Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kamilch-1984 napisał:

MCE-Moduł CENTRLANEJ ELEKTRYKI 09 obsługujące PAKIET oświetlenia w przestrzeni nóg. Wiadomość z pierwszej strony postu.

Nie każdy MCE obsługuje pakiet QQ1 dlatego pisałem że sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest oświetlenie przód i tył ale bez regulacji i po odpaleniu auta gaśnie . Dziś zmieniłem w zielonym menu zgodzie z  postem i opcja na mmi podświetlenie ambientowe się pojawiła tylko jest na czarno i nie jest dostępna. trzeba jeszcze coś zakodować?

czy muszę dodatkowo zakodować:

MMI 3G HDD LOW
[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Edytowane przez michał69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michał69 napisał:

u mnie jest oświetlenie przód i tył ale bez regulacji i po odpaleniu auta gaśnie . Dziś zmieniłem w zielonym menu zgodzie z  postem i opcja na mmi podświetlenie ambientowe się pojawiła tylko jest na czarno i nie jest dostępna. trzeba jeszcze coś zakodować?

czy muszę dodatkowo zakodować:

MMI 3G HDD LOW
[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Dokładnie musisz jeszcze zakodować. O ile dobrze pamiętam opcja nie jest dostępna przy włączonym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z niebieskiego oświetlenia na czerwone! ? Znalazłem nowy sposób na bardzo mocne oświetlenie.

20181229_062357.jpg

 

Bez włączonego zapłonu ?

20181229_062312.jpg

20181229_062250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 18:54, kamilch-1984 napisał:

Zmiana z niebieskiego oświetlenia na czerwone! ? Znalazłem nowy sposób na bardzo mocne oświetlenie.

Bez włączonego zapłonu ?

Przesada, nie podoba mi się, wolę delikatną biel niż tak intensywną piekelną czerwień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Charls napisał:

Przesada, nie podoba mi się, wolę delikatną biel niż tak intensywną piekelną czerwień

Rzecz gustu kolego ? Tylko pamiętaj,że kolor jest dlatego intensywny bo jest to oświetlenie jak by to powiedzieć w pierwszej fazie odblokowania samochodu poprzez alarm (żebyś wiedział gdzie nogi włożyć?) . Po włączeniu,  uruchomieniu samochodu,przygasa do wybranej przez siebie mocy,którą ustawiasz poprzez w MMI i święci podczas jazdy? . Więc pasuje do czerwonego oświetlenia przycisków,diód w podsufitce,oświetlenia klamek w drzwiach itd.  Ale szanuję twoja wypowiedź.  Chcę tylko powiedzieć,że są  fajne żarówki na rynku,które umożliwiają w prosty sposób zmienić oświetlenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Jestem tu od wczoraj, audi mam od około miesiąca. Chodzi mi o montaż oświetlenia drzwi. Mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak mogę zamontować te białe lampki oświetlenia drzwi. Chodzi mi krok po kroku, nie spieszy mi się wiec luzik. Zacznę od tego ze zakupiłem  już białe lampki. Widzę ze w miejscu gdzie podłącza się kabel w lampkach  są dwa piny. Co muszę teraz zrobić. Jaki kabel dokupić ewentualnie i gdzie go wpiąć w aucie, jeszcze nic nie rozbierałem,  bo domniemam że kabla w drzwiach nie znajdę. Wiem że muszę pod spodem w tapicerce drzwi wyciąć otwór pod te lampki.  Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Krystian1313 napisał:

Witam.  Jestem tu od wczoraj, audi mam od około miesiąca. Chodzi mi o montaż oświetlenia drzwi. Mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak mogę zamontować te białe lampki oświetlenia drzwi. Chodzi mi krok po kroku, nie spieszy mi się wiec luzik. Zacznę od tego ze zakupiłem  już białe lampki. Widzę ze w miejscu gdzie podłącza się kabel w lampkach  są dwa piny. Co muszę teraz zrobić. Jaki kabel dokupić ewentualnie i gdzie go wpiąć w aucie, jeszcze nic nie rozbierałem,  bo domniemam że kabla w drzwiach nie znajdę. Wiem że muszę pod spodem w tapicerce drzwi wyciąć otwór pod te lampki.  Dziękuję za pomoc i wyrozumiałość. Pozdrawiam

Witam kolegę.  Nie chcę być nie miły,ale czy kolega czytał ten post ? W taki sposób robi się śmietnik na postach,bo Co jakiś czas,ktoś pyta o to samo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamilch-1984 napisał:

Witam kolegę.  Nie chcę być nie miły,ale czy kolega czytał ten post ? W taki sposób robi się śmietnik na postach,bo Co jakiś czas,ktoś pyta o to samo? 

