Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem tak jak pisze Andrzej prawe tylne drzwi działają ok za to w lewych nie mogę zakodować w sterowniku pisze kodowanie przyjęte a nie koduję jaki morze być powód wszystko dobrze podpięte 

20180721_124613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za podświetlanie przestrzeni nóg mce mam taki jak poniżej wyczytałem ze powinien obsłużyć przód i tył , podpiąłem przód do kostki 32 piny pod pon 16 kostka biała . Zakodowałem vcdsem i nić nie świeci potrzebuję pomocy od was jak to włączyć jak ktoś wie to proszę o pomoc 

20180721_164249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzegorz a5 napisał:

Oczywiście pin 16 był w sterowniku

Znowu pomyliłeś piny przednie lampki podpinamy pod pin 17 kostka A5 T32a, a tylne lampki pin 14 kostka A1 T17l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 14:30, gdajaca napisał:

 

Zrzut ekranu (21).png

Po zamontowaniu białego światełka w drzwiach pod pin 16, świeci sie tylko przy zakodowaniu bit 2.Przy bit 0 wcale nie reaguje, nie ważne czy włączę czy wyłącze. Tak wiec coś źle zakodowałem? Czy ta lampka po jakimś czasie zgaśnie ?" Door entry" mam wyłączone i tylko włączone "door Warning"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe światełko pod drzwiami łączysz równolegle z czerwonym światełkiem i pod pin16 wtyki T32. Kodowanie bit 0 i 2 na wartość 1. Oba światełka świecą przy drzwiach otwartych, po zamknięciu gasną natychmiast. Jeśli drzwi są otwarte dłuższy czas też pogasną.

W związku z tym że są podpięte pod wspólny pin być może wystarczy zakodować tylko bit 2. Takich eksperymentów nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gdajaca napisał:

Białe światełko pod drzwiami łączysz równolegle z czerwonym światełkiem i pod pin16 wtyki T32. Kodowanie bit 0 i 2 na wartość 1. Oba światełka świecą przy drzwiach otwartych, po zamknięciu gasną natychmiast. Jeśli drzwi są otwarte dłuższy czas też pogasną.

W związku z tym że są podpięte pod wspólny pin być może wystarczy zakodować tylko bit 2. Takich eksperymentów nie robiłem.

No u mnie właśnie działa tylko po zakodowaniu bit 2. Tak wiec tego pierwszego chyba nie trzeba kodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę to jutro spróbuje u mnie zrobić ten eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czytam te 40 stron postów i już miesza mi się ... proszę o konkretne info dla mojej sprawy 

Kiedy kupowałem samochód w standardzie nie miał ani lampek w drzwiach ani podświetlanych klamek. Zaaferowany swoim nowym autkiem buszując po allegro znalazłem komplet klamek podświetlanych wraz z lampkami białą i czerwoną oraz oczywiście wiązkami. Zakupiłem je więc. Potem zająłem się czym innym i chyba po 2 latach przypomniałem sobie o zakupie.

Zdjąłem tapicerkę od strony kierowcy,  na krótko bez przekładania kabli podpiąłem wiązkę i klamkę .... a tu LIPA ... nic nie działa ... ani podświetlenie ani lampki ani nawet zamykanie drzwi. 

Proszę o pomoc z jak ewentualnie przeprowadzić kodowanie krok po kroku bo co prawda  naczytałem  się sporo tutaj ale info trochę porozrzucane po temacie , i co włączyć w zielonym menu....

Martwi mnie trochę, że nawet zamykanie drzwi z guzika nie działa ... po podłączeniu nowej klamki...

 

Pozdrawiam wszystkich ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko dobrze podłączyłeś to wystarczy zakodować sterownik drzwi. Wejdź w kodowanie sterownika drzwi kierowcy i w bajcie pierwszym zakoduj bity nr. 0, 2 i 3. Zakoduj tzn. zmień wartość danego bitu z 0 na 1. Zanim zaczniesz cokolwiek kodować zrób print screena z oryginalnym kodowaniem, tak na wszelki wypadek. Zielone menu jest Ci do tego niepotrzebne, to dotyczy innego wyposażenia w pakiecie QQ1.

Edytowane przez gdajaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gdajaca napisał:

Jeśli wszystko dobrze podłączyłeś to wystarczy zakodować sterownik drzwi. Wejdź w kodowanie sterownika drzwi kierowcy i w bajcie pierwszym zakoduj bity nr. 0, 2 i 3. Zakoduj tzn. zmień wartość danego bitu z 0 na 1. Zanim zaczniesz cokolwiek kodować zrób print screena z oryginalnym kodowaniem, tak na wszelki wypadek. Zielone menu jest Ci do tego niepotrzebne, to dotyczy innego wyposażenia w pakiecie QQ1.

Dziękuję za info .. zrobiłem wreszcie i wszystko działa ... SUPER

Edytowane przez markson67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ciesze. To teraz następne drzwi a potem resztę z pakietu QQ1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero co kupiłem audi, więc zaczynam wszystkiego się uczyć, mam cały komplet oswitlenia u siebie, ale chcialem włączyć regulacje jasności, odblokowalem zielone menu, wszystko tam ustawiłem, pojawilo mi się w ustawieniach samochodu oświetlenie ambitne, ale nie moge w to wejść, czy ja tez muszę u siebie kodowac to vcds, tak jak to jest opisane na początku?? 

Jesli tak to jest tu ktoś z okolic Gliwic kto mi podlaczy vcds? Z gory dziekuje za pomoc... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1 post   ?

MMI 3G


[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie pod nogami z przodu podłączone i zakodowane, śmiga aż miło. Z tyłu natomiast podczas kodowania wyświetla błąd 31 w vcds i odrzuca kodowanie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem i ma na to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-zbieram graty do oświetlenia przestrzeni nóg i schowka.
instalacje na schowek i przód pasażera mam ori .
teraz tył lampki sa  pin do mce 000979034 jest,dwie wtyczki 4bo917832
sa,i teraz jakie nr pinów do T10 czerwonych kostekm pod fotelami.

bo z dołu uzbroje ja zasileniem wpin2 i masa wpin3
i w to z góry wtyka z inst do lampek.jakie piny do czerwonej kostki.
jednocześnie w kostce t10 czerwonej mam obsadzone pin4-kabek czerwono czarny i pin5-brazowy.czy ten brązowy pin 5 to masa i moge go wziąśc do lampek

.proszę o odpowiedz

.pozdrawiam

 

Edytowane przez j3l3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Michal288 napisał:

Oświetlenie pod nogami z przodu podłączone i zakodowane, śmiga aż miło. Z tyłu natomiast podczas kodowania wyświetla błąd 31 w vcds i odrzuca kodowanie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem i ma na to rozwiązanie?



A JAKI mce 09 ? KTORY rok auta ?


uzupełnij sobie profil !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...