzwi? 

 

rzutzgorya4.png

Edytowane przez kalix94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można podpiąć bezpośrednio do MCE, a można pod fotelami pod warunkiem, że masz w nich obsadzone piny (u mnie nie było ).
2. Tak.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie mam pinów w czerwonych wtykach pod fotelami (T10) i pozostaje mi ciągnąć kable bezpośrednio do MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia czy mój moduł 8k0 907 063 M obsługuje podświetlenie na tył.  w pierwszym poście napisane jest : 8K0 907 063 M obsluguje przod ---> 05.2010 r 

to znaczy, że po 05.2010 r. powinien obsługiwać tył? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podejrzyj, czy masz odpowiednie piny w module. Po odkreceniu obudowy pod kierownicą położysz się i zobaczysz bez problemu

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...