No witam, Potrzebowałem konkretnej  podpowiedzi co po kolei zrobić nawet pomocy, ze może ktoś posiada kable albo sam już to robił....czytałem te posty ale chciałem żeby ktoś mnie przez całą procedurę przeprowadził. Jak wspomniałem od niedawna mam to auto ogólnie moje pierwsze audi. A że lubię coś sam porobić przy furze to pytam. A że tak aż mocno zaśmiecam prosząc o pomoc to sorry. ( na marginesie odpisał mi jeden kolega, ze mi w tym pomoże i posiada nawet kabelki i lampki i o śmieceniu nic nie wspominał.... i o taką pomoc mi chodziło właśnie) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian1313 nie bierz tego "zaśmiecania" do siebie. A skoro lubisz sobie pogrzebać przy samochodzie,to tym bardziej powinieneś zbierać informacje czytając posty,a nie licząc na podanie czegoś na "tacy". Wiedzę zdobywa się właśnie w taki sposób. 

Jesteś od nie dawna i pomyśl sobie,że co jakiś czas pojawia się osobą,która też jest od niedawna. I od razu zadaje to samo pytanie co Ty. 

Ps.chwała dla kolegi,który chcę Ci pomóc:)

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szukałem nie znalazłem jak demontujemy kratki wylotu powietrza z deski rozdzielczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chrisx napisał:

witam

szukałem nie znalazłem jak demontujemy kratki wylotu powietrza z deski rozdzielczej?

 

Pierwszy post :

DEMONTAZ KRATEK NAWIEWÓW

Wszystkie kratki są zamocowane na wcisk :) Wyciągamy je aby było lepiej nam załozyć diody LED w miejsce zaslepek .

nawiewktarkaoswietlenie.png
nawiewlewy.png
nawiewsrodkowyj.png
oslonammi.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 8K097063DC obsługuje QQ1 ?? Rok auta 2013

P_20190512_101518.jpg

Edytowane przez marcinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobilem podświetlenia w drzwiach i w schowku, pozostały mi na nogi. Mam dwie oryginalne lampki na przód i zostały mi dwie białe z podswietlenia z drzwi. Da rade wrzucić te z drzwi np na tył, lub dać do nich ledowe żarówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, matyj89 napisał:

Witam.

Zrobilem podświetlenia w drzwiach i w schowku, pozostały mi na nogi. Mam dwie oryginalne lampki na przód i zostały mi dwie białe z podswietlenia z drzwi. Da rade wrzucić te z drzwi np na tył, lub dać do nich ledowe żarówki? 

Wszystko da radę kolego tylko,że lampki z oświetlenia przestrzeni nóg,a podświetlenia drzwi się różnią wejściem na wtyki ? Zdjęcie świeżo kupionych lampek za grosze do oświetlenia przetrzeni nóg. 

15579116049637259612760313155063.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM 

CZY W DOBRYCH MIEJSCACH CHCE PODŁĄCZYĆ OŚWIETLENIE NÓG NA PRZÓD I TYŁ (dodaję zdjęcie kostek z modułu) 
Nie jestem pewny czy dobrze rozczytałem schematy :)

Moje następne pytanie - rozumie ze do kostek to są przewody plusowe gdzie mam podłączyć masę z oświetleń nóg na przód i tył ? 

I ostanie pytanie gdzie podłączamy lampkę schowka ? 

 

IMG_20190519_095156.jpg

IMG_20190519_095507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w MMI bez nawigacji jest możliwość aktywacji ambiance lighting?

Moj MCE obsługuje podświetlenie nóg przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrclaguna napisał:

Tak oczywiscie

Facet który robi mi kodowania i różne rzeczy na kompie powiedział, ze nie bede miał ponieważ nie można u mnie uruchomić zielonego menu i tym samym nie bede mógł mieć na ekranie ustawiania jasności podświetlenia nóg bedzie podświetlenie działać tylko tak jak lampka na podsufitce. wrclaguna mozesz sie do tego jakoś odnieść ?

Wspominał cos ze brakuje 5F (nie wiem o co chodzi)

Edytowane przez marcinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...